Loiri taas TV:ssä itkemässä

Loiri kiertää kaikilla kanavilla vollottamassa. Eikö muuta ohjelmasisältöä nykyään keksitä..
36<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Juu-ei.
Ällöttää.

Äänestä

Dementia ja aivoinfarkti aiheuttavat itkuherkkyyttä sekä luonteen piirteiden kärjistymistä.

Äänestä
  • Näyteltyä paskaa tollokansalle

    Äänestä

Melkoista ylilyöntiä MTV:ltä haalia tuolla terveydellä olevia vanhuksia ohjelmaansa. Melkoisia riskinottoa nuo tuollaiset syvästi tunnekuohuja aiheuttavat otot. Ovat sen verran sairaita jo nuo, sekä Loiri että Salminen että ei pitäisi tällaiseen korona- aikaan tuollaisia riskejä ottaa. Kummastakin näki, että otti kovin jo terveyden päälle. Törkeää hyväksikäyttöä.

Äänestä
  • Joo, nämä ei niin tuoreet tähdet vähän liikaa julkisuudessa

    Äänestä

Nämä itkijänaiset/miehet aiheuttavat myötähäpeää.
Monesti "itkemiset" on vain näyttelemistä.

Äänestä
  • Joko taas itketään pitää verot saada anteeksi

    Äänestä

  • Loirin itku spotifaihin heti. Kauan joutuu vielä odottamaan

    Äänestä

Itkun tihurtaminen on kuin orgasmi,
Katsoitteko samuli edelmanin naamaa? kun väkinäistä itkua pukkas

Äänestä
  • Jorma arvostelee itkun, Ei Huono!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jorma arvostelee itkun, Ei Huono!

    Itketään "tähtien " kanssa. Suomalainen tosi teevee paska tiivistettynä

    Äänestä

Yle maksaa hyvin, ja Loiri tietää hintansa.

Äänestä
  • Loiria tuputettu kaikkialla medioissa vuosikaudet. Liika on liikaa. Sisältöjohtajille tiedoksi

    Äänestä

Mikä on tv? Osta pöytäkone ja 24- 27 tuuman näyttö, avaa kone ja mene Youtubeen ja kirjoita hakuun mitä haluat katsoa. Kaikkea löytyy. Kirjoita vaikka "k2 summit". Vaaauuu!

Äänestä

Tosi ala-arvoisi lähetyksiä on turhan paljon TV kanavilla.

Äänestä
  • Olisin toivonut jouluaaton iltana tv: stä parempaa kuin koko illan lespo- Saaran kiemurtelua

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olisin toivonut jouluaaton iltana tv: stä parempaa kuin koko illan lespo- Saaran kiemurtelua

    Juu, oli tosi tylsää ja pashaa ohjelmaa ylellä. Joka joululaulu ohjelmassa samat Laulajat. Näyttäisivät välillä jonkun klassikko joulukonsertin oikeikeine laulajineen
    Niin kyllästynyt tuohon matkija-Saaraan.

    Äänestä

Ja yksi häiriintynyt käy täällä vollottamassa omia antipatioitaan.

Äänestä

Olen väsynyt jo katsomaan tätä lurppasilmää...

Äänestä

jospa loirolta on rahat loppu

Äänestä

Ettei vaan lapin kesästä jäänyt joku itikka tekemään tekoitkua kulahtaneen nahan sisään?

Äänestä
  • Loiri on ytodella ällöttävä itkuiikka.

    Äänestä

Se oli Ismo Alanko, joka määki koko joulunpyhät YLE:llä. Tauotta. Tienasi miljoonia eläkekassaansa. Lisäksi 60-vuotiaalle Ismolle ehdotetaan jo taiteiijaeläkettä.

Äänestä

Televisiotuotannossa on neljä päälinjaa joilla kerätään katsojia:
- Itkettäminen. Ohjelmassa pyritään siihen että osallistujat itkeä vollottavat mahdollisimman paljon (ja katsojat mukana).
- Rikoksilla mässäily. Ohjelmassa kerrotaan erilaisista tehdyistä aidoista rikoksista ja jauhetaan niiden taustoja.
- Älyttömyydet. Ohjelmaformaatti jossa ei ole päätä eikä häntää, pääasia että esiintyjät sekoilee mahdollisimman paljon esittäessään erilaisia rooleja. Katsoja saa heittää aivot narikkaan ja nauraa esiintyjille.
- Tirkistely. Erilaisia formaatteja joissa tehdään "tosi TV:tä" joko tirkistelemällä rikkaiden koteihin, tirkistellään porukan sekoilua suljetussa tilassa (mm. Big Brother), tai päivitellään huonosti kasvatettuja lapsia.
Kaikki formaatit ovat ensin keksitty muualla maailmassa ja sitten kopioitu Suomeen kun omaa ideointia ei enää ole Speden kuoltua.

Äänestä
  • On "valtion" tv-kanavia ja kaupallisia tv-kanavia. Kaupalliset kanavat saavat tulonsa esittämällä mainoksia joiden väli on täytetty "kunhan jollain ei kovin kalliilla" ja jota ihmisten oletetaan "kiinnostavan". Minun kohdalla tuo oletus on mennyt pahasti metsään minkä johdosta en ole käytännössä katsonut tv:tä vuosiin. Jotain tulee joskus katsottua viikonloppuisin eli Amerikan kovimmat keräilijät ja Myytinmurtajat ja elokuvia, tosin harvemmin arkisin 21:00 alkavia kun käytävä jo nukkumaan kun herännyt aikaisin ja aamulla taas noustava kuudelta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On "valtion" tv-kanavia ja kaupallisia tv-kanavia. Kaupalliset kanavat saavat tulonsa esittämällä mainoksia joiden väli on täytetty "kunhan jollain ei kovin kalliilla" ja jota ihmisten oletetaan "kiinnostavan". Minun kohdalla tuo oletus on mennyt pahasti metsään minkä johdosta en ole käytännössä katsonut tv:tä vuosiin. Jotain tulee joskus katsottua viikonloppuisin eli Amerikan kovimmat keräilijät ja Myytinmurtajat ja elokuvia, tosin harvemmin arkisin 21:00 alkavia kun käytävä jo nukkumaan kun herännyt aikaisin ja aamulla taas noustava kuudelta.

    Mä katon tvstä yleensä uutiset ja luontodokkareita sekä joitain brittisarjoja

    Äänestä

Ihme kommentteja...väsynyt katsomaan loiria...no miksi hemmetissä sitten katsot.

Äänestä
  • Vie katseluaikaa joltakin mielenkiintoiselta. Voisi mieluummin katsoa vaikka ruohon kasvavan.

    Äänestä

  • Loiri töllöön itkemään! Lisää Loiria, Lisää itkua!
    T. Mukana itkijä 😥😢😰

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Loiri töllöön itkemään! Lisää Loiria, Lisää itkua!
    T. Mukana itkijä 😥😢😰

    jokaisella kun on tunteet eikö he kaikki itke.Elämä on alussa ok,sitten vanhana itkettää voimatkin hiipuu,ei jaksa.Kaikista tulee vanhoja..kuoleman läheisyys,jännä tunne itse täytän 57v.Luovun monesta jo..

    Äänestä

Kaikkien miesten kuuluu nykyisin itkeä. Itkemätön mies on kuin kananmuna ilman suolaa.

Raatteentiellä oli suolamunattomia miehiä, koska he eivät itkeneet vaan ampuivat päin inhaa itää, kylmässä, kylmästi ja kyselemättä.

Äänestä

Kertokaas taas se spermaan liukastuminen siitä kirjasta...

Äänestä

Riittää jo Loiri. Kansa kurkkuaan myöten täynnä Loiria.

Äänestä

Katsoin Discovery Science kanavaa eilen koko päivän ja ei näkynyt Loiria koko aikana joten ei ole Loiri kaikilla kanavilla vollottamassa kuten väitit. Siis valehtelet kuin sika.

Äänestä
  • Loiri saatava kansainväliseen levitykseen. Loiri voi käydä pokkailemassa kansainvälisiä elokuva palkintoja. Kliffaa hei, x-paroni ja uunot niittävät menestystä maailmalla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Loiri kiertää kaikilla kanavilla vollottamassa. Eikö muuta ohjelmasisältöä nykyään keksitä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu