Käyttäytyvät kuin määkivät lampaat valta median käskyjen mukaan
https://youtu.be/GwR3gSA5PI8
Videon nimi on ehkä turhan provosoiva, "kannattaako sontaa syödä?"
Kyse on kuitenkin asiallisesta tilanne katsauksesta koronakriisiin, jossa ihmisten käsketään käyttää maskia ja hengittää omaa Hiilidioksidia, mikrobeja ym jätettä takaisin elimistöön maskin kautta.
https://youtu.be/GwR3gSA5PI8
Videon nimi on ehkä turhan provosoiva, "kannattaako sontaa syödä?"
Kyse on kuitenkin asiallisesta tilanne katsauksesta koronakriisiin, jossa ihmisten käsketään käyttää maskia ja hengittää omaa Hiilidioksidia, mikrobeja ym jätettä takaisin elimistöön maskin kautta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Videon henkilö arpoo jopa pitäisikö maskia käyttäviä kohtaan olla väkivaltainen mutta toteaa sitten että Raamattu kieltää väkivallan.
Nimittelet maskia käyttäviä henkilöitä pallopääksi, kannatatko myös väkivaltaa heitä kohtaan?
Tyypilliseen salateoriatyyliin aloittaja suhtautuu kohderyhmäänsä ylimielisesti ja nimittelee heitä helposti vietäviksi. Itsellään hänellä on suuria vaikeuksia saada edes omaa viestiänsä pysymään kasassa kaikkien tekemiensä kirjoitusvirheiden takia.
Lähdeaineistona tälle paatokselle sitten toimiikin youtubekanava, jonka perustaja on onnistunut sekoittamaan melkein kaikki mahdolliset asiat ja ilmeisen sinisilmäisesti toistelee milloin mitäkin oppeja Amerikan salateoriatuutista sattuu tulemaan ulos.
Aloittaja on jopa niin tyhmä että uskoo litteään maahan...
No minä en ainakaan halua hengittää sinun mikrobeja, hiilidioksidia ym jätettä joten minun seurassani sinulla on maski päällä.
Ite kyllä käytä maskia vaikken olekaan pallopää.
Kaikkia salaliittoteorioita ei pidä sekoittaa keskenään. Kyllä korona voi olla oikeasti paha juttu, vaikka maa onkin litteä. Toki niitä salaliittoteoreetikkojakin on, jotka yhdistävät kaikki olemassa olevat salaliittoteoriat yhteen.
Itseasiassa pandemiat puhuvat litteän maan puolesta. Pallomaassa tämänlaajuiste pandemiat eivät olisi mahdollisia. Tätä seikkaa tukee monet havainnot, joita monet ihmiesit ympäri maailmaa ovat aukottomasti todentaneet. Flättärit osaavat lukea maailman tilanteita ihan eri tavalla, mitä pallomaahan uskovat. Siksi moni selvänäkijäkin on flättäri. Pallouskovaisuus vie monta perustavanlaatuista aistia ja vaistoa.... Kun uskot pallomaahan, sun herkkyys kärsii siinä aika selvästi!
Korjaan. Katoin videon ja valaistuin. Todella hyvin tehty ja perusteltu video. Ehkä olen uskonut korona-asiassa väärin. Sen sijaan siinä olen ollut täysin oikeassa, että maa on litteä!