Täällä kysellään usein asioita miksi perussuomalaiset sitä ja tätä.
Perussuomalainen kysyy nyt miksi demarit pitää Sannaa lehtien palstoilla kokoajan ja hyvin harvoin asia liittyy pm tehtäviin.
Koronakin on virkamiesten vastuulla.
Olisiko kyse siitä, jos näin ei tehtäis kansa hänet unohtais.
Miksi miksi miksi...
26
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi on tyhmien ihmisten kysymys
- Anonyymi
Sanna ei ole saannut yhtään mitään muuta aikaan kuin suomen historian suurimman velan. Kyllähän ajatteleva ihminen ihmettelee miksi häntä kehutaan niin paljon. Johtuukohan se hänen sukupuolestaan? Miksi ei naisia piestä kuten miehiä? Eihän tämä ole mitään tasa-arvoa ja yhdenvertaisuutta. Lopettakaa valehtelu
- Anonyymi
Sehän on tuo Marin kuin sadun keisarin kuuluisat uudet vaatteet. Eipä meistä ymmärrä puoletkaan, miten köykäisellä elämänkokemuksella ja ymmärryksellä voi päästä valtakunnan ykköspaikoille, olkoonkin, että onhan tuo verbaalisesti lahjakas.
Mutta niin oli ennen vanhaan hevoshuijarit ja autokauppiaat ja helppoheikitkin, Marin ei ole hallituksineen ollenkaan vastuullinen, eikä varsinkaan Suomen ja suomalaisten asioilla.
Sinnehän nää petaa EU:n palleille kaikki petolliset ministerit, siellä ne palkitaan ja jos kansan muisti on kuin kuuluisa kanan muisti, kohta puhtaaksi pestynä yrittävät presidentin ja johtajien virkoihin, kuten nyt Niinistön ja Rehninkin tapaukset osoittaa.
Urpilainen siellä jo vonkailee Afrikka komissaarin pallilta vuoroaan tankeropressaksi, vielä pikkuisen putsia ja vot ,unohtuu rahanjaot Kreikalle jne.
Saamattomuutta yritetään peitellä kosmetiikalla. Niin kuin jumalattoman kokoista paisetta poskipäässä.
- Anonyymi
Tyhmemmäksi ja tyhmemmäksi osoittautuu persujen keskustelu.
- Anonyymi
Voiko käytettyä banaania käyttää kasvonaamiona?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyhmemmäksi ja tyhmemmäksi osoittautuu persujen keskustelu.
Oliko sinulla jokin vastaus alkuperäiseen kysymykseen?
Anonyymi kirjoitti:
Voiko käytettyä banaania käyttää kasvonaamiona?
Sulla on niin paljon kaikenlaisia ideoita banaanien käytöstä, että asiantuntijana kyseleminen tuntuu jotenkin turhalta.
- Anonyymi
OtaBanaaniJaRauhotu kirjoitti:
Sulla on niin paljon kaikenlaisia ideoita banaanien käytöstä, että asiantuntijana kyseleminen tuntuu jotenkin turhalta.
Aina kuitenkin kannattaa kysyä sinun kaltaiseltasi banaanin viihdekäytön kokemusaiantuntijalta.
Anonyymi kirjoitti:
Aina kuitenkin kannattaa kysyä sinun kaltaiseltasi banaanin viihdekäytön kokemusaiantuntijalta.
Enhän minä mikään banaanin viihdekäyttäjä ole. Omia kokemuksiasi yrität projisoida minuun.
- Anonyymi
Herjaa, herjaa, herjaa, siitä on persjurritrollit tehty.
- Anonyymi
Sannan suosio rapisee ja samalla koko hallituksen ensi kesään mennessä kun hallituksen pitää ihan oikeasti alkaa hoitamaan niitä tehtäviä mitkä ovat jääneet hoitamatta.Nyt tietenkin odotellaan että tukipaketti menee läpi,ja Eu-miljardit lävähtää pankkitileille , niin Sanna tyttö voi huokaista helpotuksesta ainakin vähäksi aikaa.Suuri eripura vallitsee Keskustan ja Vihreitten kanssa,Saarikko sanoikin että hallitushalut voivat loppua hyvinkin lyhyeen,oliko tämä viimeinen varoitus,kuka tietää.
- Anonyymi
Herjaus on uskovaisten käsite. Miten siis atesti voi väittää että heitä herjataan? Aika ironista
- Anonyymi
Ootteks miettineet, että hallituksessa on muitakin kuin DEMARIT.
Mut Sanna on syyllinen koronaankin, jos trollilta kysyy.Kyllä se luonto on syyllinen koronaan. Sannan syyllisyysttaakkana on hitaus ja kädettömyys, sekä haluttomuus vastata kipupisteisiin osuviin kysymyksiin suoraan ja rehellisesti.
- Anonyymi
OtaBanaaniJaRauhotu kirjoitti:
Kyllä se luonto on syyllinen koronaan. Sannan syyllisyysttaakkana on hitaus ja kädettömyys, sekä haluttomuus vastata kipupisteisiin osuviin kysymyksiin suoraan ja rehellisesti.
Kyllä se on itse Luoja joka säätää säät ja koronan uhrien määrän, ei siihen pysty sen enempää Sanna, kuin kukaan perussuomalainen henkiparantajakaan vaikuttamaan.
- Anonyymi
OtaBanaaniJaRauhotu kirjoitti:
Kyllä se luonto on syyllinen koronaan. Sannan syyllisyysttaakkana on hitaus ja kädettömyys, sekä haluttomuus vastata kipupisteisiin osuviin kysymyksiin suoraan ja rehellisesti.
Vai olisiko "kiinalaisten luonto"? Kukaan ei kerro totuutta, mutta tiedetään Kiinalaisessa biolaboratoriossa olevan 1500 erilaista virusta tutkittavina.
Oudolta tuntuu, että tämä muuntuu ja muuntuu, jääkö pysyväksi riesaksi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se on itse Luoja joka säätää säät ja koronan uhrien määrän, ei siihen pysty sen enempää Sanna, kuin kukaan perussuomalainen henkiparantajakaan vaikuttamaan.
Pitäisikö kuunnella tiedettä joka tietää lämpötilat 100 vuoden päästä.
- Anonyymi
Ooks miettiny miksi korona on siirretty virkamiesten vastuulle.
- Anonyymi
Kyllä Pääministeripuoleella on päävastuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Pääministeripuoleella on päävastuu.
Missä asiassa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä asiassa?
Tämä hallitus ei kanna vastuuta mistään vaan siirtää sen seuraavalle hallitukselle, kaikista surkein hallitus mitä tässä maassa on koskaan nähty.
- Anonyymi
Eihän tää ole demaripalsta, olen ymmärtänyt, että tämä on persupalsta, persu menköön kyselemään SDP:n palstalle.
- Anonyymi
Vituttaako?
- Anonyymi
Kyllähän se tietenniii monella ottaapi kupoliin kun perussuomalaisten kannatus kasvaa kasvamistaan. Hallitus on kyllä huono ja se velan otto hirvittää. kaikki päätökset on köyhää ja tavallista ihmistä kurjistavaa. Rahaa jaetaan
maahanmuuttajien elättämiseen ja muutenkin hallitus pn kurja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen715545Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,2724857Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk393168Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 172552994Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina1032630Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään52092Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S3362052Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin
Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik651771Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.151555Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t21546