pätevä ja miesten silmiä hivelevä ehdokas joutui oman puolueensa jyräämäksi, nyt persut hereillä siellä!! https://www.hs.fi/kuukausiliite/art-2000007699184.html
Onko Kulmuni vapaa loikkaamaan persuihin?
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Naiset ei kuulu politiikkaan, vaan kotia hoitamaan.
PS.
Oleppa sinä anarkokommunisti vaiti.
Kulmuni on joutunut sen verran törkeän kohtelun kohteeksi kepussa, että hänen kannattaisi jättää hukkuva laiva ja siirtyä persuihin.
Kyllä Katrille kulmuneineen oikes paikka on persut.
Marinin pölvästi savusti Kulmunin ulos kun ei taipunut minä itse valtiaan orjaksi.
Persuhöpötystä. Marin ja Kulmuni tulvat keskenään hyvin toimeen. Kulmuni sai maistaa omaa lääkettään, kun savusti tekosyillä Paateron ja Rinteen ulos.
Katri onkin nätti ja järkeväkin, tosin kuin kuiva veivikaula Marin.
Työmies taitaa jo sormiaan syyhistellä odotuksen tuskassa?
Minä sain sellaisen käsityksen Katri Kulmunista on että hän on kuitenkin viisas ja älykäs, eli ei täytä persujen kriteerejä.
Aika vaikeaan paikkaan hän vaan kepussa päätyi, ja kyvykkyys puoluejohtajana ei ainakaan minulle vielä auennut - siihen näyttöön ilmeisesti tarvitaan pidempi aika tai pidempi kehittymiskaari ja -kokemus.
Jos Kulmuni haluaa tulla eduskuntaan seuraavien vaalien kautta, niin puolue on perussuomalaiset, sillä en näe keskustan tulevaisuutta valoisana ja sieltä jatko pestille, olet varmasti maalaisjärjellä rakennettu, lämpimästi tervetuloa ovi on auki.