2030 tulevaisuus

Anonyymi

2030 Espoon väestöstä 30% olisi "muun maalasia"? Ja he eivät ehkä ole Saksalaisia, Kanadalaisia, Norjalaisia tai yhdenkään muutakaan maanlaisia mitä meidän arvot edustavat. Afrikkalaisia, Lähi-Itä, Aasialaisia ja lähinnä Muslimeja. Tätäkö me haluamme? Suomessa suojellaan tajoja, metsiä ja muita kuuttuurillisia kohteita, mutta ainut asia mitä ei suojella on Suomalaisuus?

5

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eurooppalaisen, valkoisen ihmisrodun hävittää valkoisten oma tyhmyys ja varomattomuus.

      Elämisen kamppailussa selvitymisen keinoja, heimoyhteisöjen normaalia itsesuojeluvaistoa kielletään eurooppalaisilta lain voimalla käyttämästä.
      Muille on tarjottava ja annettava rajoituksetta ja veloituksetta kaikkea sitä, mitä muut eivät omissa maissaan ikinä lahjoittaisi meille, eurooppalaisille tulijoille.

    • Anonyymi

      Miks espoo rakenta koko suomel helvetii, josa laumoin kuletaan ilmaisuuta vaatien ja omia päähänpistoja hyväks käytäen, siis tuhoisat tyylit valtaavat espon

      - varojen rakenteet ujutautuvat näin sekaamme ilmaiselämillään, näin helpokos on suomalaisen pistää matalaksi

      • Anonyymi

        Tuhoisuus on kotoista noil aluevaltaajille.


    • Anonyymi

      Miten tuo kuulostaakin enemmän suunnitelmalta kuin ennustukselta?

    • Anonyymi

      Espoon kotihoidon tuki taitaa olla pääkaupunkiseudun parhain. Se ja lapsilisät näkyy kun rouvilla pyörii lapset jaloissa ostoksilla käydessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1619
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1424
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1347
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1238
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      54
      1233
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      735
    Aihe