En ole kuollut, enkä ole sairastanut tietoisesti ensimmäisessä enkä toisessa "aallossa", en ole saanut myöskään uutta mm. Englannissa havaittua muunnosta viruksesta!
En kiistä enkä tiedä kun ei ole testattu, olenko sairastanut viruksen lievemmän muodon jollain tasolla jo alkuvuodesta, mutta mitään suurempaa vaivaa tai seuraamuksia en ole tietoisesti saanut!
Mutta ennen epidemian alkua jo helmi- maaliskuussa olin varannut ajan normaaliin terveyskeskus käyntiin Helsingissä, ja saamani aika ihmeekseni peruutettiin ilman uutta aikaa tms. syytä ilmoittamatta! Yksikertainen "selitys txt-viestissä oli "korona"!
<> Se ei mulle riittänyt kun terveyskeskus ( suuri helsinkiläinen) jatkoi avoinna sekä vastaanottoja että ilman ajanvarauksia toimivaa päivystystä!
Peruutus jo myönnetystä aikavarauksesta tuli tekstiviestillä SEN JÄLKEEN KUN ENSIN päivää paria aikaisemmin olin saanut txt -vahvistuksen ja muistutuksen varatusta ajasta!
Tällaista toimintaa pidän erikoisena kokonaisuuteen nähden!
Tein reklamaatiota vastuuhenkilöille kaupungissa, tk.n yli- ja apulaislääkäreille jne. Vastauksia oli hankalaa saada - tein ilmoiuksen myös Valviraan ja sieltä se meni Aviin ( Aluehallintovirasto Uusimaa) ja Eduskunnan oikeusasiamiehelle (nainen Sakslin) joka kieltäytyi ottamasta asiaa käsittelyyn kun valitus oli mennyt jo Aviin!
Nyt kun jo yli puoli vuotta kulunut ja käytännössä 10 kk - EI OLE MITÄÄN VASTAUSTA TAI MUUTA ILMOITUSTA TULLUT - jossa asiasta kerrottaisiin, miten Helsingin terveystoimen lääkärit ja vastuuhenkilöt ym. ovat "päässeet kuin koira veräjästä" tässäkin asiassa!
HUHUT korona-kuolemastani on vahvasti liioiteltuja!
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20711913- 298218
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.596323Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1775247- 574978
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai504518Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1184432- 1193926
- 823425
- 531967