KIROUSTA JA HERJAA vai EVANKELIUMIA?

Kumpaakohan Jeesus lähetyskäskyssään käski julistamaan?
876
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mitäpä väliä mitä tua höpöttelj. Kuollu ja kuopattu koko epeli. Turha julkkis.

2Äänestä
  • Voi teidän pakanoiden juttuja…

    Äänestä

Joo, pyydän anteeksi että totuutta leventelemällä olen kirousta, vihaa ja tuomiota edeskantanut enkä evankeliumia. Evankeliumi on sanoma jostakin paremmasta kuin ennen.
Evankeliumia monet saarnaavat henkensä uhalla alueilla, joissa se on kielletty. Olen häpeäksi, pilkaksi ja tuhoksi heille kun parjaan parantajaani. Teen sitä siksi kun vieraat uskonnot viettelevät tietoon ja totuuteen armon asemesta. Enkä halua kenenkään tuhlaavan elämänsä vuosia jos tulos on niin epävarma kuin raamatun osoittamat asiat etenkin Ilmestys kertoo.

Äänestä
  • Menevät, kun Saatana lähettää.

    Kristus ei lähetä ketään mihinkään vieraasen maahan, ei lähettänyt Vanhan liiton, eikä Uuden liitonkaan aikana:

    "Ei sinua lähetetä outoa, käsittämätöntä kieltä puhuvan kansan pariin, vaan Israelin kansan luo."

    "Nämä kaksitoista Jeesus lähetti matkaan annettuaan heille ohjeet:
    "Älkää menkö vierasheimoisten keskuuteen älkääkä mihinkään Samarian kaupunkiin.
    Sen sijaan menkää Israelin kansan eksyneiden lampaiden luo."

    Näin tapahtuu tämän Rajun eksytyksenkin aikana:

    "Jokaisen kansan keskeltä minä etsin  miestä, joka vahvistaisi muurin, seisoisi lujana sen aukossa ja torjuisi maataan uhkaavan tuhon, mutta sitä miestä en löytänyt."

    Tämän kansan keskeltä löysi yhden:

    "Minä etsin heidän joukostaan miestä, joka vahvistaisi muurin, seisoisi lujana sen aukossa ja torjuisi maataan uhkaavan tuhon, mutta sitä miestä en löytänyt. 
    Tuhannen joukosta minä löysin yhden, mutta koko määrästä en ainoatakaan naista."

    1Äänestä

Kukin toimii herransa tahdon mukaisesti. Me, jotka kuulumme Jeesukselle, julistamme evankeliumia sanoin, teoin ja rukouksin. Toisen herran palvelijat herjaavat ja latelevat kirouksia. Ei se sen kummempaa ole. Teot kertovat ja paljastavat!

Äänestä

Olen yhä vakuuttuneempi, ettei ikuisen elämän tavoittelu ole järkevää.
Mätänemisen jälkeen muiden valittujen mädätettyjen kera elo ei voi olla hääviä jossakin Taivas-nimisessä paikassa. Miljardit vuodet yhdessä ovt pelkkää haisevaa helvettiä.

1Äänestä

Jeesus kehoitti menemään lampaiden luokse. Eikö tämä ole rienausta ja Saatanasta?

Äänestä

Joka pelleksi ryhtyy niin leikin kestäköön.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kumpaakohan Jeesus lähetyskäskyssään käski julistamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu