Kun näkee tyhjäkatseisen Marinin mediassa, tai kuulee sen äänen.
Miten voi noin olemattomilla avuilla toimia pääministerinä. Ylimielisyys ja muiden aliarviominen heijastuu kilometrin päähän tuosta vihervassurista.
Miten voi noin olemattomilla avuilla toimia pääministerinä. Ylimielisyys ja muiden aliarviominen heijastuu kilometrin päähän tuosta vihervassurista.
Vastaukset 64
Vanhimmat
SDP;n Myrkynvihreän Vassarihallituksen tavoite on, Köyhät Kyykyyn.
Sama täällä. Kyllä on häpeällist Suomelle. Kun kerron jollekin ulkomaalaiselle olevani Suomesta niin he haukkuvat minut lyttyyn että miten olet päästänyt maasi tuollaiseen tilaan
Koko hallitus olisi täys vitsi, jos ei puhuttaisi maamme tuhoamisesta.
Oletko koskaan tavannut ulkomaalaista. Eivätkös persut sylje viiden metrin klimppejä kaikkia ulkolaisia kohtaan?
Valehtelet. Eivät ulkomaalaiset hauku suomalaista, kun hän kertoo olevansa suomalainen. Tämän tietää jokainen ulkomaalaisia oikeasti tavannut.
Mua alkanut oksettamaan kun se Huhtasaari joka petti muut opiskelijat kopioimalla Gradunsa on nyt Brysselissä isolla palkalla, eikä osaa muuta kuin huutaa!?
Ja Orpo taas on niin reppana pikkupoika kuin olisi karannut päiväkodista. Sekin oksettaa!
Mitä teen?
Väki vaihtoon vaan äänestämällä! Pääsivät jenkitkin eroon tosi-tv-tähdestä!
Ei varmaan ne matut jota te elätättä hauku, mutta kyllä ne Amerikkalaiset ja Britit jota minä olen tavannut halveksuivat suomen tyttöhallitusta
Haha. Huhtasaaren gradun kopiointi on Persujen miina, johon sinä astuit. Nyt tiedämme että sinä et ole ainakaan korkeakouluopiskelija. Se on sellainen korkeakouluopiskelijoiden sisäpiirijuttu
Kuolemantuomio heille
Kunpa saisin viettää edes yhden yön Marinin kanssa.
T. hetero naiskauneutta arvostava mies.
Ilmeisesti Sanna saa sut kiihottumaan!
Ei kukaan muu sillä tavalla kuin Sanna. Ihan sama missä kuulen tuon nimen, niin tulee heti mielikuva ja kauhea halu.
Marin on todella kaunis ja älykäs nainen.
Persuli on sairastanut koronan ja saanut jonkun kumman jälkitaudin. Perussa se varmaan ilmenee hallusinaatioina ja pelkotiloina. Ellei sitten ole pelkkää kiljukrapulaa. Esiintyykö ripulia ja käsien tärinää?
Ei johdu kiljusta eikä koronasta. Se on noudattanut Trumpin ohjeita ja vetänyt käsidesit naamaansa.
Kuulostaa yhtä epätoivoiselta kuin Anneli Jäätteenmäen epätoivoiset selittelyt.
Mikään ei kelvannut.
Nyt Marin pölpöttää samat puheet kerta toisensa jälkeen ja kaikki kelpaa.
Sellaista on politiikka.
Parasta ykkösluokkaa Urpilaisen kanssa mitä demareilla on tarjota, muistattehan täti tiukan. :)) https://www.youtube.com/watch?v=lyOHff7kU6Y&ab_channel=melkoinenkayttaja
Minä kuuntelen ja katson häntä yleensä jo valmiiksi vessassa. Suosittelen...
Olen kuulut että on nk. "pöntöllä käteen vetäjiä". Taitaa pitää paikkansa.
Siltähän tuo vaikuttaa, kun kertoo menevänsä vessanpöntölle katselemaan ja kuuntelemaan Sannaa.
Oksentele vapaasti! Marinilla ja hallituksella on kansan luottamus. Lukuunottamatta kateellisia perSSuja.
Paljonko viherpunakaartin puoluetoimisto maksaa sinulle, kun käyt joka keskustelussa lykkäämässä väliin nuo typerät ja sairaat persujuttusi?
Tuota luottamusta ei ole vaaleilla mitattu joten ei pidä paikkaansa
Mutta Persut on suurin ja suosituin puolue vaikka sitä ei olekaan mitattu vaaleissa. Näin tuolla toisessa ketjussa ketjun avaaja tietää kertoa.
No+eipä+tuo+ollu+vaaleissa+kaukana...oliko+0.2%+ero+suurimpaan...eli+juu...persujen+suosio+on+mitattu+myös+vaaleissa.
Seuraavissa+onkin+sitten+se+suurin
Minä minä minä Marin.
Marinin ihailu ja kehuminen johtuu vain kansan tyhmyydestä.
Totta. Kansalaiset ovat tyhmentyneet hälyttävästi. Ja se näkyy vaalien tuloksessakin. Ulkonäön tai julkkisstatuksen mukaan äänestetään ehdokkaita, sitten näitä tyhmyreitä istuu isolla palkalla 4 vuotta mitään tekemättä ja asioista mitään älyämättä.
Marinin suuri suosio esimerkiksi seuraavaksi presidentiksi johtuu kansan tyhmyydestä ja Halla-ahon pieni kannatus samassa kyselyssä johtuu kansan viisaudesta.
Kuin kuoleman enkeli !
Demarit ei kysele pätevyyksiä eikä kokemusta. Sen se on näköistään politiikka aitten.
Pääasia että on kaunis ja vetoaa naistenlehtiin.
Demarit ovat pinnallista väkeä jolle kaikenlainen muovinen hömppä on in.
Eikä vihreät. Ylioppilaskin muuttuu professoriksi.
Joo, jos tarpeeksi kauan jankuttaa, niin kaikki alkaa uskoo et on professori.
"Demarit ei kysele pätevyyksiä eikä kokemusta."
Toisin on Perussuomalaisilla. Yhdelläkään muulla puolueella ei ole esimerkiksi EU-parlamentissa niin päteviä ja kokeneita edustajia kuin Perussuomalaisten Eloveena-tyttö ja Jaloviina-poika.
Pomo on tohtori, Purra lukenut valtiotieteitä ja on maisteri. Meri on korkeastikoulutettu. Kyllä nämä kaupan myyjän voittaa
Saihan Sannukka rämmittyä yliopiston läpi jo kymmenessä vuodessa. Kertoo älykkyydestä
Kuten Husu Hussein ja al-Tae
"Ylimielisyys ja muiden aliarviominen heijastuu kilometrin päähän tuosta vihervassurista."
Persujahan sorsitaan aina, muita ei niinkään.
Ei voi kyllä kehua nykyhallitusta. Täytyis saada ihan erimiehet puikkoihin niin alkais tapahtumaan.
Onko Suomessa ollut joskus sellainen hallitus, jota sinä olisit kehunut?
Taas tämä pääministeriksi kutsuttu, omaan napaansa tuijottava tyhjäpää on päästänyt suustaan, että hallitus ei voi lainsäädännön takia tehdä kaikkia haluamiaan koronatoimia. Äärimmäisen tökerö, täysin paikkansa pitämätön väite!
Totta kai, jos nykyinen lainsäädäntö ei riitä, lainsäädäntöä voi ja pitää muuttaa niin, että sen puitteissa voidaan tehdä tarvittavat toimenpiteet koronan kaltaisen, kansalaisten hengen vaarantavan tartuntataudin tukahduttamiseksi. Jo keväällä lupaamaansa tartuntatautilain muutosta Marin/hallitus ei ole vieläkään saanut aikaiseksi. Muutokseen voitaisiin sisällyttää mm. mahdollisuus maskipakon määräämiseen.
On käynyt täysin selväksi, että punainen pääministerimme ei välitä ihmisten turvallisuudesta ja terveydestä. Omaa osaamattomuuttaan pm verhoaa jatkuvasti koronaepidemialla, jonka haluaa rehottavan edelleen.
etkös ole kuullut perustuslaista? Yleensähän lakiesitykset kaatuvat, jos kaatuvat, perustuslakivaliokunnan lausuntton. Perustuslakiin tehtävät muutokset sitten taas vaatisivat 5/6 enmmistön.
Ymmärrän tietenkin vajavuutesi, olethan persu, rautalangasta: jos on lusikalla persulle annettu, ei häneltä voi kauhalla vaatia.
Ai että ei voi edes yrittää kun on mahdollisuus yrityksen epäonnistumiseen? Tyhmintä ja pelkurimaisinta mitä oon kuullu pitkään aikaan! :D
Hallitukselta ei ole tullut yhtään aloitetta eduskuntaan tuohon liittyen!
Kiva kuulla että änkyrä persua oksettaa. Hajoa siihen..
Just, ihan vihervassari mentaliteettia, henki vaan pois. Ja antaa koronan riehua...
Kannattaisikohan sinun käydä kallonkutistajalla?
Oletko kenties raskaana tai sitten vaan persu.
Kumpaakaan ei välttämättä heti itse tiedosta.
PM oli lukenut HS:stä ,että rokotukset ei oikein etene.
Kertoi siitä sitten kansalle.
Velkapieru pääministeri jakelee oppeja viisauksia omassa katkussaan, pier pier pier. Maksukykyyn nähden Suomellakin velkaa jo riittävästi että voidaan teoriassaväittää sen olevan anteeksi annettu kokonaisuudessaan Suomen eniten tästä hyötyvälle hallinnan kolmannelle sektorille mutta Suomessa 1,5 miljoonaa joiden taloudellinen on rajussa luisussa rapa köyhyyteen.
Tähän ongelmaa ratkaisemaan tarvitaan enää vihervaspunapiipertäjien äänestämänä Juha Sipilä 2 joka ryhtyy jälleen uudestaan rakentamaan velatonta Suomea hinaamalla kotitaloudet hirteen !
Suomessa 1,5 miljoonaa joiden taloudellinen KOHTALONSA OSA on rajussa luisussa rapa köyhyyteen.
"etkös ole kuullut perustuslaista? Yleensähän lakiesitykset kaatuvat, jos kaatuvat, perustuslakivaliokunnan lausuntton. Perustuslakiin tehtävät muutokset sitten taas vaatisivat 5/6 enmmistön.
Ymmärrän tietenkin vajavuutesi, olethan persu, rautalangasta: jos on lusikalla persulle annettu, ei häneltä voi kauhalla vaatia."
Diibadaaba osastoa, tod.näk. Marinin avustajakunnan kyhäämä kommentti.
Tartuntatautilain muutos piti Marinin mukaan olla valmiina viimeistään viime syksynä, ei ole vieläkään. Marinin porukalla ei ole oikeusopillista tietämystä ja osaamista, jotta hallitus voisi antaa perustuslain vaatimukset täyttävän lakiesityksen tartuntatautilain muutokseksi eduskunnalle. Niinpä sitten perustuslakivaliokunnan on palautettava laki valmisteluun.
Siellä se sitten on tunareitten jemmaamana STM:ssä, joka on kieltäytynyt oikeusministeriön sille tarjoamasta avusta. Jiihaa! Useat oikeusoppineet ovat todenneet, että tartuntatautilain muutos siten, että se mahdollistaisi esim. maskipakon määräämisen, on täysin mahdollista perustuslakia rikkomatta.
Aikaa tähän on ollut viime helmi-/maaliskuusta lähtien. Marin on kuitenkin nähnyt paremmaksi lomailla pitkän kaavan mukaan niin kesällä kuin nytkin, suomalaisten terveys ja hengissä pysyminen ei kiinnosta.
" Useat oikeusoppineet ovat todenneet, että tartuntatautilain muutos siten, että se mahdollistaisi esim. maskipakon määräämisen, on täysin mahdollista perustuslakia rikkomatta."
Useat oikeusoppineet ovat olleet toista mieltä. Persuissa ei näitä oppineita ole, mutta vastustavat silti kaikkea lainsäädäntöä kaikissa valiokunnissa missä istuvat ja salissa, kuuluu harrastamaansa populisimiin.
En ole persu enkä mitenkään muutenkaan poliittisesti sitoutunut. Väitteesi, että persut vastustaisivat kaikkea lainsäädäntöä, on väärä. Lapsellista demupopulismia.
Luulisi kuitenkin vassaria kiinnostavan, että Martin Scheinin on jopa esittänyt valmiin tartuntatautilain muutoksen, löytyy twitteristä.
Miksihän sinä et ole pääministeri?
Terhi Kiemunki on monesti nimetty persujen kauneimmaksi...
Niin, eihän se kylmä katse oikein ilahduta mieltä. Katsoo kuin keritsimillä.
Toinen hallituksen krokotiilinkatseinen on Ohisalo. Kolmas Tytti.
Jäätäviä ilmeitä noilla eukoilla, eikä ne ilmeet tiedä mitään hyvää tälle kansalle. Ei lempeyttä nimeksikään noilla ihmisillä katseessa, ei rakkautta omaa kansaa kohtaan. Terroristeja kohtaan kyllä. Silmien sanotaan olevan sielun peili.
Mene hyvä ihminen lääkäriin, jos tuollaisia oireita on. Suosittelen psykiatria.
Hallitus jättää säännönmukaisesti noudattamatt perustuslain sille ensisijaisesti määrämän tehtävän eli kansalaisten turvallisuuden ja terveyden takaamisen.
Turvallisuutemme ei meinaa tälle hallitukselle yhtään mitään .