Babtistikirkon jumalanpalvelus 3.1.2021 televisiointiin. Saarnan pitämällä oli bleiserit alla vain todella avonainen v-aukkoinen t-paita. Ei hyvä. Tuollaista asua voit käyttää kesällä esim. luontokirkossa.
Jumalanpalvelus tilaisuutta täytyy kunnioittaa niin, ettei pukeudu miten vain. Muista Jari seuraavan kerran laittaa kauluspaita.
Muilla esiintyjillä oli myös nk .vapaat, mutta tilaisuuden arvoiset asut.
Jari, pukeudu asiallisesti !
Anonyymi
3
179
Vastaukset
- Anonyymi
Oletpas sinä pinnallinen ihminen, eikö sisäinen usko ole tärkeämpää kuin ulkokuori? Menetkö sinä kirkkoon vain koska saat tuijotella koristeita siellä?
- Anonyymi
MIkä ON luontokirkko??
- Anonyymi
Missä Baptistiseurakunnassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2774722Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452931Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k372899Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061694Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531- 621459
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222