2030 Espoon väestöstä 30% olisi "muun maalasia"? Ja he eivät ehkä ole Saksalaisia, Kanadalaisia, Norjalaisia tai yhdenkään muutakaan maanlaisia mitä meidän arvot edustavat. Afrikkalaisia, Lähi-Itä, Aasialaisia ja lähinnä Muslimeja. Tätäkö me haluamme? Suomessa suojellaan tajoja, metsiä ja muita kuuttuurillisia kohteita, mutta ainut asia mitä ei suojella on Suomalaisuus?
2030 tulevaisuus
5
53
Vastaukset
- Anonyymi
Eurooppalaisen, valkoisen ihmisrodun hävittää valkoisten oma tyhmyys ja varomattomuus.
Elämisen kamppailussa selvitymisen keinoja, heimoyhteisöjen normaalia itsesuojeluvaistoa kielletään eurooppalaisilta lain voimalla käyttämästä.
Muille on tarjottava ja annettava rajoituksetta ja veloituksetta kaikkea sitä, mitä muut eivät omissa maissaan ikinä lahjoittaisi meille, eurooppalaisille tulijoille. - Anonyymi
Miks espoo rakenta koko suomel helvetii, josa laumoin kuletaan ilmaisuuta vaatien ja omia päähänpistoja hyväks käytäen, siis tuhoisat tyylit valtaavat espon
- varojen rakenteet ujutautuvat näin sekaamme ilmaiselämillään, näin helpokos on suomalaisen pistää matalaksi- Anonyymi
Tuhoisuus on kotoista noil aluevaltaajille.
- Anonyymi
Miten tuo kuulostaakin enemmän suunnitelmalta kuin ennustukselta?
- Anonyymi
Espoon kotihoidon tuki taitaa olla pääkaupunkiseudun parhain. Se ja lapsilisät näkyy kun rouvilla pyörii lapset jaloissa ostoksilla käydessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1054204Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572408Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781640Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61103- 66854
- 21823
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118813- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50769- 62768