Parempi vuosi tulossa!

Anonyymi

Suomalaisista 57 % uskoo parempaan ensi vuoteen, ja mikä ettei. Koronarokotukset ovat alkamassa, ja talous on paremmassa jamassa kuin ennustettiin.

Kun riskiryhmät on rokotettu, niihin kuuluvat uskaltautuvat taas ihmisten ilmoille kauppoihin, ravitsemusliikkeisiin ja tapahtumiin. Näin saadaan kansantalous ja työllisyys kohoamaan.

Itsellenikin on koronan aikana kertynyt säästöjä sukanvarteen, ja myös ostohaluja. Vain rokotus puuttuu, sitten pistän menoksi!

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aion ostaa uudet kirjahyllyt, teettää kotiin liukuovet ja niiden taakse säilytystilaa. En vain ole vielä uskaltanut mennä kauppaan valitsemaan, enkä kutsua ketään kotiini niitä asentamaan. Netistä vain katselen ja haaveilen.

    • Anonyymi

      Suomen pankin mukaan talouden taantuma on Suomessa pienempi kuin muualla EU:ssa. Ensi vuodelle ennustetaan jo 2,2 % kasvua. Työllisyyden ennustetaan kasvavan 1,5 % parin seuraavan vuoden aikana.

      MUTTA: talous voi mennä pieleen jos koronaepidemia pitkittyy. Kaikki siis kipin kapin rokotukseen! Niin pelastamme Suomen talouden!

    • Anonyymi

      Hyvää Uutta Vuotta kaikille!

    • Anonyymi

      Rokotuksia vastustavia on onneksi vähän. Koronaa koskevia salaliittoteorioita levitetään Nigeriasta, ja aina joku menee lankaan. Onneksi valtaosa suomalaisista on järkeviä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EU ja Britannia pääsivät sopimukseen. Laihakin sopu on parempi kuin lihava riita.

    • Anonyymi

      Rokotukset jaetaan Suomessa oikeudenmukaisesti suurimmassa vaarassa oleville, eikä isokenkäisille kuten Tsekissä.

    • Anonyymi

      Pörssikurssit nousevat.

    • Anonyymi

      Trump väistyy, järki voittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6304
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5368
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      60
      4245
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4102
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      65
      3870
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      69
      1157
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      49
      931
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      248
      820
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      29
      797
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      791
    Aihe