Eikö kelläään muulla tulee mieleen 1930-luvun tapahtumat, jolloin juutalaisten piti merkitä itsensä keltaisella tähdellä ja heidän piti pitää mukanaan aina henkilöllisyystodistusta.
Nyt eletään aikoja, jolloinihmisten pitäisi herätä unestaan, ennen kuin on myöhäistä.
https://yle.fi/uutiset/3-11716157
Nyt eletään aikoja, jolloinihmisten pitäisi herätä unestaan, ennen kuin on myöhäistä.
https://yle.fi/uutiset/3-11716157
Vastaukset 96
Vanhimmat
On tullut mieleen. Eikö joku maa jo ehdottanut leirejä niille, jotka eivät ota rokotteita. Kuulostaa pelottavan tutulta.
Muiden elämää uhkaavat rokotevastaiset ovat terroristeja ja kuuluvat leirille.
Miksi, jos muut ottavat rokotteen?
Kulkutautimyönteisyydestään joutuu maksamaan. Aina voi valita toisinkin.
Kommenttisi todistaa, että mikään ei ole muttunut 1930-luvun. Natsien mielestä juutalaiset olivat tällaisia terroristeja, jotka piti laittaa leireille. Ja kaltaisesi ihmiset olivat tätä toteuttamassa.
Kummallinen vertailu, koska leirille laittajat olivat willoin henkeä uhkaavia terroristeja.
Nyt onnksi leirille joutuvat vain terroristit.
...silloin...
Muistathan jättää muutenkin kaiken nykyaikaisen lääketieteen saavutukset käyttämättä ja rukoilet itsesi terveeksi.
Kulkutauti+josta+99,7%+kaikista+ihmistä+selviytyy+ja+terveistä+99,9%.+Niin+vaarallisen+kulkutadin+takia+ihmiset+ovat+valmiita+laittamaan+itseensä+ainetta,+jonka+haitoista+ei+ole+mitään+tietoa.
On toki niistä tietoa. Älä valehtele.
Uhkaavat muiden elämää, koska ovat fiksumpia? Onhan tuokin tietysti yksi näkökulma! :)
Fiksumpia on ihan väärä sana. Tollompia, itsekkäämpiä, typerämpiä ja vastenmielisempiä ovat oikeampi sanoja.
minkälaista?
:DDDDD
Sinähän se varsinainen vitsiniekka olet. Tuo saastainen rokote ei tod. näk. edes estä tartuttamasta muita; ties vaikka edesauttaa koronan leviämistä. Typeryyttä ei mielestäni ole se, että ottaa selvää asioista. Sinä et ilmiselvästi ole ottanut - tai sitten olet yksinkertaisesti vain puupää.
Sehän on hyvä idea. Vastuuttomat ja salaliittoteorioihin hurahtaneet ihmiset on hyvä eristää vastuuntuntoisista ja täysjärkisistä.
"Ottaa selvää asioista" = Kuvittelee olevansa lääketieteen asiantuntija katsottuaan muutaman salaliitto-Youtube-videon.
Siksi, että vähän epistä kun vain osa joutuu tekemään duunin jonka hyödyn sitten jakaa koko porukka.
Ihmiset ottavat rokotteen jotta estäisivät oman ja läheistensä sairastumisen.
Vähä sama juttu jonka kuulin pummin selityksenä junassa. Selitti lipuntarkastajalle, ettei mitään väliä maksanko kun tää juna kulkee kuitenkin.
"jonka haitoista ei ole mitään tietoa." Siis yli miljoona rokotetta on pistetty. Miten perustelet väitteesi, ettei mitään tietoa?
Alaskan erämaahan on 10 vuotta sitten rakennettu 2 miljoonaa ihmistä majoittava mielisairaala, ei ainakaan paikallisia varten, ku siel ei oo asukkaita.
Ilmeisesti niitä varten jotka ei ota pedon merkkiä, tai tietoliikenteessä tarvittavia Nano ja muita kemikaali piikejä nahkaansa, joita valheellisesti sanotaan korona rokotteeksi.
Voisitko ihan itse tutustua näihin rokote kemikaaleihin:
Pfizer ja moderna, sisältää nanoja, Keino RNA ta jossa joka rokotteessa individual koodi. Keino DNA ta. Lusifrease, a eli tiedon siirto tekniikan kemikaaleja, jotka paikantaa sinut yksittäisen RNA koodin avulla 5 verkon kautta 24/7
Eläin kokeissa tekee autoimmuuni tauteja ja keuhkotulejduksia.
Mutta ei torju koronaa lainkaan.
Oxford ja Astra zeneca rokote sisältää tän RNA, n mutta ei keino DNA ta.
Siinä on käytetty apinan adeno virusta, jonka proteiinit väitetään olevan niin erilaisia ettei se voi tarttua ihmiseen????
Venäläinen soöputnik on ainoa joka estää taudin, eikä sisällä mobiili tiedon siirrossa tarvittavia kemikaaleja, eli ei paikanna yksilöä.
On tehty 2 desta ihmisen yleisestä adeno infektio viruksesta jotka suurin osa on jo sairastanut, joten kaikkein turvallisin, saa korkeintaan kuumeen pariksi päiväksi, mutta estää korona tartunnat. Eli ne jotka nyt ottaa paikannus tekniikan nahkaansa EU rokotteen nimellä, joudutaan rokottamaan uudelleen rokotteella (Sputnik tai vastaava) joka oikeasti estää koronaa tarttumasta sinuun..
Nää mitä nyt EU myy on mobiili seuranta teknologia kemikaali injektio sinun paikannusta varten.
Ja saat niistä 5 vuodessa autoimmuuni tauteja ja keuhkotulejduksia, ne on aineita joita koskaan ennen ei ole yhdessäkään toimivassa rokotteessa tarvittu tai käytetty.
https://laakeinfo.fi/Medicine.aspx?m=29864
Ei ole mitään nanoja.
Comirnaty on siis Pfizerin rokote.
On kyllä hullut ajat. Miettikää että ihmiset eläneet satoja tuhansia vuosia, kulkeneet mantereilta toisille ja vaikka 1980-luvulla matkusteltiin ilman mitään rokotepasseja ja on selvitty hengissä, ihminen on vielä elossa. Mutta nykyään on ajat toiset, et matkusta minnekkään ilman että joku pistää sinua piikillä hullunkiilto silmillä, vähintää 2x vuodessa. Pätöflunssan takia.
MV-persuilua. Lopeta heti.
No, meillähän on ollut jo pitkään käytössä rokotuksista merkinnät jokaisen omaan tietokantaan. Ei tämä ole mitään uutta, melkeinpä myöhäsyntyistä tämä on.
Aivan hyvä järjestelmä tämä on. Itsekään en olisi muistanut viimeisintä jäykkäkouristerokotuksen päivämäärää, mutta senhän saattoi tarkistaa tietokannasta.
Hyvä niin.
Vertaus juutalaisille määrättyyn tähtimerkintään ontuu hieman tai jopa aika paljon. Sen tarkoitushan oli näyttää muille ihmisille tähden kantajan juutalaisuus.
Sensijaan rokoterekisteri on muille ihmisille salainen. Eivät siihen pääse käsiksi asiattomat.
Tää on aika hyvä: "Eivät siihen pääse käsiksi asiattamattomat". Voiko kukaan olla näin lapsen uskoinen.
Varsinkin kun juuri kymmenet tuhansien henkilöiden vuosivat kaikkien luettavaksi vastaamon tapauksessa. Etkö ymmärrä, että kaikkea viranomaistietoa voidaan käyttää väärin ja käytetään myöskin tarpeen mukaan.
Vastaamon tapaus on aivan erilainen kuin julkisen viranomaisen ylläpitämä Kanta-palvelu. Suojaus on aivan eri luokkaa, mutta Vastaamossa vuoto olikin sisäpiirin juttu.
Kyllä minä ainakin haluan sähköisen rokotuspassin tai ainakin vastaavan tiedoston omakantaan josta näen mitä rokotuksia ja milloinka olen saanut. Nyt tuossa listassa on vain influenssarokotus ja kaikki muu puuttuu (ovat jossain terveyskeskusten ja työterveyden paperiarkistoissa ja vanhimmat jopa hävitetty).
Miten voidaan käyttää väärin tietoa, että olen ottanut pneumokokkirokotteen?
Kenelle siitä tiedosta on hyötyä?
Tuolla periaatteella mitään sähköistä tietokantaa ei voisi olla edes olemassa. Mennään vain takakaisin ruutuvihkoaikaan.
Nyt et ymmärrä tietokantojen salausta.
No näiden salaliitohörhöjen mystisille mielikuvitusvihollisille.
Rokotteella on muukin tarkoitus kun taudin esto
Sen tarkoitus on näyttää kuka määrää
Sähköistä rokotepassia tarvitaan, koska puolet eurooppalaisista ei aio ottaa rokotetta. Isoissa maissa, kuten Ranskassa ja Saksassa ei rokotetta aiota ottaa. Sähköisen passin avulla on tarkoitus kiristää ihmisiä ottamaan rokote tai aine, josta ei tiedetä mitään. Ilman passia olevilta ihmisiltä voidaan aluksi evätä matkustuslupa aivan kuin juutalaisilta. Seuraavaksi voidaan evätä sosiaaliset etuudet aivan kuin juutalaisilta. Sen jälkeen passittomat voidaan siirtää leireille aivan kuin juutalaiset. Sen jälkeen leireillä olevat ihmiset voidaan........... aivan kuin juutalaiset.
Sama meno suunnitteilla. Mutta miksi jos rokotetulla ei ole vaaraa?
Tämä on avain kysymys. Rokotteessa on jotain, mitä emme tiedä vielä. Sitten kun se selviää, niin kaikki on jo myöhäistä rokotetuilla.
Sun foliohattus vuotaa.
Aivan höpöhöpöä.
Mitä järkeä? Rokote joka ei estä tarttumista, leviämistä, estää vain oireet niin tämmöinen
VOUHKAAMINEN ja PAKOTTAMINEN piikin ottamiseen! Hyvin epäilyttävää!
Olet asian ytimessä, minäkään en ymmärrä. Hyvin ihmeellistä, tuo vouhotus. Ei päätä eikä häntää.
Oireet ovat ne johon kuollaan.
Toi sun juutalaispakotukses menee lepikkoon.
Israelissa harkitaan nimittäin todellista rokotuspakkoa.
:D
Israel onkin fasistivaltio
Kaikki kuollaan johonkin. Korona ei aiheuta kuolemia. Vanhuus ja yleinen heikkous tauteja vastaan on sitten menoa.
Hyvä kommentti, 100 pistettä, noin se menee jos ihmisiä aletaan merkkaamaan, leimaamaan, heistä tulee juutalaisia parissa vuodessa tästä pvm. Lukien.
Francis calton (darvinin lähisukua) juutalainen teki ensimmäisen eugenismi teorian ja sen jatkajat päätti että mielessä eli näkymättömässä sisimmässä on sairaita geenejä, jota psykiatrit yhä opettaa, vaikka kenenkään näkymättömästä sisimmästä ei koskaan ole mielisairaus tai geeni biobsiaa otettu. Kalloharpilla ja silmäväri kartalla psykiatrit teki juutalaisille skitsofrenia diaknooseja.
Frances caltonin teoria kääntyi koko juutalaisuutta eli heitä itseään vastaan.
Ja uskon että psykiatria säilytettiin elossa seuraavaa hologoustia varten, joka nuöyt seuraa niille jotka ei ota tietokone paikannus kemikaaleja nahkaansa.
Tyhmä ihminen uskoo koululääketieteen psykiatria | evoluutio teoriaa, jotka yhteen liittämällä tuli eugenismi ja nyky psykiatria on melko tarkka kopio eugenismista.
Niin kuollaan sitten kun 80 on mittarissa, mutta kun on vielä matkaa tuohon, vasta 46 mittarissa.
Osana Great reset projektia.
Jenkit väistyy ja Kiinasta tulee uusin "maailmanpoliisi".
Suomeksi hiukan näkymistä :
https://youtu.be/wGHFQ1HImc0
Kukaan ei ole maailmanpoliisi. Kaikki on yhtä korruptoituneita ja epäuskottavia.
Kyllä Suomalaiset kaupunkilaiset ovat kuin pikku-jenkkejä joten hapattaminen on toiminut heidän osaltaan hyvin sen suhteen.
Kaikenlaiset arvot on omattu sieltä vaan ei onneksi maaseudulla niin paljoa.
Follow the money. Kenen intressissä on, että ihmiset pelotellaan ja saadaan ottamaan mahdollisimman paljon rokotuksia ja lääkkeitä. Aivan lääketeollisuuden, joka on koko tämänkin hankkeen takana. Joku voi sanoa, että WHO ja THL ovat sen takana. Kyllä, mutta käytännössä WHO:n ja THL:n naruja vetelee lääketeollisuus.
https://www.laaketeollisuus.fi/uutishuone/kannanotot/sahkoista-rokotekorttia-kiirehdittava.html
Koronahuijauksen hyötyjänä on lääketeollisuus. Juuri eilen oli uutisissa, että Korona on tehnyt monista lääketeollisuuden edustajista miljardöörejä.
Emme tarvitse rinnakkaista järjestelmää.
WHO+on+arvioinut,+että+testit+löytävät+ainoastaan+noin+10%+Korona+tapauksista,+koska+90%+ihmisistä+sairastaa+Koronan+täysin+oireettomana+tai+hyvin+vähäoireisina.+Jos+Suomessa+on+nyt+noin+40+000+varmistettua+tapausta,+niin+silloin+todellisuudessa+Koronan+on+jo+sairastanut+jo+400+000+ihmistä+Suomessa.+Jos+on+sairastanut+Koronan+ei+varsinkaan+tarvitse+rokotteita.++Tämä+on+hankala+homma+viranomaisille.++Tässä+tullaan+näkemään+se,+että+sanotaan,+että+rokote+kannattaa+ottaa,+vaikka+olisi+sairastanut+Koronan.+Tässä+vaiheessa+tyhmimänkin+pitäisi+herätä,+mitä+tosin+en+usko.
Eikö se oireeton ala olla jo mielenterveysongelmaksi luettavaa juttua kyllähän jokainen itse tietää onko sairas vai terve.
Käytännössä kaikki nuoret ja lapset sairastavat Koronan ilman yhtäkään oiretta. Myös osa aikuisista. Syytä ei tiedetä.
Olisikohan yksi syy se, että kyseessä ei ole kovin vaarallinen "tauti". Jos on edes tauti, ensinkään. Testitkin toki täysin luokattoman huonoja; yhtä hyvin voisi vaikka arpoa,kenellä on korona ja kellä ei.
P. S. Pandemiakin tarkoittaa vain laajalle levinnyttä tautia, eli kyseessä voi olla, ainakin useimmille, hyvinkin lieväoireinen (~oireeton) "tauti". Tätäkään ei moni tiedä.
Kyllä heidänkin pitää ottaa kaikki sallitut aineet ja rokotteet.
Rokotteen ottaminen ja naamarin käyttö on jokaisen henkilökohtainen asia en ymmärrrä miksi sitä pitää kaikkialla toitottaa. Kummatkin on lanseerattu siten että, suosittelevat mutta ovat vapaaehtoisia.
Jo nykyisin täytyy olla voimassa rokotukset kun matkustaa jollekin tietylle alueelle. Miten tämä nyt muuttuu mihinkään?
Älä nyt kehtaa pilata hyvin alkanutta persöyhötystä tylsillä faktoilla.
Pitäisi saada tämmöinen maailman kattava rekisteri tartuntatautimyönteisistä.
https://yle.fi/uutiset/3-11717123
Tällä menolla todella toivon että isot massat lähtee kaduille pesäpallomailat ja veitset käsissä, hakataan kaikki auktoriteetit paskan nuuskaksi ja siinä on kunnon "The Great Resetti"
Mistäs auktoriteeteista aloitetaan? Mitäs ne olivatkaan?
No salaliittohörhöt ja rokotusvastaiset varmaankin menisivät ensimmäisinä pieksämään hoitohenkilökuntaa.
No päättäjät, eduskuntatalo ensimmäisenä. Siellä onkin muutama v-ttumainen kohde heti ensi alkuun.
Tästä se jahti alkaa....
"Espanja aikoo kirjata ylös kaikki koronarokotteesta kieltäytyjät, kertoo maan terveysministeri Salvador Illa.
Lista toimitetaan tiedoksi muillekin EU-valtioille BBC:n mukaan. Rekisteri kieltäytyjistä on tarkoitettu vain viranomaisten käyttöön, ei suuren yleisön tietoisuuteen."
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/510e85e5-0907-4f76-b756-9c4905eceddc
Orwell 1984
Tuollainen passi olisi pitänyt olla jo ajat sitten. Minä olen ainakin ihan pihalla, mitkä rokotteet mulla ovat voimassa.
EU-sääntöjä pitäisi muuttaa niin, että rokottamattomilta EU-kansalaisilta voisi kieltää maahanpääsyn. Kukaan ei kaipaa heitä tänne. Omissa foliohatuissakin on tarpeeksi.
Etkö ole lukenut että ainoastaan venäläinen Sputnik estää korona tartunnat.
Vaikka ottaisit 10 krt. Pfizerin tai modernan rokotteen, korona silti tarttuu sinuun yhtä hyvin kuin ennenkin, he lupaa että tauti ei tule tappavaksi????
Ota huomioon että EU rokotteet on tehty kemikaaleista joita koskaan ei ole ihmiskehoon injektoitu.
Jos tulee tuntemattomien GPS paikannus kemikaalien injekrointi pakko EU hun, on Suomen parempi liittyä vaikka Venäjään, heidän rokote on tehty samalla formula kemikaaleilla joilla rokotteet on aina tehty, että kyllä jotain outoa on menossa.
Rokotevastaisten omistajien liikkeiden ikkunoihin pitää maalata sellainen tyylitelty kotonaviruksen kuva, että tolkun ihmiset ymmärtävät olla asioimatta siellä. Rokottamattomat ihmiset pakotetaan käyttämään hihamerkkiä, jossa on tämä kuva ja laitetaan asumaan omiin kaupunginosiin, jossa he eivät voi tartuttaa muita. Myöhemmin nämä haittaihmiset keskitetään syrjäisille leireille, jossa heille keksitään lopullinen ratkaisu.
Lue tarkemmin, korona rokote vaikka ottaisit kymmeniä, silti saat koronan ja olet levittäjä, eli sinuun, joka olet rokotteen ottanut tulee se korona merkki panna hihaan ja liikkeesi ikkunaan, että tietävät kiertää sinut kaukaa, että olet ottanut rokotteen joka ei estä koronaa tarttumasta sinuun, mutta tehtaat lupaa että tauti ei tule tappavana sinuun.
Lue ensin uutiset tarkemmin ja heilu sitten hitlerinä, toisia merkkaamassa Daavidin tähtinesi, siis ota Google. Ota vaikka moderna sana ja googlaa mistä se on tehty, kirjoita kemikaalit ylös ja googlaa ne, ilman englannin taitoa sinä et pysty sitä selvittämään itse, silloin sinun on luotettava niihin jotka ovat jo ne kääntäneet. EU n tilaamat "rokotteet" on tietoliikenne kemikaaleista suunniteltu melinda ja Bill Gate foundationissa,
Joka on mobiili ja GPS paikannus tekniikan kehittäjä, ja rokote sisältää GPS paikannus tekniikka kemikaalit että valtio tietää aina missä liikut. Mafioosit, velan perijät ja muut rikolliset saa 100 € ostettua seuranta laitteet tai käyttää omaa kännykkäänsä sinun nappaamiseen, kidnappaamiseen ja kiristykseen jos olet rikas, joten minun nahkaan ei sellaista teknologiaa koskaan panna piste.
Vähän myöhäistä harmitella sorruttuamme kyseenalaistamatta kännyköihin ja sähköisiin palveluihin.
Espanja aikoo ilmoittaa kaikki rokotteista kieltäytyjät EU:lle. Tyyliin, jos et ota kerrotaan Eu:lle. Eu tekee omat johtopäätöksensä.
Kyllä on olemassa niitä, jotka haluavat sortaa heitä, jotka eivät rokotetta ota. Voi olla jo kesään menneä melkoinen sortojärjestelmä menossa. Ehkä rokottamattomia vaaditaan ensin pitämään maskia, ja kun se ei riitä, niin muita toimenpiteitä.
Uudelleenkoulutusleirit. Vrt. Uiguurit Kiinassa
Tekisi kieltämättä hyvää persuille. Tuntuu jääneen peruskoulun käyntikin vajaaksi.
Mutta kenelle kelpaa elinsiirrot rokottamattomilta?
Oon järkyttyny kuinka oikeasti moni suomalainen on valmis antamaan oikeutensa pois jollekkin isommalle taholle. Käyttäydytään kuin jokin vitun lammas koko ajan. Taputetaan THL:lle, Sanna Marin on jumalakuva Jeesuksen sijasta.
Oikeasti, hävettää olla suomalainen kun on tollasia limanuljaskoja, jotka palvovat NWO:ta ja Kiinaa.
YouTube-hörhöjä uskova foliohattu ihmettelee että kuinka kukaan voi uskoa THL:n virkavastuulla toimivia ammattilaisia. :D
Ihan samaa miettinyt. Suomalaiset ovat naurettavan tyhmiä ja lampaita.
Sanoo MV-lehti?
Thl on itse sanonut että rokote ei estä koronaa tarttumasta sinuun, vaikka ottaisit sata piikkiä se tarttuu, rokotteen valmistaja on luvannut että rokote lieventää tautia siten, ettei saamasi korona tapa sinua, mutta levität sitä koko ajan, olit rokotettu tai rokottamaton taudin kantaja, näinhän Thl ainakin 11.11. Luennoi,
Mistä rautalangasta se pitää vääntää että ainoastaan vanhalla rokote tekniikalla tehty Sputnik estää tartunnat, mutta EU n rokotteet vain paikantaa sinut mobiililla 5G verkon kautta joka sattumoisin rakennettiin valmiiksi juuri ennen koronaa, lentokoneestako lie kylväneet koronaa., koko korona juttu haisee kuin löyhkä
Minunkin mielestäni nuo Espanjan, Italian, Saksan ja Ranskan sekä UK:n jutut on osoitusta totalitarismista. On jokaisen yksityisasia ottaako rokotteen vai ei, samoin kuin naamarin käyttö osallistuuko yleisiin naamiaisiin vai ei.
No ei ole välttämättä yksitysasia. Esimerkiksi jos Suomi kieltäisi (niin kuin pitäisi kieltää) maahantulo kaikilta ulkomaalaisilta joilla ei ole rokotepassia. Rokotepassin voi antaa vain valtio ja valtion pitää silloin tietää kuka on rokotettu ja kuka on piikkikammoinen.
Suomeen kun tullaan ulkomailta, niin tapana on heittää kaikki passit mereen. Tästäkin huolimatta suomalaiset viranomaiset ottavat vieraat vastaan avosylin. Eli pitäisikö ensiksi puuttua tähän ongelmaan ja alkaa puhumaan muista passeista vasta sitten.
Tää oli päivän paras.
kokoomuksen sanni gaan laasonen opetus ministeriöstä, heitti ilmaan miten lapsi lisät pitäisi poistaa vanhenmilta jotka eivät rokota lapsiaan,
Tai tuet työttömiltä....
Oikein.
Suomalaiset lampaat totelee ihan kaikkea mitä päättäjät vaan keksii.
Varmaan askartelevat rintapieleensä jonkun kuvion todisteena, että onko rokotettu tai ei ole rokotettu ja kantavat henkilöpaperia mukanaan, jos hallitus niin määrää.
Israelilainen rabbi Yitzhak Yosef kannustaa ottamaan rokotteen:
"Kaikki väitteet, joilla yritetään puolustaa rokotevastaisuutta, perustuvat puhtaaseen mielikuvitukseen".
https://www.jpost.com/judaism/rabbi-yitzhak-yosef-covid-19-vaccine-mandatory-according-to-halacha-653361
tämähän oli odotetavissa mitäli tuote ei käy kaupan annetaan mainonta uskottavalle julkis ryhmälle myynnin edestämiseen,
Eikös koronavilkun pitäisi auttaa? Onko siitä ollut apua?
olen pelkuri enkä ota rokotetta, en edes aiempia olisi ottanut mutta kun alaikäiseltä ei kysytä muuta kuin että sattuko.
nyt pitää esimerkin vuoksi vaatia että rokotteen ottaneet laittavat päähänsä punaisen pipon , tai kantavat 2kk punaista ämpäriä kädessään , jotta rokottamattomat saisivat voimia ja uskallusta tehdä saman. onhan nämä kaikki näyttäneet tv säkin esimerkkiä kun elokuvatyyliin ovat saaneet jotain käteensä, ihan kuten kaikissa elokuvissa joita tv ssä näytetään .
voihan olla että näiden lääke , terveys yhtiöiden triljoona miljardit menevät taloudessa kiertoon , rahalla sitten tehdään laivoja, lentokoneita, sähköautoja ymymym.
mutta yhtiöiden tavoite on tehdä maximaalinen voitto , pääomalle oli toimialana bio, sika tai mikä tahansa.
lääkefirmojen bisnes on ikuista, myy aine joka poistaa ja aine joka lisää..........
Ei mitään väliä jos saan mustan puvun ja everstin jämät joilla käskyttää orjia...suomiunivormua en päälleni laita enää.
Olisiko kukaan uskonut tätä 5 vuotta sitten? Silloin olisi asiaa esille tuovat olisi leimatut salaliittohölmöiksi, ei enään.
Höps. Rokotetodistuksia on vaadittu vuosikausia joihinkin maihin matkustamiseen eikä kukaan ole pitänyt sitä minään fasismina.
Ei rokotepassia tulla kysymään arkipäiväisissä tilanteissa.