https://www.laukonkartano.fi/konsertit/
Kausilippu on varsin arvokas verrattuna aiempiin, mutta näyttäisihän siellä olevan rahalle vastinetta ja monipuolisia esiintyjiä taas kerran. Lipunmyynti alkaa 4.1.2021.
Laukon kesäkonsertit
10
856
Vastaukset
- Anonyymi
Koronarajoituksien takia jätän kausilipun ostamatta.Ei tiedä saako hyödynnettyä jos valtiovalta laittaa koko suomen kiinni ensi kesäksi tilaisuuksilta.On tämä vaan niin epävarma tilanne asennoitua tulevaan.
- Anonyymi
Itse en usko, että ensi kesänä kiellettäisiin ulkotapahtumat. Joitain rajoituksia ja vahvoja suosituksia varmasti vielä on.
Festivaalit pidetään ja Laukon kesästä tulee varmasti hieno. Hyvä niin, koska toista menetettyä kesää kukaan ei jaksaisi. Onneksi Laukossa riittää uskoa ja julkistivat ohjelman näin ajoissa. On jotain mitä odottaa.
Ensi kesää odotellessa. Päiväkin on joka aamu hieman edellistä pidempi. Hyvä tästä tulee.- Anonyymi
Vain hullu menee ehdoin tahdoin konsertteihin ym missä porukkaa kuin vilkkilässä kissoja jos vähääkään järkeä suojella terveyttään .Tämän sakin takia koronasta ei päästä eroon koskaan. Oli ne konsertit sitten ulkona tai sisätiloissa. Maalaisjärki puuttuu tyystin vaikka ollaankin maalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vain hullu menee ehdoin tahdoin konsertteihin ym missä porukkaa kuin vilkkilässä kissoja jos vähääkään järkeä suojella terveyttään .Tämän sakin takia koronasta ei päästä eroon koskaan. Oli ne konsertit sitten ulkona tai sisätiloissa. Maalaisjärki puuttuu tyystin vaikka ollaankin maalla.
Rahastus tuotteissa aivan järkyttävää. Rosvouksellakin on raja!!! Ei kiitos enään
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rahastus tuotteissa aivan järkyttävää. Rosvouksellakin on raja!!! Ei kiitos enään
Täytyyhän kartanon omistajienkin jollain tuloilla elää se aika vuotta kun rahasampo on pysähdyksissä,ei tavalliset pulliaiset sitä vain tajua.
- Anonyymi
Joko on peruttu?
- Anonyymi
Jotkut on laumaeläimiä, eikä osaa itse tehdä oman olonsa hyväksi mitään. Nauttikaa kiireettömyydestä . vapaudesta. maalaismaisemista , itsenäisyydestä, valita mitä minä teen kesällä .Vain mielikuvitusta peliin niin kyllä tekemistä löytyy eikä aina tarvitse olla valmiissa pöydässä ja laumassa. Kumma kun ei tajuta että nyt on Korona aika ja kaikki turha laumailu stop. Kyllä se Laukon kartano pystyssä pysyy korona ajan yli ilman bileitänsä.
- Anonyymi
Osoite on nykyään
https://laukonkartano.fi/keikat/ - Anonyymi
En enää aio maksaa samanlaisesta määkimisestä mitä tänään sai kuulla. Tulipahan sekin Vesilahtelainen luxus koettua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam16511241Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu496461Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö584684Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju644557K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon804498Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko754072Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta973823- 863492
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1623371Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä183246