Vartijaa tutkitaan kiihottamisesta ihmisryhmää vastaan. Poliisi kuulustelee häntä heti kun hän tulee tajuihinsa.
Ohisalo ilmoitti tutkivansa poliisin toiminnan.
Itäkeskuksessa ammuttu vartijaa. Vartija pidätetty
21
73
Vastaukset
- Anonyymi
Aika sekava juttu.
- Anonyymi
Aloitus on tietenkin valeuutinen.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/52136477-8603-4b2a-8c5b-f16ccf004384
Huumehemmo kaivoi aseen esille ja yritti ampua kun vartija sattui ikävästi paikalle kesken kaupanteon.
- Anonyymi
Kammottavaa rasismia vartijalta puolustaa muita ihmisiä noilta tummilta pedoilta.
- Anonyymi
Vartija yritti estää matusodan ja joutui välikäteen...
- Anonyymi
Missä on valtiosyyttäjä Raija Torviainen? Miksi ei ole kommentoinut mitään?
- Anonyymi
Toiviaisella on nyt ulkomaan eläviä kylässä niin ei kerkiä kommentoimaan.
- Anonyymi
twiittava Ohisalo: Tällainen ei ole hyvinvointivaltio, jossa maahantullut orpolapsi joutuu ampumaan taatakseen itselleen ihmisoikeudet.
- Anonyymi
USA:ssa ihmisoikeuksiin kuuluu omistaa ase. Mitenkäs se olikaan täällä?
- Anonyymi
Oliko vartija mennyt sanomaan somalia sompuksi? Selittäisi ainakin sen miksi valtakunnansyyttäjä on kiinnostunut.
- Anonyymi
Elä pösyttele yhtään enää.
- Anonyymi
Hyvä että vartija jäi henkiin. Voidaan tuomita linnaan. Kuollutta on vaikea saada sinne.
- Anonyymi
Luin Mätäkeskus, se sopisikin hyvin nimeksi tuolle elintasopakolaiskeskukselle.
- Anonyymi
Tätä se on. Suomalaisen ei saa sanoa mitään, mutta terroristeja ei kielletä mistään, kun heillä on omat oikeutensa.
- Anonyymi
Kauheeta menoa suomes ei kyllä uskalla mennä kun postilaatikolle kohta, samoin kuin ameriikas??☀️☀️☀️
- Anonyymi
Saiskohan puhelimeen jo sellaisen sovelluksen - mutanttikuonoovillkkuuu - syöpätähtöset mualimallaa vilkkuuuu - tiettää käydä varoen siellä postilaatikollaki sitte.
- Anonyymi
Aselakeihin saatava muutos. Heti! Kaikkille aseet kantoon. Välittömästi!
- Anonyymi
Vartijan törkeän käytöksen vuoksi ylöspito on poistanut tämän asiattoman kommentin.
- Anonyymi
Vartijaa ampumaan pyrkinyt mies tuomittiin vain 1 vuoden 8 kuukauden ehdottomaan vankeuteen. Tuomion olisi pitänyt olla selvästi kovempi, koska rikoshistoriansa perusteella hän ei tule ottamaan opikseen lyhyistä tuomioista. Syyttäjän kannattaa valittaa tuomiosta.
- Anonyymi
Rassismi ja liian pienet asunnot.
- Anonyymi
Vihreältä äänestäjältä kiellettiin ihmisoikeus huumeisiin ja aseisiin.
Nyt marssille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä881755Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2731638Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2881416Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1731330- 57935
- 50908
- 66894
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em67889Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40881Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48848