Nyt kun Tracy on rauhoittunut, on Moiran vuoro huutaa ja syytellä. Jokunen vuosi sitten Dianellakin oli raivovaihe. Kukin vuorollaan...
Emmerdalen raivopäät
17
121
Vastaukset
- Anonyymi
Muutamilla Emmerdalen pirttihirmuilla on kyllä niin rääkyvän repivä ääni että välillä on pakko laittaa telkkaria vähän hiljaisemmalle kun he oikein vaihteen silmään saavat. Kaikkein eniten korvia vihlovat äänet omaavat juuri Tracy, Chas ja Charity. Sitä rääkymisen määrää kun ovat kaikka samassa kohtauksessa!
- Anonyymi
Mandylla tuntuu olevan koko ajan raivo päällä. Jo olemus...
- Anonyymi
Äkäisiä,traumatisoituneita akkoja aina,,,Moira nyt,,,hoitolaitokseen ämmät. Jääkö ikihutsu Moira nalkkiin Naten kanssa ikinä? Ihmeen vapaasti hutsu voi pettää, vaikka pieni lapsikin.....oma ukko ei näe mitään..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äkäisiä,traumatisoituneita akkoja aina,,,Moira nyt,,,hoitolaitokseen ämmät. Jääkö ikihutsu Moira nalkkiin Naten kanssa ikinä? Ihmeen vapaasti hutsu voi pettää, vaikka pieni lapsikin.....oma ukko ei näe mitään..
Aika näyttää
- Anonyymi
Perjantaina oli Vanessan vuoro raivota. Sairaalassa, päätyen putkaan yöksi.
- Anonyymi
Raivosi vielä kotonakin.
- Anonyymi
Charityn vuoro
- Anonyymi
Vanessa on söpö. Charity taas ärsyttävä
- Anonyymi
Miespuoliset niuhottajat ja räyhääjät ovat sitten - Jai ja Cain ja Jacob. Aina joku heistä tiuskimassa, tai uhoamassa jollekkin.
- Anonyymi
Mieheni sanoi juuri teeveetä vilkaistessaan että ei jaksisi katsoa Emmerdalea kun siellä AINA joku akka rääkkyy...
- Anonyymi
Mä pidän telkkarin äänen minimissä Emmerdalea katsoessani, joten "ääriäänet" eivät häiritse. Tämä hiljainen tapa on jäänyt ajasta, jolloin katsoin sarjaa digiboxilta tuplanopeudella (silloin ei ääntä).
- Anonyymi
Jain vuoro
- Anonyymi
Jai raivoaa aina pistävät silmät tapillaan, terävä nenä väpättäen. Ihan hirveä joka asiasta niuhottaja.
- Anonyymi
Aaronin voi varmaan myös laskea tähän Emmerdalen rääkyvään akka-laumaan?
- Anonyymi
Kyynelsilmäinen, lyhytjännitteinen, traumatisoitunut uhoaja Aaron on aikuisena on enimmäkseen sarjassa ollut. Eikä hänestä varsinaista kypsää miehisyyttäkään ole koskaan näkynyt.
Jos olette katsoneet jaksoja, joissa Aaron oli lapsi ja kävi joskus lomillaan, skeittilautansa kanssa Dingleillä. Silloinkin hän oli jo erittäin häiriintynyt ja hankala. Eikä kukaan arvannut, miksi. Koska lapsuuden kauhuistaan sulkeutunut Aaron ei niistä kenellekään koskaan kertonut.
Aikuistuessaan hän oli ahdistunut. Homoseksuaalisuutensa kanssakaan hän ei heti päässyt sinuiksi, eikä uskaltanut tulla "kaapistaan" Aaron viilteli itseään, käytti huumeita ja vietti muutaman vuoden vankilassakin. Siellä häneen kertyi vaan lisää katkeruutta ja kovuutta. Homoseksuaalisuutensa julkisesti myönnettyään Aaron koki ajoittain olevansa onnellinen, löydettyään vihdoin ihmisen, jonka kanssa koki rakkautta. Mutta sekin suhde päättyi miehen kuolemaan.
Uusi suhde Robert Sugdenin kanssa, sekään ei sujunut koskaan ongelmitta.
Aaronin häiriintynyttä käytöstä selitetään sillä, että pojan ollessa ihan pieni,
äidiksi epäkypsä Chas antoi Aaronin pojan isälle Gordon Livesylle, joka käytti poikaansa seksuaalisesti hyväkseen. Aaron vihasi syvästi isäänsä.
Aaron syytti pitkään kauheasta lapsuudestaan myös, asiasta tietämätöntä äitiään. Aaronin ankeaan lapsuuteen vedoten, selittyy ilmeisesti vieläkin kaikki Aaronin mielenhäiriöt ja agressiivisuus.
Seksuaalinen hyväksikäyttö aiheutti ilmeisesti myös sen ettei Aaron tottunut koskaan seksiin tyttöjen, tai aikuisena naisten kanssa.
Hän on homoseksuaali, eikä edelleenkään halua olla naisten kanssa.
Vaikka Aaronin lapsuuskokemuksen luulisi saaneen aikaan, seksiin liittyvissä asioissa, vastenmielisyyden ja inhon, ei naisia, vaan juurikin kaikkia miehiä kohtaan.
Kuitenkin, kuten näemme, jaksosta toiseen. Erittäin pahat ja lähtemättömät jäljet on jättänyt tähän roolihahmoon, hänen lapsena kokemansa seksuaalinen hyväksikäyttö..- Anonyymi
Kirjoituksesi olisi sopinut paremmin viestiketjuun 'Aaron iso vauva'.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirjoituksesi olisi sopinut paremmin viestiketjuun 'Aaron iso vauva'.
Aaron on raivopää, eikä muuksi muutu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3246329Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta734174Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom413525Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole873437Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1083384Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut2443360Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll712802Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1022698Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html2142409Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt782123