Itä-Euroopasta saapuu tuhansia raksamiehiä ilman testejä ja karanteeneja.
Nykkö tää vasta on huomattu ?
Tai rokottaa nää ukot työnantajan piikkiin eihän näin voi olla.
Itä euroopan raksa ukoille korona testi rajalle myös Viro poikka
5
67
Vastaukset
- Anonyymi
Anneta ne rokoteet ulkomaalaisille maahan tulijoille niin Haaviston toive toteutuu, eihän mitä tarvitse suojella ,sehän kuuluu vihreiden agendaan.
- Anonyymi
Tulee melko piikki raksa ynm, telakka ukoista ja siivooja eukoista tammikuulle.
Nyt olis vahvan koronna nyrkin paikka.
Noitten kotimaisilla koronna testeillä voi pyyhki vaan p.....n.
Kun noista maista saa kaikki muutkin luvat pikkurahalla niin saa testipaperinkin.
Suomen raja on ainoa paikka missä testi on luotettava jos testi ei kelpaa
U-käännös ja kotimaahan takaisin.- Anonyymi
Rajat kiinni koronan takia.
Rajat kiinni koronan takia.
Rajat kiinni koronan takia.
Raksaäijät ei ole edes koulujaan käyneet, opetetaan paikan päällä ja jälki on sitten sen näköistä. Kun on joku urakka valmis niin palaavat kotimaahansa ja kohta uusi urakka niin suomalainen firma palkkaa oppimattoman raksamiehen halvalla. Näin maksaminen jää asunnon ostajalle loppupeleissä, sillä kohta on kerrostalossa ilma piloilla ja taloissa hometta.
- Anonyymi
SUOMI LEPSUILEE KAIKISSA ASIOISSA, JOTKA KOSKEVAT KORONAA.
- Anonyymi
Kommari Li Anderssonkin kuuluu Antifaan!
Usassa liikkuminen iltaisin on lähes hengenvaarallista Antifan takia. Ei siellä tavan ihmiset enää uskalla lähteä pimeällä mihinkään. Antifasta on tullut kuin uudet poliisivoimat: demokraatit ottivat poliisilta rahoituksen, mutta jakavat Antifalle rahaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain26311655Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13810950Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356278Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2155129Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1573600- 1743518
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532428Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3221932Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101778Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161664