En ole kuollut, enkä ole sairastanut tietoisesti ensimmäisessä enkä toisessa "aallossa", en ole saanut myöskään uutta mm. Englannissa havaittua muunnosta viruksesta!
En kiistä enkä tiedä kun ei ole testattu, olenko sairastanut viruksen lievemmän muodon jollain tasolla jo alkuvuodesta, mutta mitään suurempaa vaivaa tai seuraamuksia en ole tietoisesti saanut!
Mutta ennen epidemian alkua jo helmi- maaliskuussa olin varannut ajan normaaliin terveyskeskus käyntiin Helsingissä, ja saamani aika ihmeekseni peruutettiin ilman uutta aikaa tms. syytä ilmoittamatta! Yksikertainen "selitys txt-viestissä oli "korona"!
<> Se ei mulle riittänyt kun terveyskeskus ( suuri helsinkiläinen) jatkoi avoinna sekä vastaanottoja että ilman ajanvarauksia toimivaa päivystystä!
Peruutus jo myönnetystä aikavarauksesta tuli tekstiviestillä SEN JÄLKEEN KUN ENSIN päivää paria aikaisemmin olin saanut txt -vahvistuksen ja muistutuksen varatusta ajasta!
Tällaista toimintaa pidän erikoisena kokonaisuuteen nähden!
Tein reklamaatiota vastuuhenkilöille kaupungissa, tk.n yli- ja apulaislääkäreille jne. Vastauksia oli hankalaa saada - tein ilmoiuksen myös Valviraan ja sieltä se meni Aviin ( Aluehallintovirasto Uusimaa) ja Eduskunnan oikeusasiamiehelle (nainen Sakslin) joka kieltäytyi ottamasta asiaa käsittelyyn kun valitus oli mennyt jo Aviin!
Nyt kun jo yli puoli vuotta kulunut ja käytännössä 10 kk - EI OLE MITÄÄN VASTAUSTA TAI MUUTA ILMOITUSTA TULLUT - jossa asiasta kerrottaisiin, miten Helsingin terveystoimen lääkärit ja vastuuhenkilöt ym. ovat "päässeet kuin koira veräjästä" tässäkin asiassa!
HUHUT korona-kuolemastani on vahvasti liioiteltuja!
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244642
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333533Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543414Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203350Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232940Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282680Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162360Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122351MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142175Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774