10000 eteläsuomalaista Lapissa ei ole koronariski?

Anonyymi

Etelässä lapset eivät saa harrastaa tai aikuiset mennä ravintolaan syömään koronan vuoksi.

Mutta kappas, kun samat tyypit ajavat autolla 1000 kilometriä pohjoiseen, katoaa koronariski ja nää samat tyypit täyttävät rinteet, ravintolat ja yhteiset majoitustilat!

Tää on idioottien toimintaa! thl, Marinin hallitus,Vapaavuoren koronanyrkki ym = ihan bull shit jengiä! Älkää äänestäkö!


Ja nyt keväällä ! Nuorten ja lasten harrastukset on pidettävä auki riskeistä huolimatta. Itsekkäät aikuiset kantakoot vastuun, mutta nuoret ovat tehneet osuutensa.

3

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jep!

      Ärsyttävää on se, että noi lasten harrastukset on suljettu. Sille ei ole järkeviä perusteita, vaan nyt poliitikot uhraavat nuoremme, jotka eivät vielä ole äänestysiässä. Näyttävät tekevänsä jotain, mutta oikeasti tuo harrastusten sulkeminen etelässä on puhdasta politiikkaa.

      Aivan sairasta moraalia.

    • Anonyymi

      Levittävät tehokkaasti tautiaan matkan varrella. Poiketaan syömään ja kahville ABC-minareeteille. Käydään shoppailemassa paikallisia erikoisuuksia puodeista.
      Kohta on koronaa koko Lappi täynnä. Lintilä taputtaa käsiään kun rahaa tulee sijoituksista loma-osakkeisiin.

    • Anonyymi

      Kahdella henkilöllä todettiin Britanniassa viime aikoina levinnyt uusi viruslinja ja yhdellä Etelä-Afrikasta löytynyt uusi viruslinja. Tartunnan saaneet henkilöt ovat hyväkuntoisia ja heidät on hoidettu eristyksessä.

      Tartunnan saaneet tulleet Suomeen 18.-19. joulukuuta


      Eli uusi tauti tuodaan taas ulkomaan ostosmatkalta... ja lasten harrastukset voidaankin pian sulkea koko kevääksi 2021.

      Ny jotain rotia tähän! Harrastukset pidetään auki mutta muusta voidaan tinkiä, jos ollaan jotain tekevinään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      54
      6167
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      319
      5128
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      160
      4874
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      138
      4676
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      20
      3900
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      20
      2416
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2198
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1845
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1792
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      220
      1562
    Aihe