itse ostan olutta ja savukkeita.tänään kevyttä tissuttelua noin 12 purkkia ja savuke palaa kokoajan.
tänään on tilipäivä.mitä ostat?
18
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Asumistuki vain saapui tänään. Työmarkkinatuki maksetaan to 7.1 vasta ainakin itselleni.
- Anonyymi
voihan asumistuella ostaa myös olutta.ei ne kaupassa kysele kenen tai mitkä rahat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
voihan asumistuella ostaa myös olutta.ei ne kaupassa kysele kenen tai mitkä rahat.
Asumistuki on tarkoitettu vuokraan.
- Anonyymi
Minulla kans työmarkkinatuen maksu 7.1. Vaikka jo 1.1. Sain jättää netissä työttömyys ilmoituksen.
Asumistuki on tullut toki tänään mutta se on mennyt suoraan vuokranantajalle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asumistuki on tarkoitettu vuokraan.
voi sillä silti olutta ja savukkeita ostaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
voi sillä silti olutta ja savukkeita ostaa.
Ei voi. Itse en polta enkä juo alkoholia. Asumistuki on asumiseen ja piste.
Kumpa sinulta saataisiin tuki pois, koska et ilmeisesti käytä sitä niinku se kuuluu. Oma on asiasi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei voi. Itse en polta enkä juo alkoholia. Asumistuki on asumiseen ja piste.
Kumpa sinulta saataisiin tuki pois, koska et ilmeisesti käytä sitä niinku se kuuluu. Oma on asiasi.ihan hyvin voi välillä asumistuella ostaa olusia ja savukkeita.savuke palaa muuten kokoajan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ihan hyvin voi välillä asumistuella ostaa olusia ja savukkeita.savuke palaa muuten kokoajan.
Onnea sinulle keuhkojen pilaamiseen. No, maksat ainakin verot suomeen, Kiitos.
- Anonyymi
Sama homma tt tuki tuli ja olutta ostin laatikon ja tupakkia. tänään olutta 16purkkia ainakin ja tupakki käryää koko ajan. Kippis
- Anonyymi
Kyllä on tyhmää touhua.Alhoholiin ja tupakkaan tukirahat.
- Anonyymi
Juu, niin on tilipäivä mutta olen ollut niin kiltti koko viime vuoden että KEVA antoi rahat jo ennen joulua jotta voisi ostaa hienot joululahjat ja hyvät jouluruuat. Nyt ei tullut lainkaan rahaa tilille.
- Anonyymi
Kenellä nyt edes tekee mieli mitä kaljaa kun uudenvuoden vaihtuessa hörppi.Tyhmää ostaa tukirahoilla kaljaa.
- Anonyymi
jokapäivä olutta ja savukkeita.olutta noin 12 purkkia vähintään.savuke palaa myös ihan kokoajan.
- Anonyymi
Mitä järkeä joka päivä tai jos hrppii niin puuhastelee jotain. Jos joka päivä hörppii niin uni häiriintyy. Ota enemmän että tulee haimatulehdus. A-klinikalle kipin kapin ja alkaa raitistuun.
- Anonyymi
Mones olut purkki sulla menossa että mones tupakki käryää? Itellä 16purkki menossa laatikon ostin tänä olutta jabtupakki käryää koko ajan sisällä poltan kun ei parveketta oo. Kippis
- Anonyymi
Viikon päästä saan työttömyysrahat vasta. Olis kyllä rahaa ostaa kaljaa mutta tipaton tammikuu päätin pitää ja pitää venepaikka maksaa tässä kuussa 224 euroa niin se on sitten maksettu ja siitä ei tarvii huolehtia. Saan toki sen 224 euroa takas myymällä kalaa keväällä koska siikaa tulee varmasti ja kesällä paljon ahvenia toivottavasti.
- Anonyymi
ei mitään tipattomia kannata pitää.olutta vaan ja savuke palaa kokoajan myös koko tammmikuun.kippis.
- Anonyymi
Eilen keno kasissa oli 7 oikein. Todella lähellä oli 5000 euron voitto koska se vika numero meni ihan viereen, sain kuitenkin sata euron voitonmut harmitti todella paljon ettei tullut 5000 euroa. 2016 voitin 30 tonnia kenosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4703229Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1482334- 1352172
Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel321660Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71565Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2111395Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1771384- 91152
- 571116
Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien10959