Onko todella rokotteet

Anonyymi

Huijausta. Alan itsekin vähitellen uskoa että on. Onko ainoastaan hirveä rahastusaalto menossa?
Epäonnistuiko rokotteet vai ovatko todellakin tehottomia.
Juuri vähän ennen kun rokotukset aloitetaan uutisoidaan uudesta viruksesta joka leviää herkemmin. Onko tullut tosiaan ilmi jotain sellaista että rokotetut levittävätkin tautia?
Nyt ollaan sitten ajoissa lanseerattu muuttunut virus uutisiin.

15

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Britannia on eroamassa EU:sta ja heti löytyi corona virus muunnos? Siis tämä koko corona on pelkkää kusetusta. Kun ilmastohumppa ei mennyt läpi niin ujutettiin corona tilalle .....

      • Anonyymi

        Eihän tuo ilmastoöyhötys ole mihinkään loppunut.


    • Anonyymi

      Varotetaan jo etukäteen kun rokotetut alkavat tautia levittämään.

    • Anonyymi

      Voiko viranomaiset tulla kantamaan väkisin ihmisen rotkotteeseen jos ei halua? Siinähän sitten kantelevat satoja tuhansia ellei miljoonia ihmisiä.

    • Anonyymi

      Kaikki isot lääkefirmat sai korona rokotteen valmiiksi puolessa vuodessa kun normaalisti kehitystyö kestää 10 vuotta. Miten ihmeessä nämä kaikki rokotteet valmistui samaan ennätysaikaan eikä yksikään epäonnistunut?

      Suolaliuos on helppo ja turvallinen tapa päästä "ongelmasta" eroon. "Ongelma" on se, että keväällä panikoitiin, pilattiin satojen miljoonien ihmisten elämä ja nyt ei hsluta kantaa siitä vastuuta vaan leikitään leikki loppuun asti. Yhtäkkiä suomessa alkoi tulla rajusti uusia tapauksia, ei laskuissa mukana pysytä vaikka lähes kaikki suojautuu maskilla ja matkailu ihan minimaalista aiemoaan verrattuna.

      Lukuja heitetään ihan lonkalta, sillä sairaalat tarvii valtionapua kun sinne ei enää kukaan uskalla mennä hoidettavaksi ellei ole ihan pakko. Tulot tippuneet okemattomiin, joten koronalla ratsastetaan.

      Vastahan se kuuluisa F1 mustamies ratsasti koronalla kun pelästyi vakavaa onnettomuutta, oli muka sairas kun piti viikon päästä ajaa samalla radalla....korona on pelinappula nykysin moneen juttuun, rokote on suolaliuos.

      • Anonyymi

        Joku tässä mättää.


    • Anonyymi

      Britanniassa saivat rokotteesta uuden muunnellun viiruksen.

    • Anonyymi

      Vli teitä ressukoita. Kuolkaa perunakellareihinne. Maailma muuttuu, se on faktaa, paikalleen jämähtäneet ja harhoissaan elävät pyyhkiytyvät pois. Eipä tule vänkkyröitä ikävä.

      • Anonyymi

        Korolanal, phuhahahah 😂 Olen halveerannut alusta asti kaikkia koronauskovaisia ja maskipellejä, en ole koskaan pitänyt maskia ja en desinfioi enää edes käsiä, täällä sitä olla posotetaan täysin terveenä ja tämä paskavuosi on kohta lopuillaan 😄

        Huhuuuh, täällä olen elossa edelleen!


    • Anonyymi

      Jos rohto ei tepsi, kuulut valitettavasti 5 % vähemmistöön. Jos rohdosta tulee ikäviä sivuoireita, vakuutuksesi ehkä korvaa. Lääkärin määräämien rohtojen ottaminen on omalla vastuullasi. Terv. Rohtobisnes

    • Anonyymi

      En tiedä mistään mitään mutta näissäkin rokotteissa on oltava tarkaakin tarkempi -tuoteseloste-Miksi näitä ei avata missään vaikka halutaan tuotetta jakaa.Ruokapakkauksissa on tuo tieto oltava nähtävillä.
      Selkokielinen seloste nähtäville .Sitä ei voida piiloitella yrityssalaisuuden alle.
      Oli rokote miltä toimittajalta tilattu käyttäjälle se on avattava.Koska tämä on massiivisesti yksilöön ,yhteisöön vaikuttava tuote.

      • Anonyymi

        Noinhan sitä luulisi. Mutta kun ei. Rokotteiden kohdalla vilunki on aina ollut sallittua. Tehty mitä huvittaa ja sitten tulkittu ”oikein” tieteellä.

        Koska armeijassa on edes kerrottu, mitä alokkaiden käsivarsiin ruiskutellaan. Eipä muuta kuin riviin mars ja käsivarsi paljaaksi. Sitten ihmetellään suuresti, kun riskiin alokasparkaan ”yllättäen” iskeekin aivokalvontulehdus tai vastaava, ja myöhemmin moninaiset muut vaivat.

        Todellakin, rokotteiden luvattu maa, Suomi!


    • Anonyymi

      Näillä on muutenkin pimeän pelko, (käänäppä se pimeän pelko muuten englannniksi....)!

      Odottakaapa. Syylliset pelkäävät jo omaa varjoaankin! Italiassa keväällä oli koko hoitohenkilökunta koronassa, paljon pahemmin kuin vaikkapa Suomen hoitokodeissa, ja nyt näissä muutamassa sairaalasaa, joissa kyllä esimerkiksi Tampereen Rauhanniemessä oli kyllä sielläkin kymmeniä henkilökunnasta koronassa. Vaikka geriatrinen sairaala.

      Monet pelkäävät jo varjoaankin. Italia ei ole käynyt asiaa lävitse. Sen sijaan he kutsuivat keväällä armeijan kadulle, ja ei se ole loppunut se pelko. Maalasivat Italiassa kruunatun hoitajan sairaalan seinälle.....Englannissa piirrättivät lapsilla hoitajille lauseita: Sinä olet paras.... .

      Nyt näillä on Pimeän Pelko. Eivät oikein uskalla katsoa iloisina taakseen, ja pelkäävät jokaista rasahdustakin:

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007705408.html

      Pelkäävät, että rokotteet ryöstetään. Kuljetuksia vahditaaan. Ilmoitetaan erilaisista epäillyistä uhista.

      • Anonyymi

        "Stop anti-vaccination fake news online with new law says Labour"

        BBC


    • Anonyymi

      Ei ne mitään huijausta ole eivät vaan toimi pitkässäjuoksussa jos niillä koitetaan pelastaa liian monta. Jos otan koronarokotteen niin korona ei mun kropasta löydä elintilaa... kuolee pois jos ei kehity sellaiseksi että tulee toimeen mun kroppaan ruiskutetun suojaineen kanssa.

      Jos otetaan sitten 100 000 puhumattakaan isommasta joukosta joihin ruiskutetaan suojaainetta niin meillä on paljon yksiköitä joissa koronatauti koittaa kehittyä suojainetta kestäväksi Tauti siis etsii itselleen vain elintilaa ei sinällään ole paha

      Otetaan nyt vaikka sairaala... jos se pidetään älyttömän puhtaana niin kyllä bakteerit kehittyy? jos aikovat hengissä selvitä myrkkyjä ja antipiotteja kestäviksi sairaala bakteereiksi?

      Rokotteet toimis hienosti jos niillä pidettäs hengissä vain korvaamattomat ihmiset silloin taudeille jäisi kasvualustaksi tavikset? ja tautien ei tarvis kehittyä eikä ne kehittyis kovinkaan tappaviksi...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      152
      3466
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2432
    3. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      117
      1231
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      15
      1220
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      10
      1119
    6. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      50
      963
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      904
    8. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      890
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      40
      805
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      202
      721
    Aihe