Noloa,noloa,noloa

Anonyymi

Nyt taas etsitään Suomesta syyllistä USAn tapahtumiin.Sanoudutteko irti-kysymyksiä sinkoilee.Sama tyyli kuin,hakkaatteko vielä vaimoanne-kysymyksillä. Kyllä saa USAsa myös demokraatit ottaa tästä osasyyn. Clintonin ei niin graceful-häviö vaaleissa.Hän ei sanonut vaalien jälkeen;pulinat pois,vaan kiihotti kulisseissa, deplorables sanomisillaan,halveksuen demokratiaa. Koko neljä vuotta,ei rauhassa.Trump on tyhmä, mutta sen sentään näkee ja kuulee. Biden voitti vaalit katuriehumisilla,samaa kuinbTrump mutta ovelammin. Kiittääkö Biden voitostaan Trumppia vai kuukausi kaupalla tuhoa tehneitä mielenosoittajia. Pata kattilaa soimaa,musta kylki kummallakin;toisen mustuutta ei vaan haluta nähdä.

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä

    • Anonyymi

      "Sanoudun irti lastenmurhaajien kannatusjoukoista" -siinä lienee sopiva vastaus noille hitlerin ihailijoille.

    • Anonyymi

      Kyllä suomalaiset ovat hulluja, mitä se meille kuuluu jos USA:ssa mellakoidaan, kotimaan uutisista ei juuri viitsitä kertoa ja ei ainakaan totuutta mutta koko Yle esim. on ihan sekaisin jos maailmalla jotain tapahtuu ja varsinkin amerikassa.

      • Anonyymi

        Anteeksi, kysymme seuraavan kerran persuilta, mitä uutisia julkaisemme, ettei herkät persutit järkyty. T. Yleinenmedia


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      37
      9291
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      32
      3841
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      81
      2419
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      119
      2373
    5. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      25
      1925
    6. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      37
      1899
    7. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      15
      1590
    8. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      32
      1411
    9. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1247
    10. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      1038
    Aihe