Trumpin klaani se teki historiaa jenkkilässä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/murskattu-trump-lopetti-hiljaiselonsa-nain-han-kommentoi-bidenin-voiton-virallistamista-tama-on-vasta-taistelun-alku/8030688#gs.pzcr0x
Alkaako jenkeissä nyt sisällissota? Saas nähä.
kappas vain
16
83
Vastaukset 16
- Anonyymi
USA: ssa on meno kuin Valko-venäjällä, ensin tapahtuu vaalivilppi, ja sitten alkaa mellakat ja vallankaappaus yritykset.
- Anonyymi
Ei ala.
Bidenhän on valittu presidentiksi ja samalla asevoimien ylipäälliköksi.
Ei trumpisteilla ole,millä taistella.- Anonyymi
Eikö?
rahalla saa ja hevoslla pääsee kertoo vanha sananlaskukin?
Kovin helposti muuten nyt nämä kapinoitsijat eilen jenkkilässä pääsivät sisälle jenkkilän kongressiin. Aika outoa vai mitä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö?
rahalla saa ja hevoslla pääsee kertoo vanha sananlaskukin?
Kovin helposti muuten nyt nämä kapinoitsijat eilen jenkkilässä pääsivät sisälle jenkkilän kongressiin. Aika outoa vai mitä?” Aika outoa vai mitä?”
Oli toki ja aika nopeasti heille tuli myös lähtö ja Biden leivottiin presidentiksi! Jatkoosa temppua ei käy uusiminen ja Trump on lyöty! Anonyymi kirjoitti:
Eikö?
rahalla saa ja hevoslla pääsee kertoo vanha sananlaskukin?
Kovin helposti muuten nyt nämä kapinoitsijat eilen jenkkilässä pääsivät sisälle jenkkilän kongressiin. Aika outoa vai mitä?Poliiseja oli paikalla hyvin vähän siellä ulkona Toissapäivänä illalla kun katseli livelähetystä NBC:n nettikanavalta kongressitalolta niin sen huomasi.
Ne aidatkin oli sellaisia naurettavia yhdellä kädellä siirreltäviä matalia joilla pidetään kurissa enintään suomalaisen marketin ilmaisia ämpäreitä hakemaan tulleita innokkaita asiakkaita.- Anonyymi
kekek-kekek kirjoitti:
Poliiseja oli paikalla hyvin vähän siellä ulkona Toissapäivänä illalla kun katseli livelähetystä NBC:n nettikanavalta kongressitalolta niin sen huomasi.
Ne aidatkin oli sellaisia naurettavia yhdellä kädellä siirreltäviä matalia joilla pidetään kurissa enintään suomalaisen marketin ilmaisia ämpäreitä hakemaan tulleita innokkaita asiakkaita.Poliisit ihan itse päästivät kapinalliset sisään usan kongressiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
” Aika outoa vai mitä?”
Oli toki ja aika nopeasti heille tuli myös lähtö ja Biden leivottiin presidentiksi! Jatkoosa temppua ei käy uusiminen ja Trump on lyöty!Trumpillahan on Usassa täysin todistetusti noin 75 miljoonaan kannattajaa.
Kyllä siitä sisällissota Usassa aivan varmasti syttyy kun nämä 75 miljoonaa ameikkalaista ihmistä ja Trumpin kannattajaa lähtee asein selvittämään asioita. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trumpillahan on Usassa täysin todistetusti noin 75 miljoonaan kannattajaa.
Kyllä siitä sisällissota Usassa aivan varmasti syttyy kun nämä 75 miljoonaa ameikkalaista ihmistä ja Trumpin kannattajaa lähtee asein selvittämään asioita.MUTTA kun he eivät lähde!
- Anonyymi
Usa tekee vallankumousta kongressia vallataan, on kuin NL aikaan moskovassa vallattiin valkoista taloa........ Mistä nyt saadaan us jeltisn ja putin ?
Kriisissä on toi Markkinatalous huttu myös.
Meille on kerrottu jotain outoa eu tarinaa,, ja mikään ei pidä paikkaansa. Samoin eu talous touhut on aivan kummallista huttua. raha peliä.. Jossa suomi on alistettu nettomaksaja.
Tyhjän päällä ollaan ja odotellaan hyper inflaatiota ja talous korttitalon romahdusta.
Suomeen olisi tarve suomalaisten asioita ajavasta puolueesta.
Nykyiset puolueet on korruptio naiivi idealismi puolueita ja oman kansan kyykytyts puolueita.. Ne vedättäjät pitäisi kaikki laittaa omaan aktiiv malli 2 tapaan hakemaan oikeita töitä.
Uusi puolue ei pitäisi olla minkään uskomuksen, uskonnon tai politiikan äärilaidoilla, Vaan ajaa oman kansan asiaa.- Anonyymi
Onnellisen sekopäistä tekstiä.
Ymmärrätkö itsekään?
- Anonyymi
Avuton esitys, Aikanaan toveri Lenin nousi korokkeelle ja julisti jenginsä enemmistöksi. Tästä esimerkkiä - näin naapurissa,
- Anonyymi
trumppi oli kuin messias noille us ihmisille.
Ja hilari clinton hävisi ja oli se ryöväri juudas..
Nyt taas kostetaan.entisiä ja tulevia.
Menee työaika hukkaan, niin kuin suomen hallituksella isisi terrori ämmä puuhissa.
Ja paljo on uudella us demokraateilla tehtävää, ja erityisesti se vara residentti on vaarallisen koston halunen yksilö... kai pissa nousi päähän jo täs vaiheessa..
Toivottavasti bidee kestää kauden loppuun, ettei vara residentti ala keulia....
Tulee se raatosoppa tästäkin.
Meno amerikassa onkovaa, kuin bolsevikeillä 1917 - Anonyymi
Lenin joutui tekemään Brest-Litovskin häpeä rauhan Saksan kanssa.
Vasta länsivaltojen voitto pelasti siitä.
Sitten voitiinkin aloittaa oman kansan joukkomurhat.
USA taas rauhoittuu Bidenin presidenttikauteen ja Trump ripustetaan häpeäpaaluun. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lenin joutui tekemään Brest-Litovskin häpeä rauhan Saksan kanssa.
Vasta länsivaltojen voitto pelasti siitä.
Sitten voitiinkin aloittaa oman kansan joukkomurhat.
USA taas rauhoittuu Bidenin presidenttikauteen ja Trump ripustetaan häpeäpaaluun.Eri miletä.
Trumppiahan kannattaa usassa noin 75 mijoonaa amerikkalaista ihmistä.
Kun tuo trumpin porukka lähtee aseiden kanssa liikkeelle, niin sisällissota Usassa on silloin täysin varma asia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eri miletä.
Trumppiahan kannattaa usassa noin 75 mijoonaa amerikkalaista ihmistä.
Kun tuo trumpin porukka lähtee aseiden kanssa liikkeelle, niin sisällissota Usassa on silloin täysin varma asia."Kun tuo trumpin porukka lähtee aseiden kanssa liikkeelle, niin sisällissota Usassa on silloin täysin varma asia."
Ei se vaan lähde ja suurempi määrä äänestäjiä VASTUSTI Trumpia!
- Anonyymi
Tämä oli Trumpin lorun loppu ja hän jää muistiin Schwartzeneggerin sanoin USA:n historian ”huonoimpana presidenttinä”!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi5092370Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri35958SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht464895Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et39854- 71828
- 55761
- 44705
Nainen, olet ihanin maan päällä
Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa40660Koska tulet minulle näkyväksi
Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi40646- 63573