KONTROLLOIDUT sivustot ja YKSI TOTUUS!

Anonyymi

Rokotemyönteisten usko "kaikkeen hyvään" perustuu kontrolloitujen sivustojen antamaan yhteen ja ainoaan "totuuteen".

Muut sivustot ovat aivopestyille ja eliitin asettamissa "kaulapannoissa ja talutusnuorissa talutettaville", "huuhaasivustoja" ja oliko se vielä "foliohattu" ja "salaliitto" -sivustoja.

"Youtubea"vastaavat eliitin kontrollissa olevat sivustot, joista poistetaan kaikki se aineisto, joka ei ole eliitille ja pyrkimyksilleen eduksi, on kuitenkin omaa tahtoa vailla oleville, kuljetettavissa oleville "rokoteuskovaisille" tie, totuus ja elämä.

Jotka ajattelevat omillakin aivoillaan, ottavat kaiken tiedon, "pureskelevat" sen itse, ja tekevät omat päätöksensä objektiivisesti, ja oman "seulansa" eli ajattelunsa kautta. Ei uskomalla kontrollin alaista, ylhäältä johdettua mediaa, joka yleensä valehtelee kansalaisille silmät ja suut täyteen omaa etuaan ajaessaan.

15

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Youtuben omistus kuuluu samoille kymmenelle maailman rikkaimmalle, joihin kuuluu myös Bill Gates.

      Youtube oli suljettuna puoli tuntia ennen joulua, kun siivosivat sieltä kaiken rokotteidenvastaisen pois.

      Voidaan siis todeta, että Youtubessa oleva hypetys myrkkyjen puolesta ei ole uskottavaa totuuksiksi.

      Lääkäreillä on aivan omat "tubensa" joissa keskinäistä kommunikaatiota vaihdellaan lääkäreiden kesken kansainväliselläkin tasolla. Kutn varmaan arvannetkin, kanava ei ole Youtube.

      Joku suomalainen koodari pääsi ja löysi kyseiselle kanavalle, ja jakaa sieltä kopioimaansa tietoa, itse perustamallaan kanavalla, ja suomentaa aineiston.

      En kerro mikä tämä lääkäreiden "tube" on, enkä myöskään kerro tämän suomalaisen koodarin "tubea".

      Tämä tuotiin esille siksi, että useimmat lukijat kuuluvat siihen ihmisryhmään, jolle Youtube ja Facebook ovat ainoita kanavia internetissä.

      Voin kertoa, että kanavia on myös muita, joita ammattipiireissä käytetään, eikä sinne toistaiseksi "Bill Gates" -tyyppinen oman edun nimissä tapahtuva sensurointi henkilökohtaisen edun nimissä toistaiseksi ulotu.

      Jos joskus ulottuu, siirrytään taas uudelle alustalle. Maapallo pyörii Eskoseni, ettekä voi asialle mitään.

    • Anonyymi

      Mutta ollakseen maanisesti rokotevastainen, täytyy kyseenalaistaa koko lääketiede, kaikki maailman tutkijat, viranomaiset ja media. Koska suurin osa noista on sitä mieltä, että korona on vaarallinen tauti ja sitä vastaan täytyy taistella ja rokote on loistava keksintö, joka pelastaa meidät koronalta ja pääsemme taas elämään normaalia elämää.

      Ei vaikuta uskottavalta, että kourallinen salaliittohörhöjä YouTubessa valheineen ja höpöhöpöjuttuineen olisi oikeassa. Sanot, että ajattelet itse, mutta millä tavalla pureskelet tai käsittelet näiden julistajien sanomaa? Tajuatko, että monet heidän väitteistään ovat terveellä järjellä ajateltuna hömpötystä eivätkä tieteellisesti tosia?

      Vai etkö vain usko tieteelliseen tietoon? Millä päätät sen mikä on totta?

      • Anonyymi

        Listaan myöhemmin tosiseikkojen ja epäkohtien listaa, mutta pääpiirteittäin ensin kerätään kaikki olemassaoleva tieto, tarkistetaan onko asiassa perää, ja laitetaan kokonaisuus yhteen.

        Faktaahan on, että ainakin menneessä maailmassa, jossa ei oltu vielä "maailman herruutta" aktiivisesti tavoittelemassa, oli tiedeväkeä, jotka aidosti tutkivat ja kehittivät oikein hyviä rokotteita, jotka aikakaudellaan ovat pelastaneet ihmiskuntaa.

        Nyt on liikakansoitusta, tarvetta "harventaa" rivejä, ym.
        Jatkan myöhemmin listalla olevia asioita joita on esillä. Nyt ei kerkeä kun on vieraita talossa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Listaan myöhemmin tosiseikkojen ja epäkohtien listaa, mutta pääpiirteittäin ensin kerätään kaikki olemassaoleva tieto, tarkistetaan onko asiassa perää, ja laitetaan kokonaisuus yhteen.

        Faktaahan on, että ainakin menneessä maailmassa, jossa ei oltu vielä "maailman herruutta" aktiivisesti tavoittelemassa, oli tiedeväkeä, jotka aidosti tutkivat ja kehittivät oikein hyviä rokotteita, jotka aikakaudellaan ovat pelastaneet ihmiskuntaa.

        Nyt on liikakansoitusta, tarvetta "harventaa" rivejä, ym.
        Jatkan myöhemmin listalla olevia asioita joita on esillä. Nyt ei kerkeä kun on vieraita talossa.

        Rivit harvenee tehokkaimmin kun annetaan koronan levitä vapaasti. Suomestakin lähtee 40 000 kerta kaakista, ei tuohon mitään rokotteita tarvita


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rivit harvenee tehokkaimmin kun annetaan koronan levitä vapaasti. Suomestakin lähtee 40 000 kerta kaakista, ei tuohon mitään rokotteita tarvita

        Koronaan ei ole kuollut luultavasti ketään. Kausiflunssiin kuoli vuonna 2018 enemmän ihmisiä kuin nyt koronaan 2020. Väitän, että kaikki "koronaan" kuolleet, ovat monisairaita, ja olisivat kuolleet muutenkin.
        Nyt oli tarve ajaa korona agendaa, ja uutisoida tavallisia vanhusten kausiflunssia koronakuolemiksi aivan muista syistä, kun se mikä on todellinen totuus.
        Omaisuudet ja sukuyhtiöt ovat vaihtaneet ahkerasti sulkutilojen vuoksi omistajia.
        Terveet yhtiöt jotka joutuivat vain sulkutilojen vuoksi väliaikaisiin vaikeuksiin.
        Jatkossa nuo yritykset tahkoavat edelleen miljardeja, mutta nyt eri omistajien taskuihin.
        Joilla ei ollut hyvävelisuhteet kunnossa, menettivät "muurareille" yrityksensä asiakaskortistoineen.


    • Anonyymi

      Eivät luvanneet ettei rokotettu sairastu, eivätkä ettei rokotettu tartuta tautia muihin. Joten, se et ottaako rokotteen tai ei on yksilön päätös. Se ei vaikuta muihin.
      Eivät tosiaan varmuudeksi luvanneet mitään, eivät rokotteen suojaa, eivät tartuntasuojaa, ja maskin käyttökin jatkuu...

    • Anonyymi

      salailu vähentää uskottavuutta siinä kokopresetti kannattaako ottaa.

      • Anonyymi

        Kokopresetti?


    • Anonyymi

      Elohopeaa on myös aineluettelossa tiesi joku tänään lukea tuoteselosteesta

    • Anonyymi

      Kannattaa hankkia tietoa "tietosi" tueksi ja lisäksi muualtakin kuin kontrolloiduilta, eliitin omistamilta rokotehuijausta tuputtavilta sivustoilta.

      Oma ajattelu, selon otto, ja omien ratkaisujen tekeminen itse kokoamiesi tietojen pohjalta, saattaa tässä tapauksessa pelastaa jopa henkesi, ja ainakin ehkäistä vammautumisesi.

    • Anonyymi

      Sen. Ron Johnson on VAERS System, Vaccine Deaths and YouTube Censorship!

      https://rumble.com/visvyl-sen.-ron-johnson-on-vaers-system-vaccine-deaths-and-youtube-censorship.html

      Tätähän totuutta pelkäävät rikolliset piirit ja juutuupi on rahoitettu rikollisten toimesta, koskei salli vapaata keskustelua, pelkää myrkkyjen menekin laskevan ja suuren ihmismassan jättävän myrkyt.
      Säälittävää katsella näitä uskontoon hörähtäneitä lampaita. He ottavat myrkkyä vaikka puoliso kuolisi viereltä. Hyvin moni.

      • Anonyymi

        Samat yritykset mitkä omistaa lääkeyritykset omistaa myös sosiaalisenmedian palstat ym siksi ne poistaa kaikki muut pois ettei kusetus tule julki.


    • Typerille elämä on helpompaa kun ottavat suoraan ohjeet iltasaduista ja yleltä. Ennen oli raamattu jolla samoja typeriä peloteltiin.

    • Anonyymi

      On se jotenkin niin säälittävän surkuhupaisaa, kun kaikkein typerimmätkin salaliittovöyhötykset täysin sokeasti ja täysin kritiikittä uskova tollo puhuu omilla aivoilla ajattelemisesta, vaikka ei itse omaa edes ajattelemisen alkeita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      57
      5775
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      77
      2983
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      22
      2238
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      1985
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      1848
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1833
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1569
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      83
      1182
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1181
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      75
      1026
    Aihe