Kumpi on pahempi Trump vai Haavisto

Kumpi on pahempi Trump, jonka väitetään vain valehtelevan vaiko Haavisto ja Ohisalo, jotka tuovat terroristeja Suomeen?
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

haavisto ja ohisalo ovat paljon vaarallisempia, mielenosoittajat ovat harmittomia öyhöttäjiä...

Äänestä
  • Niin tuliaseet mukana niin onkin harmiton öyhöttöjä ja ei siis Pekkaa pahempi....
    Mutta Persu-uskovien elämä on vaikeaa kun Trump kuitenkin laillisesti hävisi, en edes ymmärrä että voisivat epäillä mitään vaalivilppiä maailman paras maa kuitenki,,,vähän alikehittynyt tosin junttipunaniskat alistettu Trumpin kannattajiksi ja sosialismin pelolla ei voi uskoa kuinka yksinkertainen porukka tuolla on ei mitään sivistystä ,, kun aivojen pesuun riittää populistinen huutelu, twiitit ja valehtelu,,,,

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin tuliaseet mukana niin onkin harmiton öyhöttöjä ja ei siis Pekkaa pahempi....
    Mutta Persu-uskovien elämä on vaikeaa kun Trump kuitenkin laillisesti hävisi, en edes ymmärrä että voisivat epäillä mitään vaalivilppiä maailman paras maa kuitenki,,,vähän alikehittynyt tosin junttipunaniskat alistettu Trumpin kannattajiksi ja sosialismin pelolla ei voi uskoa kuinka yksinkertainen porukka tuolla on ei mitään sivistystä ,, kun aivojen pesuun riittää populistinen huutelu, twiitit ja valehtelu,,,,

    Kummat ovat aiheuttaneet rajumpia tuhoja 2000-luvulla ja syvempiä traumoja. Jenkkien mielenosoittajat vai terroristit ympäri maailmaa. Montako ihmistä mielenosoittajat ovat Suomessa tappaneet vs vaikkapa Turun sapeli terroristi?

    Äänestä

Trump pitää maansa puolta, Haavisto terroristien. Siitä voit valita.

Äänestä
  • Haavisto pitää pakoputken kirnuajien puolta.

    Äänestä

Mistä nyt on terroristeja tuotu?

Äänestä
  • Ootko oikeesti tyhmä, vai esitätkö vain tyhmää?

    Äänestä

Trump on limanuljaska, jota ei ikinä olisi pitänyt päästää valtaan. Keskenkasvuinen lapsi tikkari suussa!

Haavisto ja Ohisalo ei mitenkään poikkea keskiverto suomalaisesta poliitikosta. Vielä pahempia (jos nämä nyt jonkun mielestä ovat) on Persujen leirissä.

Suomi onneksi vielä demokratia, ellei Persut ehdi sitä tuhota!!

Äänestä
  • TIEDÄ ERO:

    Fasismi:
    poliittinen filosofia, liike tai hallinto (esim. fasistien hallinto), joka korottaa kansakunnan ja usein rodun yksilön yläpuolelle, ja kannattaa diktaattorin johtamaa keskitettyä itsevaltaista hallintoa, ankaraa taloudellista ja sosiaalista sääntelyä, sekä opposition voimakasta vaimentamista

    Sosialismi:
    poliittinen filosofia, liike tai hallinto (esim. kommunistien hallinto), joka korottaa poliittisen puolueen ja usein aatteen yksilön yläpuolelle, ja kannattaa puheenjohtajan johtamaa keskitettyä itsevaltaista hallintoa, ankaraa taloudellista ja sosiaalista sääntelyä, sekä opposition voimakasta vaimentamista

    Äänestä

Trump ei tod näk valehtele, koska on esittänyt varsin selkeitä todisteita vaalivilpistä ja Demokraatit kieltäytyvät kaikesta tarkistuksesta ja äänten uudelleen laskennasta.

Miksiköhän?

Ainut selitys asialle on, että ovat todellakin huijanneet, koska jos eivät olisi niin saisivat selkeesti todistettua, että huijausta ei ole ja Trump saisi valehtelijan leiman.

Nyt se leima on vihervasemmistolaisen median aikaansaama valheellinen leima.

Äänestä
  • Kerro nyt vielä, miten republikaanijohtoisessa osavaltiossa demokraatit pystyvät tekemään vaikka mitä ja estämään kaiken tutkinnan, mutta republikaanit eivät näe, eivätkä llydö mitään? Esimerkki on Georgia.

    Äänestä

Trump on hyvä mies. Näinä lopunaikoina paha käy hyvyyden päälle kuin kiljuva jalopeura. Tämä kehitys on ennustettu.

Äänestä
  • Näin on pakko käydä että Raamattu kävisi toteen. Tuohonkin maahan piti tulla sellainen johto, joka nostaa Ilmestyskirjan petoa (eräs uskonto) näyttämölle omalta osaltaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Näin on pakko käydä että Raamattu kävisi toteen. Tuohonkin maahan piti tulla sellainen johto, joka nostaa Ilmestyskirjan petoa (eräs uskonto) näyttämölle omalta osaltaan.

    Tämä pidee on sanonut että nostaa sen uskonnon arvostuksen korkealle. Fobia pitää hänen mukaan tuhota sitä uskontoa kohtaan. Näin peto voi nousta vapaasti.

    Kristinuskoa pidee jopa vihaa. Israelia ei hän siunaa. Näin lopunajan tapahtumat käyvät toteen.

    Äänestä

Trumpilla on kansaa tukenaan, mutta Pekalla vain vihreitä.

Äänestä

Sauli Niinistö avaa suunsa ja siinä se on- juutalinen perseereikä selällään

Äänestä

Trump saa potkut, koska on hetero.
Haavisto jatkaa tukevasti, koska ei ole hetero.

Siinäpä se pieni ero.
Heteromiehet alistavat naisia, mutta naiset ylistävät homomiehiä, varsinkin itselliset naiset.

Lisäksi Suomea johtaa Sanna Marin oman hallituksensa ja puolueensa kanssa, jonka jäsen Haavisto-raukkakin on.
Sanna on jo esittänyt Bidenille oman vaatimuksensa omassa kirjeessään: odotan yhteistyötä.
Sanna on tehnyt USA:lle tarjouksen, josta ei voi kieltäytyä.

Äänestä
  • "Heteromiehet alistavat naisia, mutta naiset ylistävät homomiehiä, varsinkin itselliset naiset."

    Mikä hiton kommentti tuo on. Jos itse olet naisia alistava kusipää tai nainen jota kusipää mies on alistanut niin turha leimata kaikkia muitakin samanlaisiksi. Kusipäitä ja idiootteja mahtuu ihan joka ryhmään. Joissain toki voi olla enemmän kuin toisissa, mutta ihan yhtä lailla Homo voi olla huonompi ihminen kuin hetero tai toisinpäin tai vaikkapa Postinkantajana työskentelevä voi olla fiksumpi ja mukavampi ihminen kuin Yleislääkärinä työskentelevä. Toinen vain todennäköisesti on menestynyt koulussa paremmin ja omaa tietysti koska lääkärinä on lääketieeteestä enemmän tietoa ja osaamista. Silti hän voi olla se huonosti naisia kohteleva tai muuten vain inhottava ihminen muita kohtaan eikä se joka tekee huonompipalkkaista vähemmän arvostettua työtä.

    Äänestä

Tää on helppo: Haavisto.

Äänestä
  • Jokusen vuoden päästä voidaan kysyä eräässä tv-tietovisassa. Kuka puolustusministeri toi terroristeja Suomeen. A: Pekka Puupää B: Pekka Haavisto C: Pekka Töpähäntä vai D: Musta Pekka

    Äänestä

Molemmat on aika suurella toden näköisyydellä taas maidensa presidenttejä 2024

Äänestä
  • Taas! Eihän Pekka ole ollut ensimmäistäkään kertaa eikä tule olemaan, koska Timo Soini.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kumpi on pahempi Trump, jonka väitetään vain valehtelevan vaiko Haavisto ja Ohisalo, jotka tuovat terroristeja Suomeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu