Hei. Onko muut samaa mieltä, että kristilliset vapaat kuten joulun ajan palkalliset vapaat tulisi kieltää kirkkoon kuulumattomilta ? Miksi kristinuskoa tunnustamattomat tai vastustavat ja kirkollisveroa välttelevät saavat ilmaisia vapaita työnantaja piikkiin ? Osaisikohan joku tehdä kansalaisaloitteen aiheesta ?
Esim. Korona rokotteen kieltäytymisestä jotku ovat sitä mieltä, että ei tarvitse hoitoakaan. Sama logiikka pätee kirkkoon kuulumattomien turhiin vapaapäiviin kuten joulu, juhannus (ja kyllä on kirkollinen, ei mikään keskikesän juhla tms.) Jne ?
Kristilliset vapaat pois kirkkoon kuulumattomille
Anonyymi
4
57
Vastaukset
- Anonyymi
Mites lahkolaiset, osa pitää lauantaina vapaata ja osa sunnuntaina.
- Anonyymi
Molempina pitävät vapaata myös nekin.
- Anonyymi
Suksi lahkolainen hevokkoon. Minähän menisin mielelläni töihin typoerinä juhlapäivinänne, mutta kun sinne ei voi mennä kun koko lafka on kiinni tuontiuskontojen palvojien idioottimaisen kouhotuksen (Joulu, Pääsiäinen tms) takia.
- Anonyymi
Pääsiäisenä ja jouluna voi hihhuloida kuten muinakin päivinä vapaa-ajalla. Mikä nyt ogelmana?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22117122Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912184Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415970Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644852MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny134756Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193947Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843575Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1332997S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2561400- 851011