Messias joukkoineen lyöty takaisin

Anonyymi

Uutiset suuresta maailmasta lyö uskovaista kasvoille





Miten tästä eteenpäin karismaattisten uskonliikkeiden mainostama suuri maailmanjohtaja ja messiaaninen uudistaja kärsi tappion yöllisessä välikohtauksessa

Miten suomalainen herätysliikkeen riviuskovainen suhtautuu tähän ?
Voimmeko täältä pienestä pohjolan maasta antaa aseellista rahallista tai henkistä tukea jumalan valitseman valtionpäämiehen mr Trumpin tukemiseen ja taisteluun saatanallista pahuutta ja valhetta vastaan .

3

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä on aloituksen pointti?

      • Anonyymi

        Löytyykö pohjolasta sisua nousta rintamassa tukemaan rahallisesti ja muutenkin kaikin tavoin uskonveljiä/siskoja tukemaan kristillistä maailmanjohtajaa joka on joutunut saatanallisten voimien kanssa mittelöön yhdysvalloissa mr Trump on nykyisen kristillisen maailman suurin johtaja näin luopumisen aikoina emme voi kai vain katsoa sivusta vaan toimia vaikka Amerikan kristillisten järjestöjen kautta auttaaksemme aikamme messiasta .


    • Anonyymi

      > Miten suomalainen herätysliikkeen riviuskovainen suhtautuu tähän ?

      On surullista, että demonkraattien johdolla usa vaipuu fasistiseen totalitarismiin. On myös ikävää, että Gestabookin Mark siunaa asian ja haluaa ihmisten olevan tiedottimia orjia tuolle pahalle hallinnolle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      88
      1551
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      114
      1420
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      70
      1285
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1172
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      117
      1000
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      981
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      938
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      19
      892
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      818
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      743
    Aihe