Jos saksa olisi ollut kansan äänestys maa, saksalainen äiti ei olisi äänesränyt poikiaan kuolemaan Stalingradin pakkaseen.
Jos venäjä olisi ollut kansan äänestys maa, venäjän äiti ei olisi äänesränyt poikiaan raatteen tielle.
Jos suomi olisi ollut kansan äänestys maa jatko sotaa ei olisi koskaan ollut, koska se suomalainen äiti ei olisi äänestänyt poikiaan tykin ruuaksi.
Edustuksellinen parlamentarismi on diktatorismia, jossa 2-3 Diktaattoria niin meillä kuin muualla päätti sodasta.
Kansan äänestys yhteiskunnat ei maksa puolue tukia, koska kansa päättää äänestyksessä ilmaiseksi, ilman palkkaa, päivärahaa, kokous ja km korvausta, joten puolue tuet on tarpeettomat.
Kun katsomme maapalloa edustuksellinen parlamentarismi on täytetty diktaattoreilla, jotka sotii.
Mafiooseilla jotka haluaa parlamenttiin, että vaikutus vallalla estävät mafian rikosten tutkimisen (italia, Kazakstan, ja Venäjä ja lukematon määrä maita on mafia parlamentin alla)
Ay tai virkamies ryhmät (taistolaisia) jotka naruista verhon takaa vetää marionetti eduskunta nukkeja, ja takaavat että kaikki verovarat siirretään virkatohtoreille, julkiselle joka antaa lähetteet puolue kirja perusteella, ja länsimainen valinnan vapaus kielletään, eli täys marxismi tää on. Yhdelläkään länsimaalla ei ole ollut mitään ongelmia valinan vapaudesta päin vastoin isänmaan rakkaus ja sen puolustus tahto on tapissa.
Olemme nähneet että valtion lupaukset ovat huijausta,
Nukke oikeuslaitos avi, olisi jo kauan sitten suljettu kansan äänestyksellä haitallisina, koska 99% valituksista jätetään käsittelemättä, tutkimatta jos valitus koskee julkista, 1 %saa oikeutta, jos heillä on tuttu korkea ervoinen virkamies joka vaikutusvallallaan hankkii oikeuden, tai lähetteen erikoisen sairaan hoitoon, mitään et saa ellei ole korkea arvoisia tuttuja, et saa sairaspäivärahoja jos olet yrittäjä, kela ei Maksa maksamistasi sairauspäiväraha kertymistä penniäkään, ellei sinulla ole korkea arvoisia tuttuja jne.
Turhaa tässä on puhua edustuksellinen parlamentarismi on huijarien luola, kun valta jaetaan pienelle ryhmälle, eduskunnalle, sinne hakeutuu diktaattori, mafioosit ja huijarit.
Kansan äänestys yhteiskunta estää Sodat, poistaa puoletuet ja kalliit kokoukset
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku284978Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova611839HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1081781- 1081618
Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel281333Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p218869- 71861
- 53752
Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.40744Leikitään tavuleikkiä
Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen51741