1900-luvulla duunarit ostivat 2 askia Työmiestä tai norttia päivässä. Nykyään Suomessa, kai ainoana Euroopan maana, duunarilla ei ole enää varaa tehdastupakkaan, hädin tuskin itse käärittyihin sätkiin. Media hehkuttaa kuinka Suomessa on nykyään muka vaurasta. Oikeasti ei ole.
Suomi, nykyään Euroopan huonoin maa duunarlle?
Anonyymi
1
91
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä niin. Tulee yhteiskunnalle loppupeleissä halvemmaksi kun ei tarvitse paapoa tupakista sairastuneita.
Sairaalassa muuten ei välttämättä edes pääse ei-elektiiviseen leikkaukseen jos on tupakoinut. Pitää mennä yksityiselle, jotka voi ottaa jos tupakoinit on ollut ns. siedettävällä tasolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1552904Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2822581Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.581718Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371609Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381520- 1221246
- 1081173
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141124Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3371018