Eihän siinä ole kuin maahantunkeutujien ns yrityksiä. Ne voivat hyvin lähteä kotimaahansa yrittämään. Me pärjättäisiin hyvin ilman niitäkin.
Ns kassatalo, miksi sitä ei jo pureta
20
170
Vastaukset
- Anonyymi
Joo ja samalla vapautuisi asematie hyötykäyttöön. Nythän sen valtaavat maahan änkeytyneet volttikuskit.
- Anonyymi
Ihan teidän kiusaksenne taloa ei pureta. Silloin asiat ovat kunnossa kun persua ottaa ohimosta.
- Anonyymi
Ei olisi Suomessa paljon ravintoloita ellei maahanmuuttajataustaiset niitä pyörittäsivät. Eikä isoissa kaupungeissa toimisisi joukkoliikenne eikä monissa työpaikoissa olisi siivoojia jne.
Ollaanko Me kantasuomalaiset Teidän mielestä parempia ihmisiä?
Minun kantasuomalaisen mielestä emme!- Anonyymi
Pyörittäisivät sitten samalta pohjalta kuin oikeat yrittäjät. Maksaisivat veronsa ja sotunsa kuten muutkin. Mitä taas joukkoliikenteeseen tulee niin sehän meni pilalle silloin kun sitä alettiin kilpailuttamaan. Ainoa mikä jousti oli kuskien palkat. Kokeneet ja kalliit?? suomalaiskuskit korvattiin vähitellen halvoilla lähi-idän ihmeillä. Kunpa joku vähitellen ajattelisi Suomen ja suomalaisten etua, nyt sitä ei tee kukaan.
- Anonyymi
Otamme palautteen huomioon.
Talo räjäytetään viikon päästä. Kiitos.
T Vantaan Kuningas Pera- Anonyymi
Jep ja tilaisuuden jälkeen tarjoillaan Kyrsän taikajuomaa.
Oli juuri uusi satsi valmistunut. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep ja tilaisuuden jälkeen tarjoillaan Kyrsän taikajuomaa.
Oli juuri uusi satsi valmistunut.Eikö voitaisi tässä vuoden vaihtuessa?
- Anonyymi
Kuulemma suojeltu rakennus. Suomen mittakaavassa v1956 rakennettu talo on vanha.
Ja onhan se suorastaan silmiähivelevän kaunis kuten viereinenkin rakennus ja viereinen kerrostalo joka näyttää siltä että jos tarpeeksi kovaa puhaltaisi niin se kaatuisi. - Anonyymi
Pistäis sen vireisen dixin maantasalle,on niin hemmetin ruma.
- Anonyymi
Palaute huomioitu, poksautamme dixsin romuksi 2 viikon päästä. Kiitos!
T Vantaan Kuningas Pera
- Anonyymi
Onko Tikkurilasta purettu mitään rakennusta jota olisi ikävä? Ei ainakaan niitä Kielotien virastohirvityksiä.
Kuulemma nykyisen Tikkurin ja Nordean paikalla aikoinaan on ollut hienoja rakennuksia mutta minä olen liian nuori että moisia muistaisin. - Anonyymi
Siinä oli salomaan pienkone korjaamo,tais olla suutari,joitakin pikkuliikkeitä.
Olen 60 luvulta lähtien kulmilla pyörinyt.
Paljon on muutosta tullut.Osin huonompaan suuntaan. - Anonyymi
Meinaako ne Mönkkösen talon Tikkurilantiellä purkaa? Ainakin ympärillä on rauta-aidat.
- Anonyymi
Kyllä ne näköjään sen purkaa. Äsken kun kävelin ohi niin talosta oli enää puolet jäljellä. Huomenna se on kokonaan maan tasalla.
Eipä haittaa. Vanha rötiskö seissyt vuosikausia tyhjän panttina.
Purkaakohan ne viereisellä tontilla olevan vihreän rötiskön joka on selvästi autiotalo? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä ne näköjään sen purkaa. Äsken kun kävelin ohi niin talosta oli enää puolet jäljellä. Huomenna se on kokonaan maan tasalla.
Eipä haittaa. Vanha rötiskö seissyt vuosikausia tyhjän panttina.
Purkaakohan ne viereisellä tontilla olevan vihreän rötiskön joka on selvästi autiotalo?Mitä mitä! Mihin Mönkösen supermarketti on kadonnut!? Sieltä tehtiin viikonlopun ruokaostokset, kun Eltsu ehti aina mennä kiinni. Olisko kuitteja vielä laskettavaksi?
- Anonyymi
Kyllä nuo persut sitten ovat surullisen huvittavaa populaa. Haukutaan ulkomaalaistaustaisia, kun eivät tee työtä. Ja sekään ei sitten ole hyvä, kun tekevät työtä ja perustavat yrityksiä.
Ettekö itse huomaa laisinkaan edes ristiriitaa tuossa omassa tyhmyydessänne?- Anonyymi
Etkö itse ymmärrä sen vertaa että maahantunkeutujasta ei ole kuin haittaa, on sitten töissä tai elättinä. Perehdy nyt vähän asioihin, aiheesta on tutkimustietoakin, jos osaa etsiä. Vihervasemmiston julkaisuista sitä tietoa ei löydy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etkö itse ymmärrä sen vertaa että maahantunkeutujasta ei ole kuin haittaa, on sitten töissä tai elättinä. Perehdy nyt vähän asioihin, aiheesta on tutkimustietoakin, jos osaa etsiä. Vihervasemmiston julkaisuista sitä tietoa ei löydy.
Sinusta ja sinunkaltaisista on varmasti enemmän haittaa. Sinun kannattaisi perehtyä faktoihin ja tutkimustietoon ja sellaista ei takuulla löydy persujen julkaisuista eikä muistakaan äärioikeiston höpinöistä.
- Anonyymi
Onko Anu kertonut kenellekään mitä mama Africa näytti ja teki 14 ja 15 vuotiaille Hollantilaispojille Gambiassa. Pikkurahaa vastaan ilmeisesti. Kuopion pojat siitä tarinoivat, heille, kun Anu oli aikoinaan kunnon kännissä avautunut ja huvejaan kehunut.
- Anonyymi
Onko se joku persu?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1533410Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk832962Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva582440Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro412340Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?502243Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1152235Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1512149Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,162101Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121536Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville291513