Hyvää Joulua hyvät kanssakulkijat

🤩 👓 👜 Tänään päivä on täällä minuutin pidempi kuin eilen! Vaikka onkin pimeää ja kiva sytytellä kynttilöitä jouluna, niin yrittäkääpä valvoa niitä tuikkujanne, ettei kämpät syty palamaan. Muutama tölli uutisten mukaan on jo kärähtänyt. Rakennukset ovat vaan rakennuksia, mutta samalla voi ihmisille tai kotieläimille voi käydä huonosti!

Etenkin toivon, että hän siellä on varovainen tulen kanssa ja pitää maskia julkisilla paikoilla ym. sellaista mistä en edes keksi olla huolissani vaikka olenkin aika hyvä keksimään huolenaiheita.

Ja se kaunein joululaulu on vieläkin mielestäni White Christmas -etenkin kun täällä pääkaupunkiseudulla maa on musta.
White Christmas/Andy Williams
https://youtu.be/t8a4B7zseb8

7

51

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiitoksia myös teille ! Ja Sinulle lämmintä Joulumieltä toivotan jollei tavata ennen...

      tunniste S

      • Jos tuo "Sinulle" tarkoittaa minua, niin en kaipaa täällä ketään kenen etunimi alkaa S:llä.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Jos tuo "Sinulle" tarkoittaa minua, niin en kaipaa täällä ketään kenen etunimi alkaa S:llä.

        Kappas olin kömpelö tiedustelemaan.Opin joka päivä jotain uutta, olinhan uunokursin priimus jokavuotisissa hyppää-kaivoonkisoissa.


    • Anonyymi

      Hyvää joulua sinne etelään!
      Tänne pohjoisempaan saatiin sitten kuitenkin Valkea Joulu, vaikka eilen oli vielä aivan lumetonta.❄⛄❄

      • Anonyymi

      • Onnittelut lumesta. Se kirkastaa päivän ja vaumentaa äänet. Täällä kyllästyttää ainainen tassupesu mua sekä koiraa! Tulispa lunta!


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Onnittelut lumesta. Se kirkastaa päivän ja vaumentaa äänet. Täällä kyllästyttää ainainen tassupesu mua sekä koiraa! Tulispa lunta!

        No aijjaa! Lunta kun ois ja jäätä niin tuosta oltais menty ehtooksi vielä moottorikelkalla mökille saunomaan ja poreilemaan oman kullan kanssa :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      456
      925
    2. 56
      589
    3. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      160
      573
    4. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      51
      555
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      165
      535
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      232
      514
    7. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      72
      467
    8. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      446
    9. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      91
      440
    10. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      187
      430
    Aihe