Ohjelma kannataa ehdottomasti kuunella ja otaa rokote. Nyt tulee painavaa tekstiä koronasta kuten on tullut aiemminkin. Reinikainen on hyvin tietoinen mistä kertoo. On kertonut jo viime keväästä alkain. Älä usko sinulle kerrotuun, ateistien levitämiin valheisiin.
Lääkäri Pekka Reinikainen kertoo koronarokotteesta, onko se turvallinen ja kuinka se toimii.
8
2545
Vastaukset
- Anonyymi
Tuossa linkki ohjelmaan
https://www.tv7.fi/vod/player/79129/ - Anonyymi
Kuulkaas nyt piispan terveiset: "Arkkipiispa kehottaa ottamaan koronarokotteen ja olemaan uskomatta maailmanlopun saarnaajia: "Raamatulla ei voi perustella rokotevastaisuutta"
Tapio Luoman mielestä ihmisten on syytä luottaa rokoteasiassa viranomaisiin." - Anonyymi
Reinikainen uskoo myös vedenpaisumukseen🤦♂️🤦♂️
- Anonyymi
Reinikainen onkin viisas mies.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Reinikainen onkin viisas mies.
Ei ole koska tiedämme varmuudella että vedenpaisumusta ei ole koskaan tapahtunut 🤦♂️
Näissä parodiakirjoitteluissa on se huono puoli että joku saattaa uskoakkin näit. Tämmöttii on monasti haasteellista erottaa aidoista jeesuspörinästä. Hupaisia juttuja kyllä sinänsä. Mutta tässä vallitsevassa tilanteessa käyttäisin harkintaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342724Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612307Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221413- 1151082
- 971040
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13932Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55828Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277752