Miksi Suomen lentoliikenne jatkuu normaalisti koronasta huolimatta? Miksi asetetaan vain suosituksia, ceikä rajoituksia? Missä Niinistö?
Miksi jatkuu
11
56
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö lentoliikenne jatkunut aiemminkin koronan aikana? Vain Finnair seisautti lentonsa. Halpalentoyhtiöt lensi silti.
Eikö epäjumalasi olemattomuuttaan osaa auttaa?
- Anonyymi
Osaa toki. Itse vain kyselen ymmärtääkseni sitä, miksi yhteiskunnallinen painostus saa ihmiset käyttäytymään massa ääliömäisesti.
Anonyymi kirjoitti:
Osaa toki. Itse vain kyselen ymmärtääkseni sitä, miksi yhteiskunnallinen painostus saa ihmiset käyttäytymään massa ääliömäisesti.
Epäjumalasi heitä innoittaa? Suurin osa maski- ja rokotevastaisistahan on juuri epäjumalanpalvojia.
- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Epäjumalasi heitä innoittaa? Suurin osa maski- ja rokotevastaisistahan on juuri epäjumalanpalvojia.
Jumala on Jumala. Epäjumala taas on Jumalan vastakohta.
Anonyymi kirjoitti:
Jumala on Jumala. Epäjumala taas on Jumalan vastakohta.
Vain ihmisen luomista epäjumalista on saatu havaintoja.
Tosin aina on mahdollisuus oikean jumalan olemassaoloon, mutta sitä te epäjumalanpalvojat ette osaa ottaa huomioon.- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Epäjumalasi heitä innoittaa? Suurin osa maski- ja rokotevastaisistahan on juuri epäjumalanpalvojia.
Lähinnä tarkoitin rahan statusta sen vaikutusvaltaa.. Rahan kumartamista sekä rahan puutteen joissakin yksilöissä aiheuttamaa valtavaa katkeruutra ja kyynisyyttä. Ihmeellistä.
- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Vain ihmisen luomista epäjumalista on saatu havaintoja.
Tosin aina on mahdollisuus oikean jumalan olemassaoloon, mutta sitä te epäjumalanpalvojat ette osaa ottaa huomioon.Tällä palstalla puhutaan raamatun Jumalasta, joka on raamatussa ilmoittanut olevansa ainut oikea Jumala.
Jos uskot johonkin muuhun jumaliin, ne ovat raamatun mukaan epäjumalia. Anonyymi kirjoitti:
Tällä palstalla puhutaan raamatun Jumalasta, joka on raamatussa ilmoittanut olevansa ainut oikea Jumala.
Jos uskot johonkin muuhun jumaliin, ne ovat raamatun mukaan epäjumalia.Raamatun kirjoittaneet ihmiset loivat raamatun jumalan, joten hän on muiden tapaan selkeä epäjumala.
Jos hän olisi oikea jumala, eivät hänen seuraajansa olisi hajonneet yli kolmeen tuhanteen kulttiin ja lahkoon.
- Anonyymi
Eihän koko tautia olisi edes saatu tänne ilman lentoliikennettä, ja täytyyhän sirkus pitää käynnissä. Koko pandemia olisi ollut helppo torjua, mutta ilmeisesti sitä ei nähty tarpeelliseksi.
- Anonyymi
Olen edelleenkin sitä mieltä, että kyseessä on hallittu laumasuojan hankkiminen. Tuohonhan pyritään vai mitä? Nyt rokotteella, aijemmin ilman rokotetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.2797282Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on403786PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23408Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a673107Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,1092781"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin222528IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-482442Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.522206- 671958
- 961821