Koskahan kaikki tiedotusvälineet kertovat totuuden?
Jotenkin kaikkialla vähätellään Loser Trumpin rikoksia ja kerrotaan hänen olevan vain edesvastuuton valehteleva sekopää ja harmiton hauska pelle.
Jos joku häikäilemätön rikollinen on pystynyt välttämään tuomioita rikoksistaan uhkailemalla ja pelottelemalla, ei se mitenkään mitätöi tehtyjä rikoksia. Sehän muuttaa ne vain entistä törkeimmiksi.
Loser Trump on epärehellinen laskelmoiva rikollinen. Ei harhoissaan elävä pelle.
35
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Yrittää ottaa oppia Putinista.
- Anonyymi
Mitä rikoksia?
Voisitko vaikka kirjoittaa listan rikoksista sekä niiden todisteet, motiivit ja muiden vaihtoehtojen epätodennäköisyysarviot?
Tuosta meedioitten edustajat voisivat olla kiinnostuneita.- Anonyymi
Mitä taas mussutat?
Myös tietämätöntä teeskenteleminen on valehtelemista. - Anonyymi
"Tuosta meedioitten edustajat voisivat olla kiinnostuneita."
Miksi selvännäkijät olisivat niistä kiinnostuneita?
- Anonyymi
Jos Yle sanoo, että rikollinen on, niin se on. Jo alusta alkaen Trump oli väärä valinta. Hillary Clinton oli ainoa oikea presidenttiehdokas Ylen mielestä. Nainen, se oli tärkein pointti. Suomessakin maailman paras, suosituin ja arvostetuin presidentti oli nainen!
Siksi Yle parkui ja unohti muun politiikan.- Anonyymi
Pravda (HS) ja Izvestija (YLE) kertovat, mitä mieltä ihmisillä on lupa olla täällä vapaassa valtiossamme.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pravda (HS) ja Izvestija (YLE) kertovat, mitä mieltä ihmisillä on lupa olla täällä vapaassa valtiossamme.
REPORADIO
- Anonyymi
Vain USASssa pääsee isolla rahalla täysin pöljä pressaksi..
Putin ja Xi alkavat näyttää valtiomiehiltä tämän hihhulin rinnalla....- Anonyymi
Sanos muuta. Bidenin vaalikassa oli ennätyksellisen suuri.
- Anonyymi
Kysymys on epärehellisestä rikollisesta. Jos joku näyttelee pöljää, ei ole pöljä.
Loser Trump ei käytänyt senttiäkän omia rahojaan vaaleihin. Varasti suuren osan muilta kerätyistä vaaliavustuksista suoraan omaan käyttöönsä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanos muuta. Bidenin vaalikassa oli ennätyksellisen suuri.
Terveisin kiinan kommunistinen puolue....
- Anonyymi
Rumppi alkaa näyttämään aina vaan enempi röh röh
- Anonyymi
No on sillä upee vaimo
- Anonyymi
60-vuoden jälkeen uusmarxilaisen hivutuksen jäljet ovat surkeaa katsottavaa. Ihmiset harrastavat anti-biologisia sukupuolisekoiluja, kehuvat muhamettilaisuutta ja samaan aikaan syyttävät paljon tasa-arvoisempaa perinteistä länsimaista kulttuuria epätasa-arvoiseksi, jne. Terve järki on hävinnyt. Länsimaisen sivistyksen kovaa ydintä (tieteet ja klassiset taiteet) varjellaan nykyään lähinnä Itä-Aasiassa, jossa vielä uskotaan kovan työn hedelmiin.
- Anonyymi
Aloittajan ”tiedot” kuulostaa YLEn sanoitukselta.
- Anonyymi
Te vain jaksatte lietsoa eripuraa totuus on että tämä tilanne vielä eskaloituu koko maailmassa mutta todennäköisesti sitä te juuri toivottekin välittämättä viattomista uhreista?
- Anonyymi
Vain kaiken tietävä tietää totuuden.
- Anonyymi
Näkeehän tuon nyt tyhmempikin että rikollisten toimien lisäksi äijä tuntuu elävän todella pahojen harhojen vallassa.
- Anonyymi
nyt arvaillaan onko aloittaja kiinalaisten maksama trolli, saksalainen vai ilmainen hyödyllinen idiootti?
Vihreä?
Miksi sä vahingoitat Suomessa...- Anonyymi
Mikä on ongelmasi? Oletko jostakin eri mieltä? Pysy faktoissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä on ongelmasi? Oletko jostakin eri mieltä? Pysy faktoissa.
Faktoilla on helppoa taistella mielipiteitä vastaan.
- Anonyymi
Suuri osa toimittajista elää omissa harhoissaan. Eivät ymmärrä ammattirikollisten ajatusmaailmaa. Vankeus uhkaa koko ajan. Jotain on tehtävä.
- Anonyymi
Suurin osa yrittäjistä joutuu turvautumaan vähintäänkin veronkiertoihin selviytyäkseen velanmaksuilta. Ja osa toiminnasta on hoidettava pimeästi. Parempi vaihtoehto yhteiskunnankin kannalta kuin konkurssi.
Loser Trumpilla erilaisia ongelmia on kertynyt jo vuosikymmeniä. Laumalla epärehellisiä asianajajia ja uhkailemalla ja peloittelemalla on selvinnyt ja päässyt aivan sattumalta nettoamaanTV-näyttelijän palkkioilla ja tietysti rahanpesulla. Rehellisesti toimien Trump olisi joutunut velkavankeuteen heti alusta alkaen.
- Anonyymi
Viikon päästä moni tajuaa tämän kantapään kautta. Silloin on jo liian myöhäistä.
- Anonyymi
Turhia ruumita taas tulossa sekopäisten valehetelijoiden vuoksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Turhia ruumita taas tulossa sekopäisten valehetelijoiden vuoksi.
Trump on jo tapattanut yli 200000 ihmistä koronaan. Muutama sata lisää ei tunnu missään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trump on jo tapattanut yli 200000 ihmistä koronaan. Muutama sata lisää ei tunnu missään.
Tuo luku koskee vain Yhdysvaltoja. Maailmalla on Trumpista johtuvia uhreja paljon lisää,
- Anonyymi
Trumpin syytesuoja murenee reilun viikon kuluttua.
- Anonyymi
Mitä jos onkin niin, että sä nuolet ittees tällä vihalla.
SÄ TEET SITÄ SAMAA KYLVÄMÄLLÄ RIITAA SUOMALAISIIN.- Anonyymi
Sinulla on paljon ongelmia. Et pysty ilmaisemaan niitä kaikkia suomen kielellä. Yritä kertoa ne jollekin omalla äidinkielelläsi.
- Anonyymi
Hyvä kerrata: Loser Trump on epärehellinen laskelmoiva rikollinen. Ei harhoissaan elävä pelle.
Ei saa unohtaa.- Anonyymi
Ei unohdu koskaan. Siitä pitää Loser Trump kumppaneineen huolen.
- Anonyymi
Trump pääsee kaikisssa negatiivisissa tilastoissa käkisijalle, joten pysyy ikuisesti kaikkien mielessä. Historiaa ei voi muuttaa.
- Anonyymi
Sekavista kirjoituksista päätelllen moni on unohtanut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sekavista kirjoituksista päätelllen moni on unohtanut.
Olisko syytä hiukan kerrata?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä891829Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2761687Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2921470Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1751369- 58955
- 51947
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em70927- 66904
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40891Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤51876