1900-luvulla duunarit ostivat 2 askia Työmiestä tai norttia päivässä. Nykyään Suomessa, kai ainoana Euroopan maana, duunarilla ei ole enää varaa tehdastupakkaan, hädin tuskin itse käärittyihin sätkiin. Media hehkuttaa kuinka Suomessa on nykyään muka vaurasta. Oikeasti ei ole.
Suomi, nykyään Euroopan huonoin maa duunarlle?
Anonyymi
1
84
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä niin. Tulee yhteiskunnalle loppupeleissä halvemmaksi kun ei tarvitse paapoa tupakista sairastuneita.
Sairaalassa muuten ei välttämättä edes pääse ei-elektiiviseen leikkaukseen jos on tupakoinut. Pitää mennä yksityiselle, jotka voi ottaa jos tupakoinit on ollut ns. siedettävällä tasolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1015470
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai854779Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394732Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672159- 1031897
- 1021693
- 2571538
- 3691282
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591111- 2001040