Eri kirjoituksissa on tuotu esiin, että kokemukset parinvaihdosta ja kokemus toiselle antautumisesta on lähentänyt parisuhdetta sekä vapauttanut etenkin vaimoja. Tämä tiete kun luvan kanssa ja onko vielä useimmiten miehet hankkineet sopivan luotettavan jo ka ovat häveliäisyyden poistamiseksi rohkaisseet sopivassa tilaisuudessa olemaan aktiivinen vaatteiden suhteen. Miten on parempi järjestääkö turvallinen tilanne kotiin hieman yllätyksenä pikku vihjailun jälkeen ja olla itse paikalla. Vai Eri huoneissa vai jossain muualla. Miten olette saaneet tilanteen luontevasti etenemään ja onko sitten ollut lähentymistä parisuhteessa ollut havaittavissa.
Muhku
Muhku
Vastaukset 24
Vanhimmat
Onko muille tullut vapautuneisuutta ja onko lähentänyt
Vuosia harrastettu parnvaihtoa aluksi nykyään vaan vaimolle pano kavereita. Aisurina sopii minulle paremmin. Suhteemme paremmassa kunnossa kuin koskaan, vieraita käy kotona myös vaimo tapaa kodin ulllkopuolella miehiä. Vaimo pukeutuu seksikkäämmin nykyään normi arjessakin. Joulu meni perhe piirissä kun aikuiset lapset käymässä. Vaimo koko Joulun täpinöissään kun tapaa uuden miehen Uutena Vuotena, menee hotelliin yöksi panettaa huomattavasti nuoremmmalla. T. Runkkaan itse kotona kun laittaa vietiä ja kuvia minulle.
Taitaa tuo lähentyminen olla aikamonen kokemus kimpoista kun luottamus on kunnossa. Mutta kuinka saatte käytännössä itse toiminnan alkuun alkutapaamisessa?
Tuttu turvallinen ympäristö, mökki tai koti jossa voi esimerkiksi mennä vaimon perästä saunaan yhdessä. Kaveri voi vaikka hieman autolla vetskareissa. Pari vaihdossa on hyvä ensin hieman lämmitellä omaa ja antaa sitten hänen käsi vaihtaen toiselle miehelle. Ottaa uusi ku ppani kainaloon ja johdattaa omaan huoneeseen kumpikin pari aluksi. Tällöin ujoudesta karsiutuu iso osa ja ei tarvitse jännittää vierestä katsellaan ja toisten touhuja. Tällöin on vain toinen toistaan varten tuntemusten vietävänä. Pikku jännityshän siinä on mutta ei tarvitse jännätä katselijan reaktiota. Vaihtelu virkistää ja luo kiinnostusta myös puolisoa kohtaan. Oppii myös Uutta keskinäisiin hetkiin. Miten teillä muilla?
Meille tullessa uudelle parille tarjoamme tervetulliais maljat sit esittelemme kodin. Yleensä kun näytämme makuu huoneet jotka vaimo laittanut verhoista lähtien eroottiseksi katseet siirtyy vieraisiin osapuoliin. Toisessa huoneessa tarkoituksella sängyn koko kaksi metriä pitkä ja leveä ryhmä orgioita varten..
Tuohan on kyvä, että toisessa huoneessa on leveä sänky jossa voi sitten nähdä eri huoneissa olon jälkeen kuinka kukakin nauttii vaihtokumppaninsa kanssa. Se varmaan lisää kovastikin kiihottumista kun kuulee ja näkee samanaikaisesti miten vieressä nautitaan, voihkitaan ja liikehditään. Mitä mieltä olette onko parempi alkuun yhteisessä vuoteessa vai eri kämpissä?
Meillä toimii paremmin aluksi vieraan kanssa eri huoneissa, rennompaa samassa sängyssä kun vaimo yhtynyt miehen ja itse naisen kanssa ekaksi.
Komppaan edellistä. Rennompaa sitten yhdessä kun ensin yhtynyt vieraan vaimoon ensiksi ja sitten vasta nelistään toistensa samassa punkassa. Onkohan se siinä, että on rauhassa saanut jo kokea yhtymisen toisen parin puolison kanssa?
Ihanaa, kyllä lämmittää.
Jaana, sain sulta satiaisen .. muuten kaikki ok.
Oikein sulle mitäs liotat mulukkuas joka reijässä
Minun Jaanaako tarkoitat..? Sattuuhan sitä!
Kannattaa koittaa loishäätöä ensin ihan vaan valkosipulilla. Jos ei auta niin käy ostamassa Paranix- shampoota tai jotain muuta pyretriini pitoista valmistetta. Kokemuksesta tiedän!
Hei sun purjosipuli näkyy!!!
Ohoh!
Olipa noloa.. Kiitos, kun sanoit!
Kyllä lämmittää kummasti siinä hetkessä toisen parin naisen kanssa touhutessa ja oma nainenkin sanoo olevansa kunnolla lämmitetty ennen h-hetkeä. Ajaa sitten myös toisiimme kii muistellessa hieman pitempäänkin.
Miltä se tuntuu kun näkee vaimon vieraan alla kiihkeänä
Aivan taivaan hyvältä nähdä vaimon nautinto. Tietenkin olet sinut asiasi kanssa, silloin vaimokin antautuu aidosti nautinnolle.
Kyllä saa itsellekin virtaa kun näkee vaimon liikehdinnän toisen miehen haussa ja ääntely. Samalla pistän kosteaan vierailijaan huokausten era.
Meille tuli lomalla vipinää koko sukuun kun yhdeltä löytyi täitä..
Eipä ole sattunut täitä kohdalle. Kyllä imeminen on ollut ihan nautinnollista ja antanut virtaa pistoon hyvin lämmitettyyn pesään.
Aloitus eri huoneissa on paras kun ollaan uuden parin kanssa . Sitten kun on jo otettu tuntumaa voi olla samassakin. Ensimmäisellä kerralla jännitys kuuluu asiaan ja sen kannalta on parempi omistautua uudelle kumppanille omassa rauhassa.
Parempi tosiaan aloittaa eri huoneissa. Voi keskittyä rauhassa uuteen seksipartneriin eikä tarvi vilkuilla oman puolison panoa. Kun on jo saanut vierasta, suhtautuu tilanteeseen rauhallisemmin ja voi kiihottua oman miehen paneskelusta toisen naisen kanssa.
Näin on. Tästä seuraa myös parantunutta mielialaa ja keskinäistä virtaa joksikin aikaa kunnes on tarve hakeutua uuden kokomuksen pariin. Mikä on kokemuksenne tuosta mielialan paranemisesta, onko sitä havaittavissa teillä ja mikä on kokomuksenne tuosta miten usein on hyvä käydä vaihdossa tai kolmen kimpassa.
Kyllä lintukin laulaa paremmin vapaudessa kun on hyvä olla. Vapautunut ja iloisen rento puoliso .