Pastoritkin ovat huomanneet lapsityövoiman edut.
Lapset pannaan sapattina töihin kirkkosaleissa. Puhujakorokkeella lapsia käytetään hyväksi jäsenistön manipuloimiseen, että kolehtihaaviin saataisiin enemmän euroja.
Intiassa myös lapsityövoima kukoistaa:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007721116.html
Lapsityövoima kunniaan!
19
102
Vastaukset
- Anonyymi
Typerä aloitus.
- Anonyymi
Avustuksissa seikkailee aina lapsen kasvot auta auta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Avustuksissa seikkailee aina lapsen kasvot auta auta.
Niin seikkailee, koska ne juuri apua eniten tarvitsevat.
- Anonyymi
En ole muissa vapaissa suunnissa ja evlut.kirkossa nähnyt lapsien keräävän sapattiuhrilahjaa ja muitakaan kolehteja kuin Adventtikirkossa.
Lapset tekevät likaisen työn kiiluvasilmäisten pastorien rahoittamiseksi.
Voiko adventismi olla noin likaista ja lasten hyväksikäyttöä.
Kyllä voi!- Anonyymi
Valheesi ei hetkauta.
- Anonyymi
Minä olen nähnyt monta kertaa, kuinka ev.lut. kirkossa lapset keräävät kolehdit. Että se siitä.
- Anonyymi
Aikuiset ovat valmiit ottamaan elämän haasteet vastaan, lapset ovat pelinappuloita.
- Anonyymi
Niinkö teillä?
- Anonyymi
Ethän sinä ota elämänhaasteista vastaan, vaan vastustat evankeliumia ja Sapatin Herraa!
Siellä kehotetaankin pitämään pastoristakin huolta.
- Anonyymi
Adventtikirkossa Suomessa on käytössä myös lapsikaste. Alle 10 vuotiaita kastetaan, kun vanhemmat voivat määrätä lapsen vakaumuksen. Niin huijausta kuin vain voi olla.
https://sykkivasydanpalvelee.files.wordpress.com/2019/07/ossin-kuva-e1571517957908.jpg?w=1440&h=400&crop=1- Anonyymi
Ja höpöhöpö. Kyse on USKOVAN kasteesta. Joskus hyvin nuori tekee oman päätöksensä. Se on harvinaista, mutta ei mahdotonta.
- Anonyymi
Suomen lain mukaan vanhemmat määräävät lapsen vakaumuksen siihen saakka, kunnes lapsi täyttää 15 vuotta. Etkö tätä edes tiedä?
- Anonyymi
Adventtikirkko on suurten huijareiden pieni lahko ja kultti.
- Anonyymi
Eikä ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikä ole.
On se. Huijareiden ylläpitämä lahko.
- Anonyymi
kerroitko itsestäsi. Olet kirkossasi huijannut muita, ja laittanut " ; ) napin kolehtiin" ja kehut omalla vastuukannolla! Onhan siinä sitten meriittiä tulla kehumaan ja moittimaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se. Huijareiden ylläpitämä lahko.
Puhu vain pukillesi. Adventistit saarnasivat ateistisen äitimuorini uskoon, ettei hänen pelastusta Kristuksessa kyseenalaistanut, ei Kansanlähetyssuku, eikä Evl. kirkon suku.
Muorista tuli todella Jeesuksen sijaisuhrina tunteva ja kiittävä uskova.
Jo se, on kaikkine kerätyin uhreineen riittävä, että hänen sielunsa Jeesuksessa pelastui taivapakalle, etkä sen hintalappua voi kiistää. Se jo riittää kaikkeen siihen, mistä tuota kirkkoanne syytätte. Kirkkonen on veloista vapaa. Mutta, te ette ole. Sinäkin olet petollinen Jumalanvihollinen kannanotoissasi. ynnäähän oma hintasi sielullesi. Myyt sen pedolle ja otsassasi on pedon merkki ja kätesi tekee sitä syntiä, missä se pitäisi hakata poikki - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhu vain pukillesi. Adventistit saarnasivat ateistisen äitimuorini uskoon, ettei hänen pelastusta Kristuksessa kyseenalaistanut, ei Kansanlähetyssuku, eikä Evl. kirkon suku.
Muorista tuli todella Jeesuksen sijaisuhrina tunteva ja kiittävä uskova.
Jo se, on kaikkine kerätyin uhreineen riittävä, että hänen sielunsa Jeesuksessa pelastui taivapakalle, etkä sen hintalappua voi kiistää. Se jo riittää kaikkeen siihen, mistä tuota kirkkoanne syytätte. Kirkkonen on veloista vapaa. Mutta, te ette ole. Sinäkin olet petollinen Jumalanvihollinen kannanotoissasi. ynnäähän oma hintasi sielullesi. Myyt sen pedolle ja otsassasi on pedon merkki ja kätesi tekee sitä syntiä, missä se pitäisi hakata poikkiEi ole polvi pojasta yhtään tullut näköjään viisaammaksi.
Yhtä kusetettu kuin äitinsäkin.
Hakkaa vain se kätesi poikki, jos siltä vähänkin tuntuu ja voithan samalla hakata molemmat kätesi irti. Kun sitten kuolonkankeus sinuun iskee, niin on lootaan laittajilla helpompi työ, kun kädet ei ole tiellä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se. Huijareiden ylläpitämä lahko.
Ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83072824Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1952777Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy502385Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1661464Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171152Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään481136- 58833
Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j12813- 19769
- 71752