Verratkaa Yle-ykkösen ja maikkarin kolmosen uutisointia Trumpista

Anonyymi

ja jenkkien tapahtumista, todella suuri ero. Yle kiihkoilee älyttömästi Trumpista, maikkari taas uutisoi normaalisti.

Ylen kiihkoilu ja Trumpin jatkuva haukkuminen alkoi siitä päivästä, kun Trumpista tuli ensimmäistä kertaa pressaehdokas, se oli hirveä shokki puna-ylelle. Ja haukkuminen on jatkunut koko tämän ajan, ihan uskomatonta se on ollut.

Ja mitä Bidenin kauteen tulee, niin mitään negatiivista ei yle tule kertomaan tulevina vuosina. Onkin äärimmäisen tyhmää luottaa vaan ylen uutisointiin asioista, pitää katsoa eri medioita ja myös ulkomaan medioita, niin alkaa todelliset totuudet selviämään.

11

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yle on todella surkea media.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa mieltä.

        Että olet surkea kommentoija, siis.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Että olet surkea kommentoija, siis.

        Mitä sulla on asiaa?


    • Anonyymi

      Tuo on kyllä totta, ihan pikkuasioita isottelevat, ja takertuvat epäolennaiseen, lukijan harhauttamista.

      • Anonyymi

        Luetko usein ääniä? Olektko sekaisin?


    • Anonyymi

      Asioiden tärkeysjärjestys on todella pielessä. Meille olisi tärkeätä uutisoida EU:n tekosista eikä keskittyä Trumpin herjaamiseen, vaikka siihen on nyt viimeinen, epätoivoinen mahdollisuus.

    • Anonyymi

      Yle tottelee hallituksen agendaa, ilmasto hömpötus ja suomalaisten kyykytys jatkuu.

    • Anonyymi

      Maikkari on ihan samanlainen uutistenkertoja, erityisesti kun kommunistinen Mari "femakkolesbo" Karppinen pääsee USA:sta kertomaan näkemyksiään uutisissa.

    • Anonyymi

      Puolueellista uutisointia harrastaa koko valtamedia. Jos ei ole medialukutaitoa, niin pahasti menee pieleen maailmanasioista.

    • Anonyymi

      Juuri tämä hysteria todisti että YLE ei ole uutiskanava vaan propagandakanava. Siksi ei kannata kuunnella MITÄÄN mikä sieltä "uutisoidaan".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      50
      9955
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      12
      6725
    3. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      73
      6045
    4. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      41
      5925
    5. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      46
      4124
    6. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      264
      3069
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      42
      2351
    8. Mikä asia on jäänyt kaivatustasi parhaiten

      mieleesi? 💬😀🙋🏼‍♂️😱
      Ikävä
      61
      1395
    9. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      3
      1341
    10. Suomussalmen baarit

      Mikä homma on Suomussalmen baareissa? Niin jumalattoman vittumainen portsari oli eräässä nimeltä mainitsemattomassa paik
      Suomussalmi
      19
      1206
    Aihe