S24 Profetia-palstan uhkaukset!

Anonyymi

Näin siis kirjoittaa kaikkein oikeimman uskonnon kaikkein oikeimman uskonryhmän kaikkein oikein uskovainen!
=
"Joka ikinen tämän sivun kirjoittaja joka on tänne kirjoittanut viimeisen vuoden aikana tulee pääsemään hengestään PIAN!"

"Muista toki se että siinä tapahtumassa jonka tämä ryhmä järjestää tapetaan lukuisia muita nimiktistillisiä henkilöitä Suomesta."

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16702390/jouluaattona-24-12-kasataan-herra-jeesus-mestarin-kaikkien-aikojen-vakevin-soturi-armeija

3

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niinhän se satujeesuskin lupasi palata pian. Ehkä tässäkin tapauksessa pian on reippaasti yli 2000 vuotta?

      • Anonyymi

        Kyllä Jeesus tulee..sitten syssymmällä.

        Valitettavasti "Ilmatar maailmanloppu" ei nykyisin enää taltioi profeettain antamia ennaltatietoja, joten ylöstempaukset, Jeesuksen paluut, Venäjän hyökkäykset, maailmanloput ja kaikki muut ihan heti kohta uhkaavat katastrofit on etsittävä yksitellen muista lähteistä.
        Tässä kuitenkin vuoden 2021 tapahtumia Ilmattaren sivuilta:

        JARMO KÄÄNTYY ATEISTIKSI JOS VENÄJÄ EI OLE HYÖKÄNNYT 2010-LUVUN LOPPUUN MENNESSSÄ!!1!! (VUOSIKYMMEN VAIHTUUU VASTA 1.1.2021!!!!!)
        1.1.2021

        VALERAUHA SOLMITAATAAAN!!!111!!!
        15.1.2021

        YLÖSOTTO!!!!
        22.1.2021

        YLÖSTEMPAUS!!!!
        24.5.2021

        VALERAUHA RIKOTAAAN!!!
        18.7.2021

        Jeesus TULEEE maaapallollee!!!!!
        11.9.2021

        Ylöstempaus (Lusa)
        26.10.2021


      • Anonyymi

        Mutta kullakin ihmisellä on aikaa vain vajaat sata vuotta. Ja vertailun vuoksi, Jeesuksen syntymääkin ennustettiin joltisesti saman verran aikaa vuosissa ennen itse tapahtumaa. Mitä sitä sanotaan Jumalan myllyjen hitaudesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      276
      4712
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2914
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      36
      2882
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1684
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      61
      1448
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1302
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      224
      1216
    Aihe