Onko kellään kokemusta tai tietoa verenpainelääkkeestä ja päänsärystä haittavaikutuksena?
Verenpainelääke ja pääkipu
4
2695
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko lukenut käyttämäsi verenpainelääkkeen ohjelappua? Onko siellä mainittu sivuvaikutuksena päänsärky, ellei niin valita asiasta hoitavalle lääkärille.
- Anonyymi
On. Päänsärkyä, rytmihäiriöitä, turvotusta ym. Tosin nämä kaikki on mainittu mahdollisuuksina lääkkeen mukana toimitetussa ohjelappusessa.
Juuri näiden syiden vuoksi olen melkeinpä valmis luopumaan lääkityksestä. Korkeamman verenpaineen aikana oireita ei ollut, enkä tuntenut verenpainetta ongelmana ja olin muuten tyytväinen olooni.
Nyt lääkityksen aikana ei ns "tervettä päivää" ole ollut, mutta lääkärin mukaan elän pidempään kun verenpaine on laskenut parisen prosenttia. Siis, elääkö onnellisenpana ja terveemmän oloisena vähemmän aikaa vai kipuilevana sairaana pidenpään?
Siinäpä pulmaa mietittäväksi. - Anonyymi
Onko verenpaineen lukemat kunnossa? Mitäs, jos päänsärky johtuu kohonneesta verenpaineesta? Verisuonet on kovilla ja voi oireilla aivoinfarktista.
- Anonyymi
Verenpainearvot ovat nyt lääkityksellä kunnossa. Lääkkeinä minulla on Candesartan ja Nifedipin. Kummassakin on ilmoitettu tavallisena haittavaikutuksena päänsärky. Mietin vaan, että onko sellaisia verenpainelääkkeitä olemassa, jonka haittavaikutus ei ole päänsärky.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1026651KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3696221Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603093Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112574Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082225- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341365Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340- 731237