Miksi näin?
Siirretäänpä ajatus myös tänne Suomeen ja verratkaamme oloja vanhainkodeissamme ja vankiloissamme.
Vanhainkodeissa ryöstetään vanhuksen eläke ja hänelle jätetään n. 3- 4 € päivässä käyttörahaa. Vankilassa työeläke juoksee lyhentämättömänä pankkitilille.
Vanhukset eivät pääse vanhainkodeissa ulkoilemaan kuin satunnaisesti 2-3 x viikossa. Vankiloissa jokainen pääsee ulos tunniksi joka päivä; myös pyörätuoleissa olevat.
Vankilassa pääsee lääkärille jo seuraavana päivänä; myös hammaslääkärille.
Kirjastot ja kuntosalit ovat vankiloissa loistoluokkaa emmekä voi unohtaa kolmea lämmintä ateriaa päivässä. Kavereita on paljon ja vartijat ovat ystävällisiä jos niitä verrataan vanhainkotien ulkomaalaisiin vihamielisiin hoitajiin.
Vankilaan on tosin hyvin vaikeaa päästä. Lapsien raiskauksistakin tuomitaan vain pari kk ehdollista jos sitäkään. Tämä siksi koska vankilat pullistelevat näitä ulkomaiden raiskareita.
Japanissa vanhukset hakeutuvat vankiloihin.
0
56
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.141993Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161831534Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1491362Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt971308Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381188- 84928
Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49882Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.138813Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13807Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas126800