Luin Juhani Starzewskin pidentäneen jalkoja Jeesuksen nimessä. Tämä onkin aika yleinen ihmeparannus netin mukaan.
Jos rappusien nousu on hankalaa voisiko olla eriparinen jalkavsyynä moiseen. Oletko ollut jalanpidennyksessä. Tapahtuuko kasvu heti vai hitaasti.
Lyhyempi jalka pitemmäksikö
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Aika hitaasti käytin lapsiani tällaisessa alle kymmenvuotiaana ja viimeisen lapsen kohdalla armeijan jälkeen vasta loppui tämä jalanpidennys prosessi mutta kyllä hänestä ihan pitkä kaveri tuli.
Ei jumalakaan asioita välttämättä heti tee pitää olla kärsivällinen asioiden suhteen . - Anonyymi
2Moos.4:1 Mooses vastasi ja sanoi: Katso, he eivät usko minua eivätkä kuule minua, vaan sanovat: Ei Herra ole sinulle ilmestynyt. 2Moos.4:8-9 Herra sanoi: Jos he eivät usko sinua eivätkä tottele ensimmäistä tunnustekoa, niin he uskovat toisen tunnusteon. Mutta jos he eivät usko näitäkään kahta tunnustekoa eivätkä kuule sinua, niin ota vettä Niinivirrasta ja kaada kuivalle maalle, niin se vesi, jonka virrasta otat, on muuttuva vereksi kuivalla maalla. Joh.6:64 Mutta teissä on muutamia, jotka eivät usko. Sillä Jeesus tiesi alusta asti, ketä ne olivat, jotka eivät uskoneet, ja kuka se oli, joka oli kavaltava hänet.
- Anonyymi
Eikö olisi paljon helpompi lyhentää sitä pidempää jalkaa?
- Anonyymi
Ei enää pelkkiä jalkoja pidennetä vaan,eikös helluntailaiset tee jo peniksen pidennyksiäkin? Sitä varten on erikoismiehet tuotu Afrikasta tänne.
- Anonyymi
Ensin kiertävät saarnamiehet, sitten riskiryhmät ja lopuksi peräkammarin pojat saavat pidennyksen.
- Anonyymi
Tyypillinen huijaus.
LS - Anonyymi
Jalanpidennyksessä saattaa olla kysymys siitä, että selkässä olevat jännitystilat laukeavat ja sen seurauksena lantio kääntyy takaisin oikeaan asentoon, toinen jalka pitenee ja toinen lyhenee.
Kuitenkin minulle on tapahtunut sellainen juttu, että ihan tavallisessa kokouksessa toiset ihmiset halusivat rukoilla minun jalkojeni puolesta ja niinhän siinä sitten kävi, että sen jälkeen kävellessäni meinasin kompastua aika usein ennenkuin parin viikon aikana totuin uusiin asetuksiin. Siinä kyllä tapahtui jotain.- Anonyymi
Eräälle kuulemma kasvoi jalka liian pitkäksi ja hän joutui ontumaan toiselle puolelle! Tulikohan Jumalalle laskuvirhe?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit595581KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2003656Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182448Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222385Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91288Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671078- 1021069
- 891061
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181042Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79975