Miksi Miika ei päässyt Suomeen Thaimaasta?

Anonyymi

Reilu vuosi sitten, nuori Suomalaismies turisti sairastui vakavasti reissullaan. Harmiton matkailu päättyi surullisesti, häneltä evättiin kotiin paluu ambulanssilennolta-miksi? Siihen päättäjillä on vaan vastaus. Täällä koko ajan toistellaan että jokaisella kansalaisellamme on oikeus päästä kotimaahan-näin ei käynyt ja turisti menehtyi Thaimaan alkeellisessa sairaalassa. Miten ja miksi näin tapahtui,? siihen ei koskaan saada vastausta. Osanottoni läheisten puolesta, asia on esillä sen vuoksi koska ISISÄITEJÄ ON SÄÄLITTY suureellisesti,tietämättä mihin ovatkaan sotkeentuneet! Hävettää päättäjien syyllisyys asiaan.

15

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haavisto ei auttanutmutta auttaa isisterroristeja.

      • Anonyymi

        Suomen valtion tehtäviin ei kuulu hakea jotain Odin pelleä joka ryyppäs itsensä sairaalaan asti ja joka matkusti ilman vakuutusta ja jolta lääkärit kielsi lentämisen.


    • Anonyymi

      Pitäiskö tässä sääliä jotain Odin pelleä joka ryyppäs maksansa paskaksi thaikuissa?

      • Anonyymi

        Ei vaan pitää sääliä isis kiduttajia ja murhaajia afrillaisperäisiä tai arabeja joita Pekka ja Sanna suomeen tuovat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei vaan pitää sääliä isis kiduttajia ja murhaajia afrillaisperäisiä tai arabeja joita Pekka ja Sanna suomeen tuovat.

        Suosittelen mt palveluita jos näet Isis kiduttajia ja murhaajia näin jouluna kaikkialla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suosittelen mt palveluita jos näet Isis kiduttajia ja murhaajia näin jouluna kaikkialla.

        Tavallisen turistin henki ei paina-. Isis äiti-taikasana, käyttää lapsia keppihevosenaan päästäkseen sosiaaliturvamme piiriin, kyllä länsimaan apu taas kelpaa. Ihmeen syystä näitä länsinaisten lapsia eivät alkuperäiset islamisti-suku huoli hoiviinsa.epäaitoja heidän silmissään.Ei se mustakaapu tee syntyperäistä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suosittelen mt palveluita jos näet Isis kiduttajia ja murhaajia näin jouluna kaikkialla.

        Suomessa niitä on vihreiden tuomina,kannattaa sinun ottaa pussi päästäsi.


    • Anonyymi

      Luonnollisesti hänellä oli matkavakuutus...
      Mutta taisikin olla niin ettei huumeiden yliannostusta korvata.

    • Anonyymi

      Olisiko pääsyy, että älysi sentään jättää lapset Suomeen?

      • Anonyymi

        Pekka ei auta suomalaisia ei koskaan auttanutkaan,auttaa kyllä mielellään kaksoiskansalaisia terroristeja hakee niitä suomeen ja rahaa riittää sen jälkeen suvakkihallitus vaatii perheenyhdistämisen ja isis isit perässä,näin hallitus petti ja valehteli kun aiemmin vakuuttivat ei haeta,kusetti samalla lailla kyin sdp antti vappusatasen ja sanna perässä.


      • Anonyymi

        Jos apua ei saa ennemmin juomassa ollut turisti eikä rikosepäilyjä-kuin autettavia rikos-epäillyt elämysseikkailija -äidit,niin jotain epätasa arvoahan tässä on. Vihreät tippuvat alas seuraavissa vaaleissa kuin Siniset taannoin...ei jatkoon! ONNEKSI ON kunnallisvaalit tulossa ,muistakaa Vihreät nollakerhoon ,heidät muistetaan vaan isisäitien hyysäämisistä ja seksuaalivähemmistön etua ajavana puolueena,nyt asiat tärkeysjärjestykseen.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Miksi orjien pitäminen ja terroristien tukeminen on OK?

      • Anonyymi

        Sitä ihmettelee koko Suomi....millä perustein terroristit saa tänne vaan vapaasti palata keekoilemaan...


    • Anonyymi

      Oli halvempaa lähettää myrkkypilleri potilaalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      25
      2124
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      92
      1945
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      88
      1921
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1623
    5. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1487
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      488
      1486
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1474
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      48
      1277
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      73
      1154
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1149
    Aihe