https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000007723090.html
Kellään ole maskeja missään, kun käyvät syömässäkin.. ja liikkuvat muualla.
Ulkolaista raksaporukkaa on sairaaloidenkin työmailla
5
67
Vastaukset
- Anonyymi
Ei sairaaloiden työmailla muita raksamiehiä ole ollut enää vuosiin. Tyttöhallitus päästää kaikki uudetkin virusmutaatiot maahan näiden mukana.
- Anonyymi
Unohtui että Puolalaisia on helvetin paljon myös hämytyövoimana !
- Anonyymi
Pakollinen testaus näille halpatyön tekijöille!!!
Äkkiä homma kuntoon!!!!!! - Anonyymi
Testi pakko onnistuu muualla muttei meillä?
Miksi????????? - Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/672b8ebf-c79a-4f8c-8302-050491a3df0a
Rakennustyömaa Helsingissä suljettu koronaryppään vuoksi – liiton huoli: ”Terveydestä ei näytetä piittaavan”
Tänään klo 20:09
"– Ne ovat kaikista pahimpia paikkoja. Jos sosiaalitilassa on kello yhdeksän aamulla, siellä saattaa olla toistasataa ihmistä samaan aikaan syömässä eväitä. Aika riskitoimintaa se on, koska sitä ei olla yhtään porrastettu."
Kyllä meidän työmaalla on tälläiseen puututtu, tosin kyse ei olekkaan raksa työstä. Syömässä ei voi olla enempää kuin suositellut turvarajat sallii, samoin kaikkialla muuallakin. Meidän työmaa onkin terveydenhoitoalan yksikkö.
Raksatyömailla kannattaisi varmaan jakaa porukka niin moneen osaan kuin tarvitsee ettei ole tungosta, jako 4-6 ja kukin saa jonkun numeron 1-6.
Ykköset menee syömään kello 11:00, kakkoset 11:30 jne. Jotkut varmaan lähtee syömään muuallekkin ruokalaan jne.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1234857Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1864530Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1191970- 4031721
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331492Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann81292Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781225- 821170
- 741065
- 921008