2030 tulevaisuus

Anonyymi

2030 Espoon väestöstä 30% olisi "muun maalasia"? Ja he eivät ehkä ole Saksalaisia, Kanadalaisia, Norjalaisia tai yhdenkään muutakaan maanlaisia mitä meidän arvot edustavat. Afrikkalaisia, Lähi-Itä, Aasialaisia ja lähinnä Muslimeja. Tätäkö me haluamme? Suomessa suojellaan tajoja, metsiä ja muita kuuttuurillisia kohteita, mutta ainut asia mitä ei suojella on Suomalaisuus?

5

128

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eurooppalaisen, valkoisen ihmisrodun hävittää valkoisten oma tyhmyys ja varomattomuus.

      Elämisen kamppailussa selvitymisen keinoja, heimoyhteisöjen normaalia itsesuojeluvaistoa kielletään eurooppalaisilta lain voimalla käyttämästä.
      Muille on tarjottava ja annettava rajoituksetta ja veloituksetta kaikkea sitä, mitä muut eivät omissa maissaan ikinä lahjoittaisi meille, eurooppalaisille tulijoille.

    • Anonyymi

      Miks espoo rakenta koko suomel helvetii, josa laumoin kuletaan ilmaisuuta vaatien ja omia päähänpistoja hyväks käytäen, siis tuhoisat tyylit valtaavat espon

      - varojen rakenteet ujutautuvat näin sekaamme ilmaiselämillään, näin helpokos on suomalaisen pistää matalaksi

      • Anonyymi

        Tuhoisuus on kotoista noil aluevaltaajille.


    • Anonyymi

      Miten tuo kuulostaakin enemmän suunnitelmalta kuin ennustukselta?

    • Anonyymi

      Espoon kotihoidon tuki taitaa olla pääkaupunkiseudun parhain. Se ja lapsilisät näkyy kun rouvilla pyörii lapset jaloissa ostoksilla käydessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      58
      1656
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      365
      1162
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      137
      940
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      14
      784
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      622
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      598
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      558
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      46
      542
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      485
    Aihe