Mistä saisin ostaa Taksi Helsinki nahkatakin Kadehdin niitä aina kun näen Taksi Helsingin kuskilla sellaisen. Olen nyt säästänyt 8 vuotta ja toivottavasti säästämäni rahat alkavat riittämään. Jos ei riitä niin joudun ostamaan sellaisen ruman tikkitakin mitä Veho antaa kaupanpäälle kun sieltä ostaa Mersun.
Taksi Helsinki nahkatakki
Anonyymi
831704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 83
Vanhimmat
Niitä jaetaan vain harvoille ja valituille, sori.
Niin. Niitä jaetaan vain kaikkein kovimmille munkinsyöjille.
Jakomäessä kaikki ennallaan.
Hyvä homma. Ei sinun kuitenkaan jokaiseen ketjuun tarvitse komnentoida Jakomäen tilannetta vaikka siellä asutkin.
Tais trolliin osua, upposko?
Mikä osui ja mikä upposi? Varman tiedon mukaan sinä toimit veturina viikonloppuna suhareiden saunaillassa joten sinuun ainakin "upposi" ;)
Suharit mainittu sekä kirjoittajan kierot fantasiat. Jakomäessä kaikki ennallaan.
Tori.fi
Kolme myynnissä
Nahkatakki näyttää tosi hyvältä kun sen käsittelee liukuvoiteella.
On koomisen näköistä kun suharit painivat keskenään liukuvoiteella voidellut nahkatakit päällään. Liukuvoiteen tuoksu saa jokaisen suharin himot heräämään joten paini päättyy joka kerta taksin takapenkillä tapahtuvaan "purkautumiseen".
Ihanaa.
Liukuvoiteen tuoksu voittaa jopa munkin tuoksun hetkeksi.
Nyt heräsi kiinnostus, kun useammassakin jutussa taksareiden liukkarin käytöstä puhutaan, mutta miksi se nahkatakki pitää käsitellä liukkarilla... siksikö, ettei siellä tolpalla painiessa saa kunnon otetta,🤔
Nahkatakki näyttää kiihottavammalta kun se on käsitelty liukkarilla. Liukastettu nahkatakki toimii esileikkiä kun ei ihan heti pääse asiaan vaan otteet lipsuu mutta kiima kasvaa. Wetsendin kuski tietää nämä.
Mulla on nahkatakki mistä puukko ei mee läpi.
Mutta ei housuja. Nehän olisivat vain tiellä kun sinä ja muut suharit pidätte kolmatta tuntia kestävää taukoanne huoltoaseman miestenvessan kopissa.
Äidilläsi kuulemma on sellainen. Aikoinaan takin sai, kun oli maannut 500 kuskin kanssa, takki selän alla. Ymmärrän hyvin miksi sellaisen haluat, onhan joku kuski sinunkin isäsi.
Jahas. Valetaksiako sitä ollaan perustamassa ja rekvisiitta kaipaa viimeistelyä? :)
Vieläkö saisi Taksi Helsinki nahkahousut.
Onko niissä halkio persvälissä?
Ne saisi olla pakaroista sopivan tiukat.
Ei mutta ns. Takaluukku. Helpottaa paskaamista ja anaaliseksiä.
Helpompi myös istua anustappiin.
Tolppa-apinalla tylsää?
hyi helvetti onneks ajan taksilla vaan ulkomailla
Keskustelun taso kuvataa erittäin hyvin erää tunnetun ammatin harjoittajien mieltymykisä he t håjaamaan kaikkia jitka ei haluu maksaa liinaa heille
Mulla ois myynnissä yksi Taksi Helsinki nahkatakki jossa logot selässä ja eturinnassa, koko taitaa olla XL, mulle liian iso. Voit soittaa 040 4121700 jos kiinnostaa. T. ile
Vielä jos saisi samaan takkiin Kaalimadon logon niin tietäisivät että käytössä on Kaalimadon liukuvoiteet.
Kerran pääsin salaa nuolaisemaan tällaisen nahkatakin niskahikeä, kun eräs syyskesän päivä matkustin Taksi Helsingin autolla ja kuski oli jättänyt nahkatakkinsa takapenkille.
Taisi olla pikantti jälkimaku? Munkinpaistorasvan eltaantunut maku.
Maku oli niin myskinen, että erektio ei laantunut viikkoon.
Ne on upeita nahkatakkeja. Hyvin miehekkäitä ja se logo on ihana.
Mulla rupee stondaan.
Tolppaapina Jakiksesta
Mie vemppasin mun enon taksitakkiin. Teki höpöö.
Hyvät nuuskut siäl hikisessä kainalossa marinoidut ajokortit ja muutki. Villu kum seisos kovasti. Vaiks ajasin rekkaa Vennäälle.
Kannattaa omistaa nahkatakki sillä välillä tilauksissa on nahkatakkivaatimus. Eräästä kohteesta tulee säännöllisesti hyviä tilauksia ruotsinkielentaitoiselle nahkatakkiin pukeutuneelle mieskuljettajalle, sellaisia joiden tipeillä elää jo viikkoja.
Tuleeko ne Wetsendistä?
Ei kun Etsgendistä.
Kun minulle on tullut näitä keikkoja niin vastassa on vain ollut vanhoja irstaita ukkoja, jotka ovat yrittäneet houkutella kaikenlaiseen kyseenalaiseen lahjomalla rasvaisella ruoalla ja sokerikuorrutetuilla munkeilla. Fyrkkamiehiäkään eivät ole olleet!
Välittääkö WetSend nykyään ne parhaat keikat? Miten pääsen osingoille?
Joskus on erikoistoivomuksena että suharilla olisi myös mustat nahkahousut.
Käykö mokkanahkaiset hapsuhousut?
pitää olla ajannu vossikaa 30vuotta et on oikeutettu nahkatakkiin.sä saat sen kun jaksat ajaa 72vuotiaaksi. lupaan sen.
osta joltakin eläkeelle lähtevältä autoilijalta taksi palvelusopimus nahkatakki jojku vois myydä kokopaketin uuden karheamb 39000e palvelusopimus 26000e ja ht osake 8000e nahkatakki 250e malli 1985v.73000e saisit kokopaketin .
Tällä hetkellä palvelusopimuksien hinnat on todella matalia. Alan tulevaisuudennäkymät on aika heikot. Onnea niille, jotaka kerkesi rahastamaan myymällä ennen koronaa.
Tuo nahkatakki kiihottaa eikä ku kiinnostaa. Vielä kun olis siihen sopivat nahkahousut.
Oliko tuo vuoden 1985 nahkatakki se Karl Lagerfeldin suunnittelema? Voi olla paljon arvokkaampi kuin 250 euroa.
Tori.fi sivuilla näyttää olevan myynnissä Lähitaksi palvelusopimus hintaan 14000 €. Ollut siellä jo reilun kuukauden eli ei ihan hirvesäti ole kysyntää tällä hetkellä.
Onko nahkatakkia ja tuleeko keikkaa Wetsendistä?
Vaihtuu käytettyyn nahkatakkiin päittäin.
Sain keikan vakioasiakkaaltani Kiholta. Mentiin Lucy in the Skyhyn lounaalle ja kyllä kollegat Keilaniemen taksiasemalla olivat kateellisia! Kuulin kuinka selän takana jupistiin "Onko toi se Wetsendin jätkä" johon nuhjuiseen harmaaseen silkkipusakkaan pukeutunut jätkä vastasi "Nimenomaan toi on se Wetsendin jätkä!".
Kerrankin osuivat naulan kantaan!
Onko sinulla nahkatakki ja nahkahousut?
Löytyy tyköistuva nahkapuku ja tummansininen bandana vasemmasta takataskusta. Niistä tunnistat Wetsendin miehen.
Ihanaa. Juuri tuota olen etsinytkin.
Onko vielä viiksetkin kaupanpäälle? Sellaiset pornoviikset?
Löytyy pelkät. Millin päälle trimmatut kalapuikot, ja halutessasi vedän taksitarvikkeesta hankitun koppalakin päähän.
Aivan ihanaa.
Tuo onkin vakioasiakkailtani useimmiten kuulemani kiljahdus.
Ei ihme senkin höpönassu.
Olisko vielä siihen sellaiset jenkkityyliset moottoripyöräpoliisin peiliaurinkolasit?
Löytyy niin Ray Banin mustasankaiset peililasit kuin Teboilin ruskeilla muovipokilla varustetut punalinssiset kopiot.
Aivan upeaa! Ei ihme että sulla riittää kyytiä tarvitsevia asiakkaita.
Kuulostaa vakiokuljettajaltani. Ammattilainen Isolla A:lla.
Terveisin, Robert Granista.
Tänään pääsin aiemmin iltavapaille vakioasiakkailtani. Ehkä nähdään myöhemmin jos olet kyytiä vailla. Aurinkolasit ja ajomiehen nahkahansikkaat ovat jo puettuina.
No eikös olisi helppoa, kysyä "tolpalla olevalta, taksis kuskilta(""), mistä niitä saa, miksi vittussa pitää olla "tuntematon" vitun ääliö, että mitään ei ite osaa.
Ei vittu... ei voi olla totta, et joku savolaiskuspää (spede) kadehtii stadia, niinku vitsin "speedaus", no kuopiolaiset on olleet aina katteellisia "statilaisille" ku niille on aina annettu kaikki hyvä ja kuopionsavo on aiina jäänyt väheemmilleenh, no miks? Kuopijo/savo, on aika helvetin kaukana pääkaupungista eli Helsingistä ja muutenkin muista "kauppasatamoista", niitä ei kuopijossa ole yhtäkään, eli ei sovi suomaan piäkaapunniks, ei shit millään.
Nyt puhutaan nahkarotsista eikä mistään tuohitakista.
Onkohan tuossa Taksi Helsinki nahkatakissa millaiset taskut?
Fyrkkaa täynnä olevat.
Mahtuuko niihin taskuihin kortsut ja liukkaria myös?
Tosimies ei käytä kumpaakaan.
Tosimies ei käytä mutta miesasiakas saattaa vaatia.
Joskus tulee Wetsendistä tilauksia että halutaan kokovartalonahka-asuun pukeutunut suhari antamaan kyytiä.
Siinä on oma munkkitasku ommeltu vuoreen. Se on tehty sellaisesta materiaalista että hillo ja sokeri ei tahraa sitä ollenkaan. Munkki pysyy myös tuoreena kunhan taskun muistaa laittaa kiinni.
Onko missään suharifirmassa työpaikkaetuna ilmaiset munkit? Tuo nahkatakki on siinäkin hyvä että siitä on helppoa pyyhkiä sokerinmuruset pois.
Minulta voit ostaa. Yhdellä ehdolla. Ostat samalla taksipussihousut, jatsarit, koppalakin ja taksikalsarit. Viime mainitut taksityyliin keltaiset edestä, ruskeat takaa.
Jos innostuit, kuten uskon, tule ensi perjantaina Metsälän Nesteelle, niin tehdään kaupat. Maksu käteisellä. Kuittia en valitettavasti voi antaa, koska tulostimesta kuittipaperi loppu. :D
Paljonko maksaa tuo asu? Voisiko kaupanpäälle tulla vielä liukkaria?
Asu on edullinen. Kaupanpäälle saa vielä kaksi lippua seuraaviin Eläintarhan ajoihin.
Liukkarina Shell Retinax A (koska sen saan kirjanpidossa vähennyksiin ja on hyvä -kertaakaan ei ole leikannut kiinni).
Shell Retinax A:
https://www.antiq.fi/shell-retinax-pi-18726.html
Mahtuuko nuo taksi pussihousut jos on päärynävartalo?
Tarviko kuka viron taksikuljettaja nahkatakki tai koppalakki?
Minä myydä itähelsinki alue kaikki tavara.
Illalla tilaat ja aamulla haet.
T. Gerry.
Vaikka Sinulla päärynävartalo onkin, niin rohkeasti vain jonon jatkoksi ensi keskiviikkona Metsälän Nesteen pihalle ja sovittamaan.
Löytyykö ladan vaihdekeppiä?