Onko tuo sama ääliö

joka vinkuu joka viestiketjussa Persujen tuoneen 2005 Suomeen pakolaisia, joka myöskin osallistuu tinkimällä "linkki, muuten valetta" melkein joka viestiin? Outo eläjä...
24<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Ei ole sama. Minä olen yksi linkki-tai-valehtelet kommentoista ja muistan myös huomauttaa keskusteluissa siitä, että vuonna 2015 turvapaikanhakijoista oli vastuussa persujen sijaan ulkoministeri Petteri Orpo, kokoomus.

Linkki-tai-valehtelet - kommentit on helppo välttää. Laita väitteeseesi mukaan linkki josta väitteen paikkansapitävyyden voi tarkistaa. Kun täällä palstalla kovin usein esitetään valeuutisia ja paikkansapitämättömiä lainauksia niin valitettavasti asiasta muistuttamiselle on tarvetta.

t. Linkki tai valehtelet

Äänestä
  • Kiitos vastauksesta, etpä taidakaan olla ääliö ;-)

    Äänestä

  • Totta tuo! Orpo jämäkästi jos olisi toiminut ja estänyt rajojen sulkemisella ( vastoin noita sairaita päivittämättömiä "kv- lakeja"!) kehitysmaamuslimisotilaiden vyöryn turvallisesta Ruotsista maahamme, olisi tänä päivänä suosituin poliitikkomme ja kokoomus edellä ps-puoluetta! Ja seuraava hallitus muodostettaisiin ilman muuta Orpon johdolla!

    Mutta kun tilanne on nyt, mikä on koronankin pahentamana, niin Suomen seuraava pääministeri tulee olemaan J Halla-aho! ( jos vaalitulosta ei väärennetä itänaapurin tyyliin)

    Äänestä

  • On se ääliö, salaisista asioista ei ole linkkejä.

    Äänestä

  • Minä olen tuo linkki tai valehtelet tyyppi ,sinä olet halpa kopio
    t. Linkki tai valehtelet

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Totta tuo! Orpo jämäkästi jos olisi toiminut ja estänyt rajojen sulkemisella ( vastoin noita sairaita päivittämättömiä "kv- lakeja"!) kehitysmaamuslimisotilaiden vyöryn turvallisesta Ruotsista maahamme, olisi tänä päivänä suosituin poliitikkomme ja kokoomus edellä ps-puoluetta! Ja seuraava hallitus muodostettaisiin ilman muuta Orpon johdolla!

    Mutta kun tilanne on nyt, mikä on koronankin pahentamana, niin Suomen seuraava pääministeri tulee olemaan J Halla-aho! ( jos vaalitulosta ei väärennetä itänaapurin tyyliin)

    ”Emme voi laittaa rajoja kiinni. On väärin väittää, että se on mahdollista," lausahti Petteri Orpo viisaasti matutulvan aikoihin.

    Äänestä

Sipilän,+Orpon+ja+Soinin+PersKeKo-porvaripersuhallutus+tuotti+maahamme+2015+noin+35.000+pääosin+musliminuorukaista,+joista+suuren+osa+jopa+haetutti+bussikyydeillä+Pohjois-Ruotsista.+Persujen+puolustusministeri+Jussi+Niinistö+antoi+rajoista+vastaavalle+kokoomuksen+sisäministeri+Petteri+Orpolle+jopa+virka-apua,+määräten+varusmiehiä+kantamaan+rikastuttajien+kasseja+sekä+turvaamaan+veronmaksajien+rahoilla+pyörivän+porvarien+pakolaismiljardibisneksen+raaka-aineen+ja+arvotavaran+maahantuontia.EU+julkaisi+turvapaikkatilaston+-+Suomi+ykkössijalla,++822%http://www.talouselama.fi/uutiset/eu-julkaisi-turvapaikkatilaston-suomi-ykkossijalla-822-6310729"Ensikertalaisten+turvapaikanhakijoiden+määrä+kasvoi+viime+vuonna+suhteellisesti+eniten+Suomessa+kaikista+EU-maista,+kertoi+Euroopan+tilastolaitos+Eurostat+torstaina.Suomi+sai+viime+vuonna+822+prosenttia+enemmän+turvapaikanhakijoita+kuin+edellisvuonna,+Eurostat+kertoo.+Turvapaikanhakijoita+oli+32+150,+kun+niitä+edellisvuonna+oli+3+490.Seuraavaksi+eniten+määrä+kasvoi+Unkarissa,+missä+kasvua+oli+323+prosenttia".Luvut+jopa+nousivat+myöhemmin+tarkasteltuna+öäjemmäs+35.000.

Äänestä
  • Jopa+persumyönteinen+MV-lehti+kertoi+faktat:PersKeKon+turvapaikkahaku+myönteisiä+59%Perskeko+se+vasta+jakaa+turvapaikkojaPerskeko+jakaa+turvapaikkoja+kuin+karkkiahttp://mvlehti.net/2017/01/24/perskeko-jakaa-turvapaikkoja-kuin-karkkia/"Perussuomalaisten,+keskustan+ja+kokoomuksen+muodostaman+hallituksen+aikana+varsinaisten+turvapaikkojen+osuus+myönteisistä+päätöksistä+on+noussut+räjähdysmäisesti.Suomen+myöntämien+turvapaikkojen+määrä+on+noussut+askeleittain.+1990-luvulla+Suomi+myönsi+tusinan+verran+turvapaikkoja+per+vuosi,+2000-luvulla+muutamia+kymmeniä+mutta+2010-luvulla+jo+useita+satoja+vuodessa.Ennätysvuonna+2016+myönnettiin+peräti+4586+korkeinta+mahdollista+turvapaikkastatusta.+Sen+lisäksi+turvapaikanhakijoille+annettiin+vähäisemmillä+perusteilla+3159+muuta+oleskelulupaa.Selvä+linjanmuutosVielä+selvemmin+linjanmuutos+näkyy,+kun+tarkastellaan+korkeimpien+turvapaikkastatusten+osuutta+kaikista+myönteisistä+päätöksistä.Esimerkiksi+tähän+astisena+ennätysvuonna+2016+maahanmuuttovirasto+otti+käsittelyynsä+yhteensä+28+208+hakemusta,+joista+suurin+osa+oli+jätetty+vuonna+2015.+Näistä+3855+raukesi,+koska+hakija+oli+itse+palannut+kotiin+tms.+Hakemuksista+2326+jätettiin+tutkimatta+Suomessa,+koska+hakija+oli+jo+rekisteröity+turvapaikanhakijaksi+jossain+muussa+EU-maassa+(Dublin-tapaukset)+tai+hän+oli+jo+peräti+saanut+turvapaikan+jostain+muusta+EU-maasta.Maahanmuuttovirasto+teki+siis+fyysisesti+ratkaisun+vain+22+027+tapauksessa.+Näistä+13+730+oli+kielteisiä,+7745+myönteisiä.+Myönteisistä+peräti+4586+eli+lähes+60+%+oli+korkeimpia+turvapaikkastatuksia.Vanhasen+kahden+hallituksen+aikana+2003–2010+turvapaikkojen+osuus+myönteisistä+oli+2–11+%.Kataisen+ja+Stubbin+valtakausilla+2011–2014+osuus+nousi+selvästi,+ollen+30–37+%.Sipilän+PersKeKo-hallituksen+ajan+(vuodet+2015+ja+2016)+turvapaikkastatusten+osuus+myönteisistä+päätöksistä+on+ollut+tasan+59+%.Onko+tämä+sattumaa,+vai+onko+joku+antanut+poliittisen+määräyksen,+että+turvapaikkastatuksia+pitää+jakaa+liukuhihnalta,+mutta+ei+kuitenkaan+yli+60+prosenttia,+jotta+epäilykset+eivät+herää?Oli+miten+oli,+näin+suuri+turvapaikkastatusten+osuus+mitätöi+käytännössä+täysin+ne+perussuomalaisten+suuresti+mainostamat+perheenyhdistämisen+‘tiukennukset’,+joita+hallitus+on+yrittänyt+tehdä".Tästä+ei+ole+paljon+puhuttu.+Ei+riittänyt+että+PersKeKo+otti+ennätysmäärän+maahantulijoita+turvallisista+dublin-maista,+se+myönsi+myös+ennätyksellisesti+myönteisiä+päätöksiä!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jopa+persumyönteinen+MV-lehti+kertoi+faktat:PersKeKon+turvapaikkahaku+myönteisiä+59%Perskeko+se+vasta+jakaa+turvapaikkojaPerskeko+jakaa+turvapaikkoja+kuin+karkkiahttp://mvlehti.net/2017/01/24/perskeko-jakaa-turvapaikkoja-kuin-karkkia/"Perussuomalaisten,+keskustan+ja+kokoomuksen+muodostaman+hallituksen+aikana+varsinaisten+turvapaikkojen+osuus+myönteisistä+päätöksistä+on+noussut+räjähdysmäisesti.Suomen+myöntämien+turvapaikkojen+määrä+on+noussut+askeleittain.+1990-luvulla+Suomi+myönsi+tusinan+verran+turvapaikkoja+per+vuosi,+2000-luvulla+muutamia+kymmeniä+mutta+2010-luvulla+jo+useita+satoja+vuodessa.Ennätysvuonna+2016+myönnettiin+peräti+4586+korkeinta+mahdollista+turvapaikkastatusta.+Sen+lisäksi+turvapaikanhakijoille+annettiin+vähäisemmillä+perusteilla+3159+muuta+oleskelulupaa.Selvä+linjanmuutosVielä+selvemmin+linjanmuutos+näkyy,+kun+tarkastellaan+korkeimpien+turvapaikkastatusten+osuutta+kaikista+myönteisistä+päätöksistä.Esimerkiksi+tähän+astisena+ennätysvuonna+2016+maahanmuuttovirasto+otti+käsittelyynsä+yhteensä+28+208+hakemusta,+joista+suurin+osa+oli+jätetty+vuonna+2015.+Näistä+3855+raukesi,+koska+hakija+oli+itse+palannut+kotiin+tms.+Hakemuksista+2326+jätettiin+tutkimatta+Suomessa,+koska+hakija+oli+jo+rekisteröity+turvapaikanhakijaksi+jossain+muussa+EU-maassa+(Dublin-tapaukset)+tai+hän+oli+jo+peräti+saanut+turvapaikan+jostain+muusta+EU-maasta.Maahanmuuttovirasto+teki+siis+fyysisesti+ratkaisun+vain+22+027+tapauksessa.+Näistä+13+730+oli+kielteisiä,+7745+myönteisiä.+Myönteisistä+peräti+4586+eli+lähes+60+%+oli+korkeimpia+turvapaikkastatuksia.Vanhasen+kahden+hallituksen+aikana+2003–2010+turvapaikkojen+osuus+myönteisistä+oli+2–11+%.Kataisen+ja+Stubbin+valtakausilla+2011–2014+osuus+nousi+selvästi,+ollen+30–37+%.Sipilän+PersKeKo-hallituksen+ajan+(vuodet+2015+ja+2016)+turvapaikkastatusten+osuus+myönteisistä+päätöksistä+on+ollut+tasan+59+%.Onko+tämä+sattumaa,+vai+onko+joku+antanut+poliittisen+määräyksen,+että+turvapaikkastatuksia+pitää+jakaa+liukuhihnalta,+mutta+ei+kuitenkaan+yli+60+prosenttia,+jotta+epäilykset+eivät+herää?Oli+miten+oli,+näin+suuri+turvapaikkastatusten+osuus+mitätöi+käytännössä+täysin+ne+perussuomalaisten+suuresti+mainostamat+perheenyhdistämisen+‘tiukennukset’,+joita+hallitus+on+yrittänyt+tehdä".Tästä+ei+ole+paljon+puhuttu.+Ei+riittänyt+että+PersKeKo+otti+ennätysmäärän+maahantulijoita+turvallisista+dublin-maista,+se+myönsi+myös+ennätyksellisesti+myönteisiä+päätöksiä!

    Katkera Oodini

    Äänestä

  • No onneksi tämä nykyinen demarijohtoinen hallitus on ottanut mamuja koko 2000-luvun vähiten eli 20-vuoteen kitsaimmin. Tämä Rinteen hallituskauden 6.6.2019 alusta asti, yli puoli vuotta ennen koronapandemian rantautumista Suomeen. A-studiossa vihreiden sisäministeri Maria Ohisalokin joutui tämän faktan tunnustamaan.

    Äänestä

Sano sille että: Kiitos Jeesus

Äänestä
  • Minkä takia juutalaisia vedetään aina mukaan? Aasialaiset ja niiden sadut pysyköön poissa Euroopasta. Amen.

    Äänestä

Se on Soldier of Oodin. Se on niitä jotka paukutta Persja vasaralla päähän

Äänestä

Joulun jälkeen kaikki lihavat tuottamattomat palautetaan, kun talous on finaalissa!🧐🧐

Äänestä

Faktojahan se kertoo, joita yksikään palstapersu ei ole osannut valkopestä.

Äänestä

Totuudenkertojat on ääliöitä vain äärioikeiston vaihtoehtoisten faktojen maailmassa.

Äänestä

Hallituksen suuravustajaporukka on vapaalla, joten aikaa on.....

Äänestä

tuommoset tollot opettaa ajattelukykyä ketä uskoo,kun tulee vaalit ei tarvitse uskoa ylen eikä hesarin kallupiin.

Äänestä

Eikö huoleta kun haittamaahanmuutto on loppunut, ei siihen tarvittu persuja.

Voitte valehdella että se jatkuu, ei onnistu koska on tilastot, voi valehdella tilastot on valhetta.

Äänestä

Persujen kannatus laskussa,sdp on suosituin puolue

Äänestä
  • Ehkä haaveissasi, sillä todellisuudessa persujen kannatus on ollut nousussa jo ainakin puoli vuotta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ehkä haaveissasi, sillä todellisuudessa persujen kannatus on ollut nousussa jo ainakin puoli vuotta.

    Meidän+essonbaarissa+persujen+kannatus+on+100%.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Meidän+essonbaarissa+persujen+kannatus+on+100%.

    Eihän sinne baariin edes mahdu sataa prosenttia.

    Äänestä

Hmmm.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

joka vinkuu joka viestiketjussa Persujen tuoneen 2005 Suomeen pakolaisia, joka myöskin osallistuu tinkimällä "linkki, muuten valetta" melkein joka viestiin? Outo eläjä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu