Persut Venäjän etua ajaa
Persut ovat politikoineet ja valinneet puolensa Venäjän rinnalla, Suomen ja suomalaisten etu persuilla on jäänyt taka-alalle.
Persut eivät halua läntisen Euroopan seisovan Suomen rinnalla, koska se olisi Kremliä vastaan. Persut seisoo myös Venäjän rinnalla Euroopan Unionissa Salvinin ja LePenin ryhmässä, ryhmä on venäjämielinen.
Asiallista keskustelua T: Kokoomuksen äänestäjä.
34
54
Vastaukset
- Anonyymi
Juu , iliman muuta , mitäpä muuta kuuluu ?
- Anonyymi
Kaikki, jotka vastustavat Suomen nato-jäsenyyttä, ovat potentiaalisesti Venäjän kätyreitä.
Kaikki, jotka vastustavat Suomen ilmavoimien modernisointia vaatimalla
- nykyistä vähemmän hävittäjiä tai
- parasta vaihtoehtoa huonompia hävittäjiä
ovat varmasti Venäjän kätyreitä. - Anonyymi
Persut vaativat eduskuntavaalien alla hävittäjien määrän merkittävää vähentämistä.
- Anonyymi
Kenen leipää syöt, sen lauluja laulat...
- Anonyymi
Rahaa on!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kenen leipää syöt, sen lauluja laulat...
syöt siis venäläistä limppua?
- Anonyymi
10 Eurofighteriä riittäisi ilmatilan valvontaan.
- Anonyymi
Voisko vielä täsmentää mitkä ovat ne Venäjän edut? Väite on täysin epäuskottava ilman mitään tarkempia perusteluja
- Anonyymi
"Näin nämä asiat koetaan."
- Anonyymi
Venäläisiä tyttöjä 😍😍😍
- Anonyymi
Avaus on todella ajankohtainen, sillä Suomen turvallisuus tekijät tulee selvittää. Kun eduskunnassa on persujen tapainen puolue, kuten persut on, pitää kriittisesti suhtautua Suomen turvallisuus tekijöihin.
Persuthan on puolue, joka toimii kyseenalaisessa unionin ryhmässä, jossa ei Suomen ja suomalaisten etu ole ensisijainen, valitettavasti.- Anonyymi
Avaushan oli täysin asiaton, joten mitään keskusteltavaa ei ole.
"Kun eduskunnassa on persujen tapainen puolue, kuten persut on, pitää kriittisesti suhtautua Suomen turvallisuus tekijöihin. "
Kyllä on vielä paljon opeteltaa Suomen kielessä tällä pikku putinistilla ;) - Anonyymi
Avaaja siis uskoo Venäjän miehittävän Suomen pian, vasemmiston pyynnöstä.
- Anonyymi
Faktaa.
- Anonyymi
Persut toimii unionin ryhmässä, jota voi hyvin kutsua suomivastaiseksi ryhmäksi.
- Anonyymi
Onko persujen pölitiikka Kremlin politiikkaa, siltä se näyttää.
- Anonyymi
Venäjää taas vaihteeksi , demareilla kotikaipuu isänmaahansa .
- Anonyymi
Merkel saksasta oli soittanut putinille rokote hankinnoista.
- Anonyymi
Äänestin asiallisia Soinin persuja, mutta tähän venäjämieliseen Halla-ahon porukalle en aio antaa ääntä. Miksikö ? Koska persuille annettu ääni menee Putinille.
- Anonyymi
Putinin jakama Korkeimman ystävyyden mitalit meni Demareille.
Eiköhän se kerro kaiken tästä kremlin apupuolueesta. - Anonyymi
Äänestit Jabba Huttia äänestinkö muuten minäkin joskus muinoin.🤔
- Anonyymi
Mä äänestän kokoomusta.
- Anonyymi
ja tulet kertomaan sen persu-palstalle?
Joillakin ei tuo ajatus vaan toimi ;D - Anonyymi
Orpo petturia 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Igorin grammari soittaa moskovasta saatu levyä yhtä uraa pelkästään ;DDDD
- Anonyymi
Demarit Venäjän etua ajaa
Demarit ovat politikoineet ja valinneet puolensa Venäjän rinnalla, Suomen ja suomalaisten etu demareilla on jäänyt taka-alalle.
Demarit eivät halua läntisen Euroopan seisovan Suomen rinnalla, koska se olisi Kremliä vastaan.
Demarit seisoo myös Venäjän rinnalla Euroopan Unionissa putinistien ryhmässä, ryhmä on venäjämielinen.
Asiallista keskustelua T: Demarien äänestäjä.- Anonyymi
Minäkin vanhana kommarina haluan vain asiallisesti tietää milloin Suomi liitetään Venäjään.
Mieluiten jo vappuna niin pääsee hakemaan hakaniemen torilta sen perinteisen vappusatasen. ruplina.
- Anonyymi
Persut ovat politiikallaan selkeästi tuoneet esille, että Venäjä on persujen liittolainen ja persujen kaipuu Varsovan Liittoon on ilmeinen.
- Anonyymi
Kun on selkeästi toteen näytetty Ssuomi vastainen persupolitiikka, herää kysymys, saavatko persut korvausta Kremlistä.
- Anonyymi
Onhan se käsittämätöntä, että persuille ei suomalaisuus ole mitään kun persut venäläistä Eurooppaa Unionissa.
- Anonyymi
Parempi Venäjä ,kun Islam,Turkki,ja Afrikka joiden orjaksi ja orjuuteen
EU tavoittelee monikulttuurisuudellaan .Englanti heräsi ajoissa. - Anonyymi
Persujen tie kohti venäjää vie.
- Anonyymi
Oma näkemykseni on, että jokaisen puolueen tulisi ajaa Suomen ja suomalaisten etua. Miksi tämä ei mene persujen kaaliin ?
- Anonyymi
Persut vaan eivät aja Suomen etua. Hyvin voi mm. Euroopan Unionin persujen ryhmää katsoen, kenen leipää persut syö, no Kremlin.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Liikenne topissa
Mitäs liedenpohjassa tekeillä ku kuus kutosen liikenne katkaistu..poliisioperaatio4012725Naisen vessakäynti suhteen alussa
Mä olin ihastukseni kaa viettämässä viikonloppua. Eka kertaa yövyin miehen luona. Toisen yön jälkeisenä aamuna mulla meni vatsa aivan sekaisin. Oltiin18811875Maisa se jaksaa valehdella
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/28acb452-15ff-470d-80c3-511ad69abec0 Taas on syytön, taas on todisteita jotka jossain vaiheessa paljastaa Ma2477873- 195346
Karanteenimääräyksiä rikkovaa ei rangaista.
Ulkomailta tuleva koronatartuttaja saa Suomessa liikuskella ja juhlia estoitta. Omantunnon kysymys on noudattaako karanteenimääräyksiä toista on mones1943199