Mitä jäi mieleen 2020?
Vuosi 2020 on nyt historiaa.Mitä jäi mieleen?
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Korona korona korona...
- Anonyymi
aktiivi mali 2.
Hei tonttu-ukot hyppikää, nyt on riemu raikkaihin aika!
Hei tonttu-ukot hyppikää, nyt on riemu raikkaihin aika!
Hetken kestää elämää, sekin synkkää ja aktiivi 2, ikävää
Hei tonttu-ukot hyppikää, nyt on riemu raikkaihin aika!
Hei tonttu-ukot hyppikää, nyt on riemu raikkaihin aika!
Hetken kestää elämää, sekin synkkää ja te, typ ikävää
Hei tonttu-ukot hyppikää, nyt on riemu raikkaihin aika!
Hei tonttu-ukot hyppikää, nyt on riemu raikkaihin aika!
Hei tonttu-ukot hyppikää, nyt on riemu raikkaihin aika!
Hei tonttu-ukot hyppikää, nyt on riemu raikkaihin aika! - Anonyymi
Köyhille maksettiin koronalisää.
- Anonyymi
Demarihallituksen tunarointivuosi on 2020 !
- Anonyymi
Korona ja sama näyttää jatkuvan. Menen nyt talviunille ja heräilen juhannuksen maissa, joten bye, bye...
- Anonyymi
Korona sitä tätä tuota.
Korona siellä täällä tuolla.
Koronasinne tänne tuonne. - Anonyymi
Korona tietty jää mieleen päälimmäiseksi. Kiva vuosi oli tuo 2020, helppo kirjoittaa ja tein paljon polttopuita, niitä on varastoissa pitkäksi aikaa. Kesällä tein kattoremonttia niillä helteillä ja syksystä oli hyötyliikuntaa harrastamassa poimin aika paljon pakastimeen mustikoita ja hieman puolukoitakin, vadelmaa tuli myös poimittua. Loppusyksyä ja alkutalven oli metsässä raivuulla, hyötyliikuntaa sekin ja pientä hanketta. Monta hehtaaria raivasin tutulle metsänomistajalle taimikoita. Rauhalliseen tein 2-3 tankillista polttelin päivässä ja hienot kelit oli, niin tosi mukavat muistot jäi loppuvuodesta.
Ihan hieno vuosi, kerran jouduin käymään vaimoni kanssa koronatestissä, kun määrättiin. Tulos oli kuitenkin negatiivinen.
Vanhempi tytär sai ajokortin, opetusluvalla hoidettiin homma, asensin autoon käytettynä hankitun opetuspolkimen.
Ei tämä vuosi 2020 mikään kauhea vuosi meillä ollut, paljon oli hyvää, vaikka ei päästy juuri tapailemaan kavereita ja sukulaisia. Sukukokousta piti järjestää, mutta peruttiin se ja siirrettiin parempaan ajankohtaan. Paljon soiteltiin puhelimella ja läheteltiin viestejä messengerillä. Ja facebookissa on kaverit olleet aktiivisia, eli jotain hyvää koronasta.
Huomenna taas aamupuuron päälle itse poimittuja mustikoita, otin juuri sulamaan niitä pakastimesta. Mikä on köyhän elellessä lämpimässä, kun on polttopuita millä lämmittää!
syrjäseudunasukki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Henkirikos Tohmajärvellä
En ole paikkakuntalainen joten jääköön arvailut tekijöistä sikseen, vaikka tiettyyn suuntaan ne on syytä yhdistääkin.. Poliisi sai lauantaina aamuyöl483130Halla-aho: Emme halua, että punavihreä hallitus jatkaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007761119.html Alkaa olla nykyhallituksella lopun ajat.2593123Miksi Helmi ja Julia haluavat lehden kanteen?
Itseään paljon vanhemman miehen kanssa? Dannyn ”tyttöystävä” Helmi Herra Ylpön ”tyttöystävä” Julia. Onhan näitä ollut kautta aikain. Muutama vuosi kun381964