epäonnituvat tiedotuksessa. Näin on, mikäli uskoisimme valehtelevien vihreiden valemediavaikuttajien valesanomaa, mutta miksi uskottaisiin, kun totuuttakin on saatavilla yllin kyllin. Vihreät joutavat historian jätteenpolttiuuniin, niistä ei ole edes kierrätettäväksi.
Vihreät eivät tee virheitä eivätkä rikoksia, he ainoastaan
14
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Miks kukaa ei kerro ku Haavisto eros ja sillä o uus Puppelipoika, pup pup puppelii, mis sää luuraat ?
- Anonyymi
Kanerva joutui eroamaan ulkoministerin tehtävästä, kun oli kirjoitellut tekstiviestejä Tukiaiselle. Vihreät olisivat olleet hiljaa, jos olisi palkannut erityisavustajaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kanerva joutui eroamaan ulkoministerin tehtävästä, kun oli kirjoitellut tekstiviestejä Tukiaiselle. Vihreät olisivat olleet hiljaa, jos olisi palkannut erityisavustajaksi.
Mut Kanerva onkin hetero.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mut Kanerva onkin hetero.
Vihreät ovat heterofobisia.
- Anonyymi
Nyt Antonio on lähtenyt Suomesta, palaako enää takaisin...!
- Anonyymi
Pekka ajeli maasturillaan Helsingin keskustassa sangen varomattomasti. Siitä on video-aineistoa tullut julkisuuteen.
- Anonyymi
Haavistolla sen verran velkaa, ettei aio erota hallituspestistä. Talous kärsii liiaksi.
- Anonyymi
On se nähty ennenkin, ettei haavisto ole kansanedustajana, kuin itsensä takia. Muista ei väliä. Hyvä palkka ja muitakin etuja, mitä ei tavallisilla tallaajilla ole.
- Anonyymi
Vihreiden harjoittama anarkismi, terrorismi ja laittomat teot eivät ole rikoksia vaan yrityksiä ohjata väärin informoitu valtaväestö oikealle tielle. Aidon viheruskon viittoittamassa tiessä ei ole vääryyttää, jonka vuoksi yhteiskunna lait eivät koske heitä, vaan viheruskon varjolla tehdyt teot on tarkoitettu kaikkien hyväksi. Luonnollsesti vääräuskoiset siitä kärsivät eniten, koska se on suunnattu nimenoamaan heitä vasten.
Muihin uskontoihin eroten Viheruskonto ei ole oman itsensä kehittämistä ja panantamista tuonpuoleista varten vaan lähtökohtaisesti muiden ihmisten tuomitsemista ja rankaisemista vääristä teoista, tavoista ja kaikkein vaarallisimmista eli ajatuksista. - Anonyymi
Vihreät elävät vääristyneessä todellisuudessa. Tuolta harhaisen kuplan sisältä katsottuna mitkä tahansa valheet näyttävät valkoisilta.
- Anonyymi
Entisen vihreän anteeksipyyntö. https://www.verkkouutiset.fi/se-oli-planeetan-kokoinen-virhe/#1acf3e8a
- Anonyymi
Kerrankin joku on asian ytimessä.
- Anonyymi
"Meidän on oltava valmiita huijaamaan, petkuttamaan, rikkomaan lakeja, salailemaan ja piilottamaan totuutta ... Meidän on kirjoitettava kielellä,
joka kylvää massojen keskuuteen vihaa, inhoa ja halveksuntaa niitä kohtaan, jotka ovat eri mieltä kuin me." - Vladimir Iljitš Lenin - Anonyymi
Perustaitoja Vihreällä polulla.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään20218039Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903835Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu362082Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2821556Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?681522Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1661446Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1171360Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1321325Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141324- 811111