Britannia 53 135 päivätartuntta koronaviruksesta. https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries
Britit 53 135 tartuntaa päivässä
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onko niillä joku uusi testaus järjestelmä?
- Anonyymi
Mitäs kun tämä uusi tarttuvampi Brittien koronavirusvariantti pääsee leviämään Yhdysvaltoihin, Brasiliaan, Intiaan, Saksaan, Ranskaan jne.
- Anonyymi
Hyvä vaan kun sikasakkia kaatuu...
- Anonyymi
Maailmassa on nyt virukseen sairastuneita 82000970 ja kuolleita 1788015.
Euroopassa sairastuneita 23067976 kuolleita 529908.
Ruotsissa sairastuneita 428533 kuolleita 8484.
Suomessa sairastuneita 35420 kuolleita 552.- Anonyymi
Kuolleita joilla on jollain testillä oletettu korona. Enimmäkseen vanhuuden mukana tuomiin oireisiin ja heikkoon kuntoon ei tarvita kummoista tautia. Koronakin riittää heikolle ihmiselle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuolleita joilla on jollain testillä oletettu korona. Enimmäkseen vanhuuden mukana tuomiin oireisiin ja heikkoon kuntoon ei tarvita kummoista tautia. Koronakin riittää heikolle ihmiselle.
Suomessa 95% koronaan kuolleista olivat ihmisiä, joilla oli yksi tai useampi pitkäaikaissairaus (Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen tutkimus).
- Anonyymi
Ansaittu rangaistus siitä, että tartunnan estävän hengityssuojaimen (esim. halpa FFP2) sijasta käytetään kirurgin- ja muita nollatehomaskeja.
- Anonyymi
Putin kehui kuukausia kunka Venällä koronapandenia on hoidettu paremmin kuin länsimaissa ja kuolleita on vähemmän. Eilen Venäjä ilmoitti koronakuolemia olevan yli kolme kertaa enemmän ja kolmanneksi eniten maailmassa, ja sekin voi olla vähättelyä. Putin ylisti venäläistä Sputnik-rokotetta, mutta tänään Moskovan lääketieteellinen klinikka kertoo aikovansa tuoda ensimmäisenä kaksi johtavaa länsimaiden kehittynyttä koronavirusrokotetta Venäjälle. Hadassahin klinikka pyrkii tuomaan Pfizer-BioNTech- ja Moderna-rokotteet Venäjälle mahdollisimman pian, sen johtaja Evgeny Tugolukov kertoi. Putinin eliitti ottaa ulkomaalaisia lääkkeitä
- Anonyymi
Venäjä menee kuolleisuustilaston kärkeen. Yli 186 000 ihmistä on Venäjän eilisen ilmoituksen mukaan kuollut Venäjällä liittyen koronavirustautiin. Aiemmin viranomaiset ovat kertoneet 55 000 koronaan liittyvästä kuolemasta.
Väkilukuun suhteutettu kuolleisuusprosentti on Yhdysvalloissa 0,10 ja vastaavasti Venäjällä 0,13.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b177a17a-40e6-4d7b-93a1-b103fd7c08ef
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 314214
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344027- 593645
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans273490- 863487
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643311- 812876
- 542805
- 252586
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142294