Rääkkylän valopiuha ja velat...

veronmaksajien kuppausta tämäkin.
156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Juu, niin ne valopiuhan velat, nehän ovat pankeille maksettukin. Kyllähän valopiuhalle silti velkaa jää maksettavaksi maksajalle . Sitähän ei tietekään ole maksettu, vielä vähään aikaan. Pääasia on, ettei valopiuha tee kokurssia, siinä menisi vieraat ja omat rahat ja piuha itsekin. Toimii ja tieto kulkee edelleenkin.
Niinhän ne sanovat, ettei velkaa tarvitse maksaa pois, täytyy vaan osata ottaa siten, ettei tarvitse maksaa pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

veronmaksajien kuppausta tämäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu