koti mikkeliin

Anonyymi

nyt kannattaa muuttaa mikkeliin on asuntoja myytävänä.saa tehdä kotona töitä.on marketit ja ruokakaupat lähellä.laskettelurinteeseen vain 10 minutin ajomatka.on suuri suomalainen vesistö saimaa vieressä ja monta muuta isoa vesistöä.on kalastusmahdollisuus,marjastus sienestys.on keilahallia jäähallia kuntosaleja aivan vieressä 5 minutin matka.nyt äkkiä mikkeliin karkuun taajamien koronavirusta ja turhaa ajomatkoja.terveisin kallion tytöt jo matkalla mikkeliim.

7

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taitaa olla jos lähtee suttakarkuun,tulee karhuvastaan. Mikkelissäkin on koronaa ja aika paljon. Ja on sisäänlämpiävää porukkaa. Sekä todellapaha hyväveli verkosto.

    • Anonyymi

      Eikö siellä oo kaikki samat palvelut ilman matuja mikä on sinänsä iso plussa.
      Kun on paikallinen Hus ja Lidl niin pärjää varmasti.

      • Anonyymi

        Väärin matuja on. Taisi olla vielä ekoja minne niitä tuli. Majoittuvat hotelli Varsavuoreen.


      • Anonyymi

        Totta. Muurarit järjestää elintarvikekauppaketjun kautta merkityt lääkkein kyllästetyt tuotteet suoraan asiakkalle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Väärin matuja on. Taisi olla vielä ekoja minne niitä tuli. Majoittuvat hotelli Varsavuoreen.

        Maisemat ovat varmaan sanoinkuvaamattomat. Lumihuippuiset rinteetkin voi kuvitella kun alkaa.
        Missähän päin tällainen rauhan laakso sijaitsee? Mikkelistä ei kokemuksia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Maisemat ovat varmaan sanoinkuvaamattomat. Lumihuippuiset rinteetkin voi kuvitella kun alkaa.
        Missähän päin tällainen rauhan laakso sijaitsee? Mikkelistä ei kokemuksia.

        Hotelli Varsavuori sijaitsee Mikkelistä Imatralle menevän tien vieressä. Kirkon Varkauden sillanvieressä. Huiput on matalia. Ja viimmetalvena lunta vain jokusentti. Tästä talvesta ei vielä tietoa. Rauhan laaksosta on paha sanoa mitään. Mikkeli on 5 tien kahta puolta.


    • Anonyymi

      Parasta Suomimaisemaa Pihlajavesi (Savonlinna)
      ja Saimaa (Mikkeli, Mäntyharju, Puumala, Lappeenranta) mutta omilla sairaseläketuloilla en ostele mökin mökkiä
      Pihlajaveden ja Saimaan rannoilta. Voin toki piipahtaa Mikkelissä ja uida Pihlajavedessä ja Saimaassa, mutta Helsingissä asun Kelan sairaseläketulojeni takia. Helsinkiä on tehokkaasti mamutettu 30 vuoden aikana kun Holkerin hallituksen sisäministeri Jarmo Rantanen (Sdp) toivotti vuonna 1990 somalit tervetulleeksi Suomeen ja Helsinkiin ja vanhempieni aikana 1940-70-luvuilla jätehuolto ja vesiensuojelu oli retuperällä Helsingissä, vasta vuonna 1982 valmistunut Päijännetunneli oli työvoitto Helsingin Vesilaitokselle, alkoi kohenemaan hepan keppaa vedenjakelu ja vedenlaatu Helsingissä Päijännetunnelin myötä, isäni oli ollut 24 vuotta Helsingin Vesilaitoksella töissä elokuuhun 1982 mennessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      8
      1417
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1133
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1000
    Aihe