Tämä kuulostaa joidenkin mielestä salaliittohörhöilyltä, koska se menee enemmistöltä yli ymmärryksen, enkä sen vuoksi tule takaisin lukemaan mahdollisia vastauksia.
Trump antoi kongressihyökkäyksen jälkeen lausunnon mellakoijille joka oli jopa sekavampi kuin yleensä. Irrallisia lauseita oudossa järjestyksessä. Sanoi myös että menkää kotiin. Mutta syy miksi kirjoitin on se että olen tutkinut hypnoosia ja tiedän siitä että ihmisten alitajunta ei käsittele kieltosanoja. Ehkä siksi huomioni koko lausunnosta veti lähes lopussa tullut näennäisesti täysin muista kommenteista irrallinen lause "We can't play into people's hands". Eli suomeksi: emme voi pelata ihmisten käsiin, tai pesäpallovertauksena: emme voi lyödä palloa ihmisten käsiin. Olipa tuon monimerkityksellisen lauseen todellinen tarkoitus mikä tahansa, hypnoosituntemukseni perusteella hän sanoi: "We play into people's hands". Eli toisin sanoen "pelaamme ihmisten käsiin". Tämä on viesti mellakoijille ja kertoo heille, että valta on heidän käsissään, tai että heidän on nyt aika toimia.
Persoonaan tämä myös sopii hyvin, koska hän toki toivoo että hänen seuraajansa osoittavat lojaaliutta ja nostavat mekkalan hänen puolestaan. Tästä kaikesta hän silti pysyy itse henkilökohtaisesti sivussa, koska hänen seuraajansa tekevät likaisen työn. Tämä sopii myös persoonaan, jolle on olemassa tietty määritelmä, jota en tässä kerro, koska moni tietää sen muutenkin.
Trump painelee seuraajiensa nappeja
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392793Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702433Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466- 1211162
- 1051120
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13992Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297867Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62864