Miksi jotkut miehet tuijottavat naisten vartaloita, vaikka se on ahdistavaa (monien mielestä)?

Anonyymi

Joo, ei sitä biologiaa voi aina käyttää perusteluna. Ite vaan ignooraan jos huomaan jonkun kyyläävän kieli pitkällä.

22

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sehän on visuaalinen nautinto aivan kuin taiteen ihailu. Onneksi katsomista ei voi yksilön vapautena sentään kieltää, joten ihailen taideteoksia pitkään ja hartaasti, koska kauneus tuo mielihyvää :)

    • Anonyymi

      Olen mies, ja monet naiset tuijottavat minua. En koe sitä mitenkään ahdistavaksi. Jos saa siitä jotain tyydytystä niin hyvä näin.

      • Anonyymi

        Se on metoota kehiin, naiset ahdistelevat sinua seksuaalisesti, raiskaavat silmillään.

        Vankilaan moiset moiset sikaniskat


    • Anonyymi

      Koetko katselun ahdistavana jos mies on todella pitkä urheilullinen ja komea?

    • Anonyymi

      Pariutuminen syntyy, kun mies kiinnostuu naisesta, ja alkaa muodostaa kontaktia häneen. Kohtelias mutta sinnikäs kosiskelu yleensä tuottaa lopulta tulosta, ja nainenkin alkaa kiinnostua miehestä.

      Kosiskelurituaalin ensimmäisiä vaiheita on miehen hölmö tuijottaminen sitä naarasta kohtaan, josta on kiinnostunut. Näin tää vaan toimii, eikä kehitysevoluutio ehdi 100 vuodessa muuttaa yhtään mitään, mieshormonit eivät muutu sellaisella vauhdilla.

    • Anonyymi

      Netissä hän nuo naiset markkinoivat itseään, ties millaisilla kuvilla. Harvemmin miehet siellä esittelee itseään bikineissä.

      • Anonyymi

        Se on vähän kuten se yksi Ketonen & Myllyrinne-sketsi. Nainen tuli töihin pelkissä rintaliiveissä ja kun miespuolinen työkaveri tuijotti pitkään, niin nainen suuttui ja sanoi, että millä oikeudella tuijotat ja minulla on oikeus pukeutua kuten haluan eikä se liity mitenkään sinuun.


    • Anonyymi

      Ei minua ainakaan ahdista tuijottaa naisten vartaloita. Epäilen kyseessä olevan taas yhden uuden korvien välissä olevan vamman.

    • Anonyymi

      Miksi jotkut miehet tuijottavat toisen miehen persesilmää, ovatko he vihreitä miehiä?

      • Anonyymi

        Avaruuden vihreitä miehiä varmaan, kun housujen läpi näkevät, sillä harvapa kulkee housuitta muiden ihmisten seurassa.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Nainen nimenomaan laittautuu ja maaleilla ehostaa itseänsä, ihan samoilla konsteilla ja maneereilla joita apinanaaraat ovat käyttäneet miljoonia vuosia ja käyttävät edelleen.

      Ei nykynainen tietenkään pennin vertaa miesten huomion takia laittaudu. Vaan silleen vaan "itseänsä varten", kuten asia nykymaailmassa kuuluu ilmaista.

      • Anonyymi

        Jossain työssä esim. asiakaspalvelussa täytyy näyttää huolitellulta. Siihen kuuluu meikki, eikä se ole 'miesten ihailua' varten.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jossain työssä esim. asiakaspalvelussa täytyy näyttää huolitellulta. Siihen kuuluu meikki, eikä se ole 'miesten ihailua' varten.

        Siisti ja huoliteltu voi olla ilman meikkiäkin. Eihän miehetkään meikkaa, paitsi jotkut vihreät.


    • Anonyymi

      Se nyt vaan on biologiaa, että nainen kiinnostaa etenkin muodokas sellainen. Ja kyllä useampi nainenkin sitä haluaa ja pukeutuu sen mukaisesti. Itse en voi sille mitään, jos näen vaikka kaupassa hyvä peppuisen naisen esim tiukoissa farkuissa, niin silmäni nauliintuvat häneen tosin salaa esim tutkiessani jotain kaupan tuotetta ja katson siitä huomaamatta ohi.
      Naisystävänikin nauttii että hurmaannun hänen lantiostaan ja takapuolestaan, joten pukeutuukin usein tietoisesti heruttelevasti. Hän myös nauttii näin kiusata kaupassakin muita miehiä.
      Joskus salaa nauramme niille äijille, kun eivät tajua et se tuijottelu huomataan. Tuskin tajuan sitä itsekään kun salaa vilkuilen. Hormooneille ei voi mitään.

    • Anonyymi

      Olen tuijotellut naisia useilla eri vuosikymmenillä. Kertaakaan ei ole vielä alkanut ahdistamaan. Mistä aloittaja mahtaa oikein höpistä?

    • Anonyymi

      Jotkut naiset yrittävät jopa silikonien avulla peitellä muotojaan ettei heitä katseltaisi.

    • Anonyymi

      Pukeudu tästä lähtien mustaan jätesäkkiin. Sehän on muutenkin muodikasta ja vapaannuttavaa näinä päivinä.

    • Anonyymi

      No totta ihmeessä sä ignooraat kun kerran olet aseksuaali!

    • Anonyymi

      Nainen on itsensä esineellistänyt - on oikeudetonta siitä miestä syyttää.

      Jälki näkyy netissä ja päivälehdissä.

    • Anonyymi

      Joskus kannattaa tämä ajatus laittaa niinpäin, että moniko nainen pukeutuu "ihan itseään varten" esimerkiksi yksinään kaukana erämaamökissä tiukkoihin vaatteisiin, korkkareihin ja laittaa täydellisen tunteja kestävän "sotamaalauksen" kasvoilleen.

      Miesten syyllistäminen tuijottelusta on silloin tekopyhää ja yleensä feminististä katkeruutta.
      Onhan maailmassa kansakuntia, joissa naisen naisellisuuden esiintuominen on kiellettyä ja se peitetään peittävin vaattein.
      Ehkä kaltaisesi henkilön kannattaa silloin suunnitella kulttuurin vaihtoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      214
      3146
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      300
      2728
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1788
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      50
      1687
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      40
      1562
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1356
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1250
    8. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1239
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      414
      1239
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1220
    Aihe